Sonda lambda - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W ta niedziele na slomczynie gostek sprzedajacy sondy mial akurat tez sonde do roverka za 160 zl. Wszystkie chyba mial nowe.
  
 
W jaki sposob mozna sprawdzic i miec 100% pewnosci, ze sonda nie dziala?
  
 
Najlepiej włożyć do gaźnikowego poldka z kolektorym wydech od wyrysku i kręcąc mieszanką odczytywać poziom sygnału z sondy (woltomierzem)

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
A w jakis inny sposob? Ewentualnie gdzie to moge sprawdzic? Mam rovera i nie chcialbym na darmo wydac pieniedzy na nowa sonde, bo nie jestem pewien czy moja jest padnieta.
  
 
innego nie znam.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
A czy moglibyscie mi kogos polecic, gdzie moglbym podlaczyc sie pod komputer, albo w jakis inny sposob to sprawdzic?
  
 
Po kiego wała ci komputer do sprawdzania sondy????? Woltomierz elektroniczny.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Nie znam sie na tym, dlatego pytam?
  
 
najlepiej dogadaj sie z kimś kto w gaźnikowcu ma kolektor GSI. Tam sonda sie szybko nagrzewa i mozan szybko ją sprawdzić (prbl tylko z wykręceniem - ale jak ruszy to pójdzie)

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
W GSI jest sonda z jednym kabelkiem
  
 
Cytat:
2004-05-15 19:04:46, wiciu pisze:
W GSI jest sonda z jednym kabelkiem



Dokładnie

Pytanie: jakie napięcie powinienem mieć a sondzie - trzeba mierzyć je na bolcu wtyczki sondy?

Sonda jako taka jest mi niepotrzebna z racji posiadania Abimexa ale może sprzęgłbym ją z instalacją LPG
  
 
A abimex z sondą?
  
 
Cytat:
2004-05-15 19:20:20, t_kucyk pisze:
Pytanie: jakie napięcie powinienem mieć a sondzie - trzeba mierzyć je na bolcu wtyczki sondy?


Sonda pracuje w zakresie 0 - 1000mV. A jakie powinienes miec? chyba cos kolo 800 mv.
  
 
To zależy jaki jest aktualny skład mieszanki. Dla 800 mV jest bogata (b.bogata)

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
A bosh??? od rovera to napewno nie jest bo jest inna wtyczka natomiast na 100% wyjęte z poloneza....
  
 
Co "a bosch"?


-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2004-05-15 19:24:49, daniel pisze:
A abimex z sondą?



Były takie?
  
 
Ja z tą regulacją to już sam się pogubiłem. Czym bym nie kręcił to na sondzie jest przeważnie ok 800mV. Kręcenie pokrętłem na reduktorze powoduje zmianę obrotów na biegu jałowym, a nie powoduje zmiany składu mieszanki, bo sonda pokazuje 700-850mV. Śruba na przewodzie ma znaczenie dla wysokich obrotów, więc przy składzie mieszanki na wolnych obrotach mnie nie interesuje. W reduktorze (LOVATO) mam jeszcze jedną mosiężną śrubę, która służy podobno do ustawiania stałego przepływu gazu pomiędzy I i II komorą. Wiecie jak mam to wyregulować? Jak zubożyć mieszankę? Zakładam, że sonda jest OK.
  
 
HGW. Jełśi masz takie reduktor to jego regulacja jest ciut bardziej złożona. Mozesz w takim razie sprawdzić regulacjęna benzynie. Zapamiętaj położenie wkretu składu mieszanki i pokombinuj.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
No i wykrakałem sobie , jak jest zimny to padają niskie obroty jak się rozgrzeje to jałowe mam 2000 , gli bosch , czy to sonda czy coś ala silniczek krokowy? wydaje mi się że sonda dopiero wchodzi do obiegu pow 50 stopni więc chyba jednak silniczek, ale wymienię i to i to dla świętego spokoju

Jeszcze jedno ! jeżeli wali się sonda to jak ją odłączę to silnik powinien przejść do trybu awaryjnego , tak? gli bosch czy wtedy powinna palić się kontrolka wtrysku?