Lajdaczka 2106 "81 amilew1011

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć,

czytam te forum od dłuższego czasu, no i w końcu zdecydowałem się wrzucić swoje cacko tu.
jakieś 4-5 lat temu kupiłem ja w kolorze niebieskiego garnka na kartofle.
w chwili obecnej łajdaczka przechodzi gruntowny remont (głównie blacharski) i przy okazji zmieni kolor na granat....

mam nadzieje ze w tym roku zaliczę kilka zlotów ładziarzy i nie tylko....

pozdrawiam

adam





  
 
w warsztacie....








  
 
To jest jeden z moich ulubionych kolorów. Szkoda zmienić na inny, ale to w sumie sprawa właściciela. Ja bym nie zmieniał.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Widzę ambitny projekt z mojej okolicy!
Będę śledził i koniecznie trzeba się spotkać!
  
 
zdecydowanie trzeba się spotkać... mam nadzieje ze juz na wiosnę uporam się ze wszystkimi remontami.... po świętach malowanie, potem jeszcze remont silnika i na 10 lat mam z głowy ))
  
 
nowy kolor...







  
 
Noooo pieknie ladny kolorek
  
 
Świetnie. Z wszystkimi chromami będzie mega wyglądać
  
 
dzieki za dobre slowo... bo juz mialem watpliwosci... 4 warstwy lakieru i znak zapytania w glowie
  
 
lakieru bezbarwnego ? a ile koszt pomalowania calej lady tak okolo?
  
 
Cytat:
2017-02-07 18:35:25, Lasia pisze:
lakieru bezbarwnego ? a ile koszt pomalowania calej lady tak okolo?



bezbarwny poszedł 2x... kolor tez... problem był w przykryciu podkładu... z jakiegoś względu ten granat nie mógł przykryć za pierwszym razem.

koszt... jeszcze nie wiem ... ale wiem ze więcej niż w TEJ chwili warta jest Lada... oni mi robili razem z blacharka, wszelkie rdze, dziury i itp, parę rzeczy mechanicznych... myślę ze ok. 15-25 klocków... ale fakt ze z roku na rok naprawy są coraz droższe a lady coraz mniej na rynku (tym bardziej ze ona ma u mnie dożywocie) no to chyba jest niezły deal... tak mi się wydaje... z drugiej strony mam dwie lewe ręce wiec sam wielu rzeczy nie zrobię.... no nie wiem .... może jestem frajer
  
 
bardzo ładny kolor taka śliwka
  
 
Cytat:
2017-02-07 19:04:18, amilew1011 pisze:
(...) sam wielu rzeczy nie zrobię....



Jak piastę sam wymienisz to tragedii nie ma.

PS Widzę, że zrobili ci kolor w bazie. Dobrze, dłużej będzie się błyszczał na aucie. Nie mogę się już doczekać efektu finalnego.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
jak ma dozywocie to interes dobry a co do lewych rak to sproboj cos poskladac przy montarzu i nie bedzie tak zle ...... ...jak juz sie rzuciles na taki projekt jest zajefajny pozdro
  
 
Co do lakierowania fajny efekt daje również pokrycie akrylu lakierem bezbarwnym.
  
 
wygląda naprawdę elegancko! Będzie służyć długo i ucieszy nie jedno oko!
  
 
dzieki jeszcze raz za dobre slowo

mam nadzieje ze w tym sezonie sie spotkamy... jak to mowia zabojady: tete a tete ... no tu big romka mam na miejscu ... jak sie sprezymy to moze na podlasiu jakies spotkanie zorganizujemy
  
 
Niewykluczone!
  
 
Cytat:
2017-02-07 22:16:19, matigamer pisze:
Co do lakierowania fajny efekt daje również pokrycie akrylu lakierem bezbarwnym.



Ja akurat zajmuje się lakierowaniem aut i mam pytanie? W jakim celu malować akryl bezbarwnym? Tym bardziej, że każdy akryl można wykonać w solidzie.


-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим

[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2017-02-21 22:40:45 ]
  
 
Czasem w firmie stosujemy ten patent by uzyskać głębie i szklistość powłoki. Na powiedzmy 2 warstwy akrylu idą kolejne 2 bezbarwnego i całość jest polerowana na jajo. Sam akryl po polerce mniej się błyszczy niż akryl + bezbarwny po polerce.