Tempomat w rav4 2004r

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Mam takie pytanie , czy ktoś montował w ravce tempomat . Ostatnio słyszałem że jest to kwestia zmiany kierownicy na tą z dźwignia i tyle . Tak przynajmniej jest w innych modelach toyoty .

Pozdrawiam
  
 
No i dwa kable trzeba podlaczyc do komputera silnika,i jeszcze tasma skretna musi miec te dwa piny wolne.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2010-11-23 20:16:15, Bigelektron pisze:
No i dwa kable trzeba podlaczyc do komputera silnika,i jeszcze tasma skretna musi miec te dwa piny wolne.



Rozumiem że taśma skrętna to ta w kolumnie kierownicy . Kable do komputera można kupić czy mogą już być ?
  
 
Cytat:
2010-11-23 20:22:29, jasioma pisze:
Rozumiem że taśma skrętna to ta w kolumnie kierownicy . Kable do komputera można kupić czy mogą już być ?


Raczej trzeba sobie pociagnac

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2010-11-23 20:30:06, Bigelektron pisze:
Raczej trzeba sobie pociagnac



To co radzisz kolego , czy robić to samemu czy szukać kabelka po serwisach , może allegro ?
Może ma jakieś oznaczenie ten kabel ?
Rozumiem że kierownica z kabelkami i kostka prawidłowa to będzie 75% sukcesu . Jak to policzyć bez tego kabla to wystarczy do 200zł .

  
 
Cytat:
2010-11-24 18:02:39, jasioma pisze:
To co radzisz kolego , czy robić to samemu czy szukać kabelka po serwisach , może allegro ? Może ma jakieś oznaczenie ten kabel ? Rozumiem że kierownica z kabelkami i kostka prawidłowa to będzie 75% sukcesu . Jak to policzyć bez tego kabla to wystarczy do 200zł .


Nie kupisz w zadnym serwisie takiego kabla bo fabrycznie w wersji z CCS jest on w wiazce podkonsolowej.
Poniewaz niemasz tempomatu wiec najprawdopodobniej niema tego polaczenia ,wiec musisz sobie sam pociagnac taki kabel-moze byc glosnikowy
Uklad dziala tak ze dzwigienka CCS zwiera odpowiednio do masy pin z komputera silnika.
Jak niewiesz ktory to moge znalezc.
Kabel kupisz w sklepie z kablami np po 3 zl za metr.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2010-11-24 18:54:14, Bigelektron pisze:
Nie kupisz w zadnym serwisie takiego kabla bo fabrycznie w wersji z CCS jest on w wiazce podkonsolowej. Poniewaz niemasz tempomatu wiec najprawdopodobniej niema tego polaczenia ,wiec musisz sobie sam pociagnac taki kabel-moze byc glosnikowy Uklad dziala tak ze dzwigienka CCS zwiera odpowiednio do masy pin z komputera silnika. Jak niewiesz ktory to moge znalezc. Kabel kupisz w sklepie z kablami np po 3 zl za metr.



Kolego
widzę, że się orientujesz w tym temacie, więc mam pytanko. mam Ravkę ze Stanów z tempomatem, ale padła mi taśma pod kierwonicą i tempomat nie działa. Wymieniłem taśmę na używkę, ale u nas można kupić tylko wersje bez pinów na tempomat. I pytenie: czy można w jakiś inny sposób (poza taśmą) połączyć ten tempomat tak, żeby działał? Mogę jeszcze dać do regeneracji starą taśmę, ale chyba nić z tego nie bedzie bo jest mocno zjechana.

  
 
Cytat:
2012-01-22 09:55:37, wifi pisze:
Kolego widzę, że się orientujesz w tym temacie, więc mam pytanko. mam Ravkę ze Stanów z tempomatem, ale padła mi taśma pod kierwonicą i tempomat nie działa. Wymieniłem taśmę na używkę, ale u nas można kupić tylko wersje bez pinów na tempomat. I pytenie: czy można w jakiś inny sposób (poza taśmą) połączyć ten tempomat tak, żeby działał? Mogę jeszcze dać do regeneracji starą taśmę, ale chyba nić z tego nie bedzie bo jest mocno zjechana.


No raczej nie chyba ze wymontujesz dzwigienke tempomatu i bedziesz trzymal w rece jak pilota
A stara tasma tylko nie dzialala czy juz bylo slychac chrobotanie?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2012-01-22 13:21:13, Bigelektron pisze:
No raczej nie chyba ze wymontujesz dzwigienke tempomatu i bedziesz trzymal w rece jak pilota A stara tasma tylko nie dzialala czy juz bylo slychac chrobotanie?


stara taśma jest zerwana.
zastanawiam się czy nie można zamontować dżwigienki gdzieś obok przełącznika wycieraczek poza kierwonicą?
  
