Klimatyzacja przestała chłodzić - RAV 4 III 2.0 benzyna

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie zajechalem 70 km w jedna stronę zostawilem samochod, następnie chcąc wrócić do domu po odpaleniu auta zauważyłem, ze klimatyzacja przestała chłodzić m. Na desce nie mam żadnego komunikatu ,auto jest serwisowane w ASO i nigdy nie było z ich strony uwag w tej sprawie.. Doradźcie co mogło się stać???

Objawy:

1. Jak włączę AC:

- guzik ac sie swieci
- raz podniesie obroty tylko przy włączeniu ac
- jest inny dźwięk spod maski i z kratek nawiewu
- dwa wentylatory włączają się pod maska

2. Jak wyłącze AC:
- guzik ac przestaje świecić
- obroty sie nie zmieniają na biegu jałowym
- wentylatory wyłączają się

3. Uwagi

- klima praktycznie nie chłodzi
- nie podnosi co kilkanaście sekund obrotów z włączona klima na biegu jałowym

4. Mój filmik

https://youtu.be/EXTspVMRWNA


P.S. Auto w zimie w większości stało w garażu (nie ogrzewanym), ale miało kilka dłuższych tras.
Z racji; ze była zima to nie miałem powodów, aby schładzać wnętrze samochodu, jednakże zawsze starałem się włączyć AC, żeby sprężarka miała co jakiś czasem smarowanie.

Dzięki!

  
 
Cytat:
2021-05-01 09:23:21, kpkp1985 pisze:
Panowie zajechalem 70 km w jedna stronę zostawilem samochod, następnie chcąc wrócić do domu po odpaleniu auta zauważyłem, ze klimatyzacja przestała chłodzić m. Na desce nie mam żadnego komunikatu ,auto jest serwisowane w ASO i nigdy nie było z ich strony uwag w tej sprawie.. Doradźcie co mogło się stać??? Objawy: 1. Jak włączę AC: - guzik ac sie swieci - raz podniesie obroty tylko przy włączeniu ac - jest inny dźwięk spod maski i z kratek nawiewu - dwa wentylatory włączają się pod maska 2. Jak wyłącze AC: - guzik ac przestaje świecić - obroty sie nie zmieniają na biegu jałowym - wentylatory wyłączają się 3. Uwagi - klima praktycznie nie chłodzi - nie podnosi co kilkanaście sekund obrotów z włączona klima na biegu jałowym 4. Mój filmik https://youtu.be/EXTspVMRWNA P.S. Auto w zimie w większości stało w garażu (nie ogrzewanym), ale miało kilka dłuższych tras. Z racji; ze była zima to nie miałem powodów, aby schładzać wnętrze samochodu, jednakże zawsze starałem się włączyć AC, żeby sprężarka miała co jakiś czasem smarowanie. Dzięki!


Jezeli klawisz AC po chwili po wlaczeniu nie zaczyna migac
I wentylatory zalacza to wyglada ze wszystko jest ok tylko gazu juz jest b malo. Wiec trzeba nabic i od razu z koloryzatorem bo jezeli szybko ucieknie to bedzie wiadomo ktoredy.
Mozesz tez popatrzec po chlodnicy i przewodach pod maska jezeli zauwazysz zaolejone i przykurzone miejsce to slad wycieku.
Ale prawdopodobnie nigdy nie uzupelniales gazu to wtedy jest normalne ze sobie stopniowo opuszczal uklad okolo 10% rocznie to norma choc czasami nie ubywa wcale jak np w moim juz 12 letnim aucie.
Gdyby gaz calkiem uciekl to by prawdopodobnie nie wlaczal wentylatorow choc to zalezy od ukladu. Mozesz tez sprawdzic bledy wciskajac i trzymajac klawisz Ac i recyrkulacja lub ac i auto bo juz niepamietam. Trzymasz wcisniete wlaczasz zaplon i po chwili puszczasz wyswietla kody bledu.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Komputer pokazuje w aucie „00”

Natomiast w ciemności jak auto stoi to 21 i 24

Jakby coś było uszkodzone komputer nie powinien tego wskazać?

[ wiadomość edytowana przez: kpkp1985 dnia 2021-05-02 10:54:28 ]
  
 
Cytat:
2021-05-02 10:20:17, kpkp1985 pisze:
Komputer pokazuje w aucie „00” Natomiast w ciemności jak auto stoi to 21 i 24 Jakby coś było uszkodzone komputer nie powinien tego wskazać? [ wiadomość edytowana przez: kpkp1985 dnia 2021-05-02 10:54:28 ]


To bledy czujnikow naslonecznienia jak jestes w cieniu to mormalne. Czyli raczej gaz uciekl

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
A na brak gazu nie ma odpowiedniego komunikatu?
  
 
Cytat:
2021-05-02 15:00:37, kpkp1985 pisze:
A na brak gazu nie ma odpowiedniego komunikatu?


W najnowszych ukkadach tak w tym nie pozatym skoro zalacza wiatraki to prawdopodobnie gaz jest ale za malo

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
A co może oznaczać przy włączaniu klimatyzacji (która oczywiście nie działa tak jak w temacie) ale słyszę z kratek nawiewu takie syczenie…?
  
 
Witaj,

W końcu byłem ze swoją RAV w serwisie ASO odnośnie tej klimy.

Zaskoczyło mnie jak poinformowali, ze mam uszkodzony skraplacz… oryginalny kosztuje 1500 zł a zamiennik ok. 500 + potem nabicie 500 + robocizna wszystkiego 400 = 1400


Moje pytanie czy możliwe jest, ze uszkodzony został w lokalizacji, której się znajduje ten skraplacz? , bo nie neguje ich zdania, ale słyszałem ze ciężko o uszkodzenie jego w RAV i prędzej może gaz po prostu się ulotnił z biegiem lat, ale tutaj jasno wskazuje ASO na skraplacz


Dziekk
  
 
Cytat:
2021-05-18 18:57:55, kpkp1985 pisze:
Witaj, W końcu byłem ze swoją RAV w serwisie ASO odnośnie tej klimy. Zaskoczyło mnie jak poinformowali, ze mam uszkodzony skraplacz… oryginalny kosztuje 1500 zł a zamiennik ok. 500 + potem nabicie 500 + robocizna wszystkiego 400 = 1400 Moje pytanie czy możliwe jest, ze uszkodzony został w lokalizacji, której się znajduje ten skraplacz? , bo nie neguje ich zdania, ale słyszałem ze ciężko o uszkodzenie jego w RAV i prędzej może gaz po prostu się ulotnił z biegiem lat, ale tutaj jasno wskazuje ASO na skraplacz Dziekk


Skraplacz uszkodzony znaczy nieszczelny tak?
Nabili koloryzatorem i stwierdzili nieszczelnosc
Czy tez jest zauwazalny wyciek typu zaolejone miejsce czy poprostu skorodowal i powypadaly lamelki i wisza rurki. Jakos to chyba sprecyzowali czy nie???

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2021-05-18 18:57:55, kpkp1985 pisze:
mam uszkodzony skraplacz… oryginalny kosztuje 1500 zł a zamiennik ok. 500 + potem nabicie 500 + robocizna wszystkiego 400 = 1400



Mi w serwisie klimatyzacji powiedzieli, że wymiana uszkodzonego skraplacza to 800zł. Dzisiaj sam wymieniłem (w Hyundaiu): 30 minut demontaż przedniego zderzaka i skraplacza i tyle samo czasu montaż nowego skraplacza i zderzaka. Za sam skraplacz zapłaciłem 246zł. Jak spróbujesz sam, to koszty mniejsze.
  
 
Panowie,

Skraplacz wymieniono w ASO i nabita na nowo klimatyzacje.

Nie wiem jak to zrobili, ale powiedzieli ze udało im się wymienić bez ściągani zderzaka…

Skraplacz kupiłem sam, w ASO na podstawie nr zasugerowano mi, aby zmniejszyć koszty żebym kupił z firmy DENSO i tez tak uczyniłem, zapłciłem około 500 zł zamiast z ASO 2000 zł

Skraplacz musiał zostać wymieniony, bo jak informowało ASO jest już zbyt mocno skorodowany czyli w moim rozumieniu nieszczelny itd…


No i co… po wymianie skraplacza i nabiciu nowego gazu klimatyzacja działa, ale ja i moja żona mamy wrażenie jakby to powietrze nie leciało tak lodowate jak wcześniej czyli przed wymiana jak była jeszcze sprawna i jakby dłużej trzeba było teraz czekać tym samym na schłodzenie całego auta…
- nie wiem czy jest to powodem upałów obecnie panujących czy coś jest nie tak.


Powiedzcie mi jest jakaś różnica jak chłodne w opcji AUTO mając ustawione bo 19 stopni czy jak ustawie w manualu, bo zauważyłem ze w auto jakby właśnie mniej zimne powietrze leciało… a patrząc na sile nawiewu jest taka sama.


  
 
Cytat:
2021-07-08 08:10:27, kpkp1985 pisze:
Panowie, Skraplacz wymieniono w ASO i nabita na nowo klimatyzacje. Nie wiem jak to zrobili, ale powiedzieli ze udało im się wymienić bez ściągani zderzaka… Skraplacz kupiłem sam, w ASO na podstawie nr zasugerowano mi, aby zmniejszyć koszty żebym kupił z firmy DENSO i tez tak uczyniłem, zapłciłem około 500 zł zamiast z ASO 2000 zł Skraplacz musiał zostać wymieniony, bo jak informowało ASO jest już zbyt mocno skorodowany czyli w moim rozumieniu nieszczelny itd… No i co… po wymianie skraplacza i nabiciu nowego gazu klimatyzacja działa, ale ja i moja żona mamy wrażenie jakby to powietrze nie leciało tak lodowate jak wcześniej czyli przed wymiana jak była jeszcze sprawna i jakby dłużej trzeba było teraz czekać tym samym na schłodzenie całego auta… - nie wiem czy jest to powodem upałów obecnie panujących czy coś jest nie tak. Powiedzcie mi jest jakaś różnica jak chłodne w opcji AUTO mając ustawione bo 19 stopni czy jak ustawie w manualu, bo zauważyłem ze w auto jakby właśnie mniej zimne powietrze leciało… a patrząc na sile nawiewu jest taka sama.

To wsadz termometr do wlotu i zmierz jaka temp leci.A wczesniej wymien filtr kabinowy.Prawidlowe chlodzenie ponizej 10 stopni powyzej klima niesprawna.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Byłem w ASO, uprzejmy Pan stwierdził, ze faktycznie mogłoby szybciej (nie mocniej?) chłodzić i dodał jeszcze czynnika 100? , bo wcześniej sprawdzal pod maska i widział w wizjerze bąbelki powietrza?

Zobaczymy czy to pomoże…