[S] Obrotomierz Mera LUMEL MS2 z pudełkiem 126p, 125p itp...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Sprzedam
unikatowy obrotomierz samochodowy z czasów PRL
Mera Lumel MS2 w komplecie z pudełkiem i instrukcją.

Cena 360 zł

Współpracuje z silnikami 2 i 4 cylindrowymi.

Można go podłączyć do popularnego Malucha czyli Fiata 126p ale również do takich aut jak np. Duży Fiat 125p, Polonez, Łada, Skoda, Zastava, Zaporożec, Wołga, Moskwicz, Dacia i różnych innych samochodów zabytkowych z zapłonem iskrowym, zapłonem rozdzielaczowym oraz klasyczną cewką zapłonową. Do silników cztero- i dwusuwowych. Dla instalacji 12V z minusem lub plusem na masie. Dostosowanie do rodzaju silnika za pomocą zworki na płytce elektronicznej.
Z tego co wiem, nie pasuje do samochodów z elektronicznym modułem zapłonowym! (np. Nanoplex w Maluchu elegancie).

Obrotomierz jest używany, sprawny, z podświetleniem. Stan oceniam na bardzo dobry, widoczny na zdjęciach. U dołu pęknięta była przednia ramka plastikowa, jest ładnie sklejona, tak jak widać na zdjęciach. Szybka nie jest zbyt porysowana (możliwe jedynie drobne mało widoczne ryski tak jak to widać na zdjęciach).
Ewentualnie nową szybkę do tego obrotomierza można kupić tutaj: https://allegrolokalnie.pl/oferta/obrotomierz-lumel-126p-125p-nowa-szybka

W komplecie z obrotomierzem oryginalne pudełko oraz instrukcja!

1 2 3 4 20210425-171453 20210425-171515 20210425-171534 20210425-171544 20210425-171717 yy yyy z

PRZEZNACZENIE
Elektroniczny obrotomierz samochodowy typu MS2 jest przeznaczony do pomiaru prędkości obrotowej silników spalinowych z zapłonem iskrowym w samochodach osobowych:
- z ujemnym biegunem instalacji połączonym z masą,
- z dodatnim biegunem instalacji połączonym z masą,
- z silnikami 4-suwowymi 2- i 4-cylindrowymi z rozdzielaczem zapłonu,
- z silnikami 2-suwowymi o oddzielnych układach zapłonowych dla każdego cylindra bez względu na liczbę cylindrów,
- z silnikami 2-suwowymi 2 -cylindrowymi z rozdzielaczem zapłonu i układem zapłonowym wspólnym dla obu cylindrów.

DANE TECHNICZNE:
Zakres pomiarowy: 0 ... 8000 obr/min,
Zasilanie: 12 ... 16 V (instalacja 12 V),
Średnica zewnętrzna: 80 mm,
Średnica otworu montażowego w desce rozdzielczej: 10,5 + 0,5 mm,
Masa: 300 g.

Kiedyś popularne wyposażenie dodatkowe, które kierowcy montowali w swoich samochodach, dzisiaj bardzo rzadko dostępny.

Możliwa wysyłka po uzgodnieniu kosztów.
  
 
Nie mam pewności czy pasuje do samochodów z elektronicznym modułem zapłonowym bo tego nie sprawdzałem (np. Nanoplex w Maluchu elegancie). Ktoś mi mówił, że jednak działa z Nanoplexem ale ja nie daję gwarancji. Może ktoś z Was to sprawdzał i mógłby się wypowiedzieć?
  
 
Cena 310 zł
  
 
SPRZEDANY. Można usunąć temat.