 
Cytat:
2012-01-22 16:39:49, wifi pisze:
stara taśma jest zerwana. zastanawiam się czy nie można zamontować dżwigienki gdzieś obok przełącznika wycieraczek poza kierwonicą?


Mozna ,ale to bedzie niezla popelina.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2012-01-22 19:59:51, Bigelektron pisze:
Mozna ,ale to bedzie niezla popelina.



no tak, ale chyba nie ma innego wyjścia. Lepiej mieć taki tempomat niż żaden.
  
 
Cytat:
2012-01-22 21:47:48, wifi pisze:
no tak, ale chyba nie ma innego wyjścia. Lepiej mieć taki tempomat niż żaden.



Witam ponownie,
właśnie otrzymałem zamówioną w Stanach taśmę i już wszystko działa jak należy.
  
 
chciał bym aktywować tempomat w RAV 4 2002 rok z silnikiem 1CD, posiadam pedał gazu 6 pinowy i 4 pinowy czujnik przy hamulcu na sprzęgło dołożę jak tylko zapali się kontrolka CRUSE, nie mam tez wiązki z kablami przy kierownicy czy jest ktoś wstanie mi wskazać od którego PIN przy ECU mam pociągnąć kable ? wszędzie są informacje o Avensis i corolli a do RAVki nie mogę nić znaleźć, będę bardzo wdzięczny za pomoc.
  
 
Cytat:
2013-07-04 21:45:29, termit_tm pisze:
chciał bym aktywować tempomat w RAV 4 2002 rok z silnikiem 1CD, posiadam pedał gazu 6 pinowy i 4 pinowy czujnik przy hamulcu na sprzęgło dołożę jak tylko zapali się kontrolka CRUSE, nie mam tez wiązki z kablami przy kierownicy czy jest ktoś wstanie mi wskazać od którego PIN przy ECU mam pociągnąć kable ? wszędzie są informacje o Avensis i corolli a do RAVki nie mogę nić znaleźć, będę bardzo wdzięczny za pomoc.


Najprosciej to rozebrać komputer i przeważnie jest opis na plycie pin CCS jeżeli niema to tez latwiej bo weźmiesz przez zaroweczke kontrolke 1,2W i zwierasz po kolei do każdego pina na zalaczonym zapłonie jak trafisz na CCS to się kontrolka zapali na zestawie wskaznikow.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
ok będę próbować jak coś ustalę to dam znać, jak rozumiem to czujnik na pedale sprzęgła nie jest wymagany żeby zapaliła się kontrolka na liczniku ?
  
 
Cytat:
2013-07-07 23:01:57, termit_tm pisze:
ok będę próbować jak coś ustalę to dam znać, jak rozumiem to czujnik na pedale sprzęgła nie jest wymagany żeby zapaliła się kontrolka na liczniku ?


Zapalenie się kontrolki to tylko wlaczenie tempomatu a czujniki sa potrzebne do prawidłowego działania.Jak mu czegos będzie brakowało to nie będzie dzialal ale kontrolka CRUISE zielona zapali się po zmasowaniu impulsem pinu CCS.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
rozebrałem ECU i żadnych podpisów nie widzę,
boję się też na ślepo zwierać piny, nie chce czegoś spalić ...



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

[ wiadomość edytowana przez: termit_tm dnia 2013-07-08 21:19:09 ]
  
 
Jakbedziesz zwieral poprzez zaroweczke 1,2W 12V do masy to niczego nie wypalisz w toyocie sprawdzone.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
udało mi się znaleźć schemat elektryczny ECU czy jesteś wstanie na to spojrzeć ? bo sam nie bardzo mogę namierzyć tempomat

str 1
Tytuł strony
str2
Tytuł strony
str3
Tytuł strony


wtyczki

Tytuł strony

[ wiadomość edytowana przez: termit_tm dnia 2013-07-12 17:15:40 ]
  
 
Cytat:
2013-07-12 17:13:21, termit_tm pisze:
udało mi się znaleźć schemat elektryczny ECU czy jesteś wstanie na to spojrzeć ? bo sam nie bardzo mogę namierzyć tempomat str 1 Tytuł strony str2 Tytuł strony str3 Tytuł strony wtyczki Tytuł strony [ wiadomość edytowana przez: termit_tm dnia 2013-07-12 17:15:40 ]


Na tym schemacie niema pinu CCS

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer