Ubezpieczenia OC, AC i inne - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Po pierwsze nie do wszystkich krajów musisz mieć zieloną kartę. I co wtedy? Niby drobiazg, ale......

Ramzes, nie pisz ile ty płacisz, bo tam jest wiele zmiennych, oprócz zniżek za bezszkodowość. W grę może wchodzić wiek kierowcy, wiek samochodu, czy masz inne ubezpieczenia ( w pakiecie taniej ). Dlatego prosiłem o Kwotę podstawową, bo chyba nie sądzisz że płacę ponad 1200zł za OC?
  
 
a o co chodzi z tym LINK4 ? czy zdzieraja kase na klijencie czy robia problemy z odszkodowaniem dla poszkodowanego?
  
 
A do jakich krajów nie trzeba zielonej karty?
Myślałem że to standard
  
 
Cytat:
2003-10-20 20:44:07, MAJCHAL pisze:
Po pierwsze nie do wszystkich krajów musisz mieć zieloną kartę. I co wtedy? Niby drobiazg, ale......

Ramzes, nie pisz ile ty płacisz, bo tam jest wiele zmiennych, oprócz zniżek za bezszkodowość. W grę może wchodzić wiek kierowcy, wiek samochodu, czy masz inne ubezpieczenia ( w pakiecie taniej ). Dlatego prosiłem o Kwotę podstawową, bo chyba nie sądzisz że płacę ponad 1200zł za OC?


No oki. nie pisze mi podstawy na ubezpieczeniu. Ale jest tylko jeden pojazd ubezpieczony, wiek auta 9 latek ( rocznik 94) Wiek kierowcy na poziomie 28 lat
Z tym ze - ja - jestem współwłaścicielem sam bym nie dostał takich zniżek chyba... ale nie omieszkam sie dowiedziec jak odwiedzę Warte przy najbliższej okazji.
  
 
Nie potrzebujsz np na Białoruś
  
 
Tam się nie wybieram,nie odpowiada mi parę rzeczy
  
 
Cytat:
2003-10-20 20:23:42, MAJCHAL pisze:
A tak z ciekawości ile wynośi składak podstawowa OC w Link4, i innych TU? Ja w starej Polonii, teraz Uniqa płacę 1214zł ( od tego odejmuje się szereg zniżek )


Właśnie przesiadłem sie z UNIQUA (była Polonia) do LINK4, powód ? prosze bardzo "

UNIQUA - składka wyjściowa 1480 zł > 841 na rok
LINK4 - składka wyjściowa 1104 zł > 680 na rok
  
 
A co powiesz na to że jak dzwoniłem do GENERALI pytając o koszty to wyliczyli mi:
Przy warónkach:
- 10% zniżki za bezszkodową jazdę
- fakt że już rok byłem u nich u bespieczony i zamierzam kontynuować
Kwota:
-680 zł za rok OC
- 720 OC+NW

(Tyle że w pierwszym roku ubespieczania tam samochodu zapłaciłem 1300 zł za rok bez żadnych zniżek)
No ale przejście cenowe niezłe?nie?

  
 
DLatego zaczałem ten temat, bo w listopadzie będe musiał ubezpieczyć swoje autko i nie wiem jeszcze gdzie
  
 
Właśnie. listopad dla mnie też ma dla mnie tą jakże ciekawą i "miłą" wstawkę ...

A przgląd mam 24 grudnia...grrrrryyyy
  
 
No to jak ? Muszę dzwonić po Towarzystwach, czy dowiem się czegoś od Was. Ile wynośi stawka wyjsciowa/podstawowa???
  
 
Ja nie wiem ile jest w Warcie. Ale są tani.
Samopomoc też jest tania.
Pzu to złodzieje.
Reszta tez złodzieje ale różnego kalibru
  
 
W TUW stawka podstawowa za mojego Poldka w toruniu to 1250 zl

Do tego 30% - bezszkodowo, 10% za jednorazową opłatę -razem 788 zl

OC konczy mi sie w najgorszym mozliwym momencie bo 29 grudnia , miedzy bozym narodzniem a sylewstrem - wiadomo nie ma kasy. Teraz agent mowil, ze bede mial duzo taniej bo kolejne 10% bezszkodowo, 10% bo ubezpieczylem firme u niego i 10% za to ze juz trzeci rok jestem u nich

-----------------
Nic ciekawego.
  
 
No jestem ciekaw jaka jest składka OC w innych TU (poza Link4, z którym to broń Boże nie chcę mieć nic wspólnego). Ja dzisiaj wykupiłem OC na pojemność 2000ccm i roczne OC to 353zł w Uniqa. Wydaje mi się, że to bardzo atrakcyjna oferta.
  
 
No tak. Ja pytam o podstawę, ale ona jest zupełnie inna dla różnych wojewódz/misat. Dlatego Jeff tylko tyle płaciłeś
  
 
A Ja was zaskocze!
Za Poldka z 1986 roku 1.5 LE wyszlo 500pln (OC + NW)
60% znizek dziadka
zwyzka u Mnie za wiek 10%
a spytacie gdzie?
w daeeeeeeeeeeeewoo tu s.a.
  
 
Cytat:
2003-10-24 16:12:06, MAJCHAL pisze:
No tak. Ja pytam o podstawę, ale ona jest zupełnie inna dla różnych wojewódz/misat. Dlatego Jeff tylko tyle płaciłeś



No masz rację. Napewno w mniejszym mieście zapłaciłbym odpowiednio mniej. Bardziej chodziło mi o to, aby pokazać niewielką różnicę w moim przypadku pomiędzy 1.5, a 2.0, która wynosi dosłownie kilka złotych...
  
 
Ubezpieczyłem poldka 1991 rok w Krakowie - 0 zniżek - 800 zł na rok OC+ NW +AC w TUW Florian + czy to dobry wybór na przyszłość. Może gdzieś jest taniej
  
 
Jeśli chodzi o pakiet taki jak napisałeś wydaje się być korzystny. Co do OC to i tak (odpukać) nie jest dla Ciebie. Jeśli chodzi o AC to oby Ci było nie potrzebne.
  
 
Jako że zaraz muszę opłacić OC szperam po internecie i to co mam. Jest to jedno z wielu co mozna znaleźć o naszych "ulubieńcach"
link4