Ford mondeo mk5

Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dzień dobry
Może jakiś znawca fordów mi pomoże w palącym mnie temacie

Posiadam Forda Mondeo 2016 2.0 diesel 180 km

po kolei:

W momencie kupna palił sobie ok. 6-8 l (tryb mieszany)

Po jakimś czasie zauważyłam, że przy tankowaniu diesel premium zaczęły falować obroty ( nieznacznie, ale jednak) i zwiększyło się znacznie spalanie - 10-14 litrów

Za radą mechanika zaczęłam tankować 'normalnego' diesla i tylko na jednej stacji - ponieważ błędów na komputerze brak...

W tamtym czasie służbowo wyjeżdżałam codziennie do innego miasta i tam też tankowałam - problemów brak z falowaniem, spalanie nadal nie takie jak na początku, ale nie jest źle- max 10l -- mechanik powiedział aby wolniej jeździć......

Zmieniłam mechanika.

Kolejny mechanik stwierdził górę błędów związanych z BRAKIEM REJESTRACJI WTRYSKÓW (!!!???) - dosłownie taki błąd mam na papierze ( jutro postaram się uzupełnić wpis o zdjęcie wydruku) - jednak nie znajduję żadnych informacji na ten temat, ani w instrukcji ani w Internecie.

Mechanik stwierdzi, że jest to związane z chipowaniem i mapowaniem silnika ( rzekomo nie ma fordow mk5 fabrycznie 180 km? - a tyle mam wbite w dowodzie? )

Wg mechaników chipowanie nie zostało przeprowadzone prawidłowo i nie zostały zarejestrowane wtryski na silniejszą moc- ROBI TO SIĘ podczas jazdy ? Auto stało ponad tydzień U NICH, robili ciągle trasy aby go 'zarejestrować' i po tym czasie problem nie rozwiązany) - NADMIENIAM, ŻE AUTO W CIĄGU 4 MSC ROBI TRASE OK 12-14 TYSIĘCY KM.

PROPONUJĄ wymianę wtrysków, gwarancji na likwidacje falowania nie dają

oleje / filtry wymieniane na bierząco

dziwi mnie brak info o niezarejestrowanych wtryskach na Internecie

generalnie brak mi pomysłu na to co może być a nie mam ochoty wydawać kilku tysięcy na nowe wtryski, tym bardziej, że auto jest dynamicznie, nie ma 'zwiech' tylko to spalanie i czasem falujące obroty na jałowym.... Falowanie występuję silniej /słabiej w zależności od stacji lub nawet dystrybutora na tej samej stacji.

proszę o podpowiedzi ...moze jest ktos kto tez miał niezarejestrowane wtryski ?? o ile w ogole takie cos istnieje

pozdrawiam cieplutko i liczę na odpowiedzi Mądre głowy