Zmienne fazy rozrządu/wypadanie zapłonu?? Yaris I 1.3 2000r.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kupiłem ostatnio Yaris I 1.3 2000 z 200k przebiegu. Niestety auto na światłach mocno wibruje, gdy dodam gazu i się wkręci to przestaje. Wyświetla się też kontrolka o wypadaniu zapłonu na wszystkich cewkach, cewki i świece wymieniłem jednak problem nadal istnieje. Poszedłem do elektryka, mówi, ze z elektryką wszystko w porządku i może to być coś związanego ze zmiennymi fazami rozrządu w tym aucie. Czy jest ktoś w stanie polecić dobrego mechanika w Katowicach i okolicach, który byłby coś w stanie na to poradzić/zdiagnozować co się dzieje?

Pozdrawiam, Krzysztof
  
 
Cytat:
2020-06-26 09:46:16, krisyaris pisze:
Kupiłem ostatnio Yaris I 1.3 2000 z 200k przebiegu. Niestety auto na światłach mocno wibruje, gdy dodam gazu i się wkręci to przestaje. Wyświetla się też kontrolka o wypadaniu zapłonu na wszystkich cewkach, cewki i świece wymieniłem jednak problem nadal istnieje. Poszedłem do elektryka, mówi, ze z elektryką wszystko w porządku i może to być coś związanego ze zmiennymi fazami rozrządu w tym aucie. Czy jest ktoś w stanie polecić dobrego mechanika w Katowicach i okolicach, który byłby coś w stanie na to poradzić/zdiagnozować co się dzieje? Pozdrawiam, Krzysztof


A moze by tak najpierw cisnienie sprezania zmierzyc??
Odpiac sonde na probe??

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2020-06-26 11:08:42, Bigelektron pisze:
A moze by tak najpierw cisnienie sprezania zmierzyc?? Odpiac sonde na probe??
A jezdilo to auto wogole czy jak go kupiles to juz tak mial??
A z czego taka smiala teoria ze to akurat zmienne fazy szwankuja bo napewno nie z doswiadczenia



-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2020-06-26 12:35:44, Bigelektron pisze:




Pisze na tym forum gdyż nie mam pojęcia co się dzieje z tym samochodem. Nie jestem ekspertem w dziedzinie samochodów. Byłem juz u 3 mechaników i kazdy rozkładał ręce dopiero ten elektryk się jakoś sensownie wypowiedział.

Kupiłem samochód oczywiście po jazdach próbnych, na których nic sie nie działo. Po 2 tygodniach zaczął delikatnie wibrować na postojach, zleciłem więc wymianę świec. Problem się niestety pogarszał, ktoś na grupie na facebooku zasugerował mi wymianę cewek co zrobiłem, ale to nic nie dało. nie wiem co mam zrobić i gdzie się zwrócić z tym samochodem. sam napewno nic nie dam rady ugrać bo jak juz mówiłem wcześniej nie znam się na naprawie samochodów. Dlatego bardzo proszę o darowanie sobie sarkazmu.
  
 
Cytat:
2020-06-27 12:20:17, krisyaris pisze:
Pisze na tym forum gdyż nie mam pojęcia co się dzieje z tym samochodem. Nie jestem ekspertem w dziedzinie samochodów. Byłem juz u 3 mechaników i kazdy rozkładał ręce dopiero ten elektryk się jakoś sensownie wypowiedział. Kupiłem samochód oczywiście po jazdach próbnych, na których nic sie nie działo. Po 2 tygodniach zaczął delikatnie wibrować na postojach, zleciłem więc wymianę świec. Problem się niestety pogarszał, ktoś na grupie na facebooku zasugerował mi wymianę cewek co zrobiłem, ale to nic nie dało. nie wiem co mam zrobić i gdzie się zwrócić z tym samochodem. sam napewno nic nie dam rady ugrać bo jak juz mówiłem wcześniej nie znam się na naprawie samochodów. Dlatego bardzo proszę o darowanie sobie sarkazmu.


Masz na priv nr do mnie moge okielznac bestie

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2020-06-28 00:19:55, Bigelektron pisze:
Masz na priv nr do mnie moge okielznac bestie



niestety nie mam nic w skrzynce wiadomości, wysłałem priv swój
  
 
Cytat:
2020-06-29 13:48:43, krisyaris pisze:
niestety nie mam nic w skrzynce wiadomości, wysłałem priv swój


Niewiem co za jaja ale wysylam niby sie wyslalo i niema w wyslanych

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2020-06-30 01:42:54, Bigelektron pisze:
Niewiem co za jaja ale wysylam niby sie wyslalo i niema w wyslanych



a moja doszła? bo mam ją w wysłanych.
  
 
Cytat:
2020-06-30 07:52:36, krisyaris pisze:
a moja doszła? bo mam ją w wysłanych.


Tak oddzwonie w wolnej chwili

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer