[OT] Komputer PC, domowa elektronika - różne problemy.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
To jest temat trochę offtopicowy ale postanowiłem go założyć. Chciałbym abysmy w tym temacie pomagali sobie nawzajem właśnie w kwestii kompów oraz oprogramowania. Znam się na kompach nieprzeczę ale od kilku dni jedna rzecz niedaje mi spokoju a wydawać się moze ze to błachostka. Problem polega natym iż co pewien czas sam z siebie (z nieznanych mi powodów) zmienia się układ klawiatury. Znikają funcje liter: ą ź ć ł itd. oraz y zamienia się z zet. Pierniczą się układy znaków interpunkcyjnych czyli kropek przecinków oraz nawiasów i znaków na klawiszach z cyframi. Przykład- na klawiszu 5 jest znak % a na klawiszu 8 jest znak *. Czasem robi się tak ze znaczki te się zamieniają ale cyfry pozostają na swoim miejscu. Tak samo jest z innymi znakami interpunkcyjnymi. Po kilkukrotnym restarcie kompa wszystko wraca do normy. A dziś od rana wszystko z układem klawiatury mam ok. Ma ktos jakiś pomysł jak temu zaradzić oraz co sprawdzić?





[ wiadomość edytowana przez: Koot dnia 2007-04-09 13:30:25 ]
[ powód edycji: Modyfikowałem tytuł ]

[ wiadomość edytowana przez: Koot dnia 2008-03-06 23:57:32 ]
[ powód edycji: tytuł ]
  
 
Pozdrawiam! Powinno pomóc ustawienie klawiatury na "polski-programisty"
Tegwoj
  
 
To jest ustawione. Wszystko w panelu sterowania i w ustawieniach jest ok. W systemie klawiatura standartowa 101 klawiszy.
System mam WIN XP HE. Tylko prosze mi niepisac ze system jest do dupy OK ?

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
Cytat:
2003-11-07 13:53:38, BIAŁY pisze:
Witam
To jest temat trochę offtopicowy ale postanowiłem go założyć. Chciałbym abysmy w tym temacie pomagali sobie nawzajem właśnie w kwestii kompów oraz oprogramowania. Znam się na kompach nieprzeczę ale od kilku dni jedna rzecz niedaje mi spokoju a wydawać się moze ze to błachostka. Problem polega natym iż co pewien czas sam z siebie (z nieznanych mi powodów) zmienia się układ klawiatury. Znikają funcje liter: ą ź ć ł itd. oraz y zamienia się z zet. Pierniczą się układy znaków interpunkcyjnych czyli kropek przecinków oraz nawiasów i znaków na klawiszach z cyframi. Przykład- na klawiszu 5 jest znak % a na klawiszu 8 jest znak *. Czasem robi się tak ze znaczki te się zamieniają ale cyfry pozostają na swoim miejscu. Tak samo jest z innymi znakami interpunkcyjnymi. Po kilkukrotnym restarcie kompa wszystko wraca do normy. A dziś od rana wszystko z układem klawiatury mam ok. Ma ktos jakiś pomysł jak temu zaradzić oraz co sprawdzić?



kawaleria nadchodzi... sprawdz prócz tego co napisał Tegwoj, czy nie masz udostępnionych innych języków interfejsu / układu klawiatury. Z domyślnej Windy XP napewno wywal (usuń, bo do niczego się nie przydają - klawiatura polska programisty jest w pełni zgodna z angielską co do rozmieszczenia znaków i nie spotkałem się z żadną anglojęzyczną aplikacją nie działającą z tym układem klawiatury) WSZYSTKIE ustawienia języka angielskiego, a z ustawień języka polskiego wywal układ klawiatury POLSKI (zostawiając POLSKI PROGRAMISTY).

Poza tym dla bezpieczeństwa, możesz uaktywnić opcję Turn Off Advanced Text Services (Control Panel, aplecik Regional and Language Options, okno Text Serveces and Input Languages, zakładka Advanced) - dezaktywuje to kilka naprawdę paranoidalnych ułatwień dla niepełnosprawnych, które czasem mogą ogłupieć normalnego użytkownika


PS. Daj znać jak pokonałeś wroga...

[ wiadomość edytowana przez: robreg dnia 2003-11-07 14:14:38 ]
 
 
zmień język na polski
czasem się tak robi jak naciśniesz kombinację klawiszy, pewnie ustawił Ci się język angielski
Jeżeli to jest winxp albo 2000 to najlpiej naciśnij lewy CTRL+SHIFT

[ wiadomość edytowana przez: koku dnia 2003-11-07 14:13:47 ]
  
 
Całe szczęście że Bill GATES nie produkuje samochodów.
  
 
Cytat:
zmień język na polski
czasem się tak robi jak naciśniesz kombinację klawiszy, pewnie ustawił Ci się język angielski
Jeżeli to jest winxp albo 2000 to najlpiej naciśnij lewy CTRL+SHIFT



Wszystko prawda, tyle, że to lewy Alt+Shift służą w tych systemach do przełączania układu klawiatury (chyba, że ktoś sobie zdefiniował inaczej).
  
 
Biały nie pomogę Ci w tym przypadku bo sam jestem dupa w tych sprawach, ale podłączę się do postu.

Czy ktoś wie jak w neostradzie, modem SIEMENS XpressLink, rozdzielić połączenie internetowe na drugi komputer?? Od razu mówię, że nie skutkuje zwykłe udostępnienie połączenia internetowego we właściwościach połączenia sieciowego.
  
 
jesli modem jest podlaczany do karty sieciowej, to trzeba albo kupic router (okolo 300zl), albo zrobic router linuxowy z jakiegos starego kompa

-----------------
Nic ciekawego.
  
 
Cytat:
Czy ktoś wie jak w neostradzie, modem SIEMENS XpressLink, rozdzielić połączenie internetowe na drugi komputer?? Od razu mówię, że nie skutkuje zwykłe udostępnienie połączenia internetowego we właściwościach połączenia sieciowego.



Zaraz, zaraz...jaki system masz na kompie z neostradą a jaki na tym drugim? Jak to nie działa? Jak to masz podłączone? 2 sieciówki czy jak?
  
 
Dzięki Lafaar za szybki odzew. Kupna routera chciałem uniknąć, co do drugiej możliwości to sam na pewno tego nie zrobię . Pozostaje mi tylko zrezygnować z Neo i od nowa zamówić, dostanę modem sagema, a tam wiem że da się to zrobić bez problemów.
  
 
Cytat:
2003-11-07 15:36:11, Qbk pisze:
Biały nie pomogę Ci w tym przypadku bo sam jestem dupa w tych sprawach, ale podłączę się do postu.

Czy ktoś wie jak w neostradzie, modem SIEMENS XpressLink, rozdzielić połączenie internetowe na drugi komputer?? Od razu mówię, że nie skutkuje zwykłe udostępnienie połączenia internetowego we właściwościach połączenia sieciowego



niedługo (#$^&#$%!!! jak w końcu moja lampka ADSL się zapali na stałe) będę mógł Ci powiedzieć dokładnie, a na razie hmmm.... może spróbuj użyć softu w stylu WinRoute Pro puszczonego na Win98 - dla testów, by sprawdzić, czy Winroute jest w stanie przekazywać pakiety, z tego co mi się wydaje to to pójdzie, tylko Winroute chyba nie działa na XP.

Jakbyś był zainteresowany tą metodą, zanim zaczniesz czegokolwiek szukać w necie, daj mi znac na priv, udostępnię Ci kilka WAŻNYCH wskazówek.
 
 
Cytat:
2003-11-07 15:44:42, Qbk pisze:
Dzięki Lafaar za szybki odzew. Kupna routera chciałem uniknąć, co do drugiej możliwości to sam na pewno tego nie zrobię . Pozostaje mi tylko zrezygnować z Neo i od nowa zamówić, dostanę modem sagema, a tam wiem że da się to zrobić bez problemów.



ja nie dostalem juz zagema tylko alcaltela ;-/ oby byl taki szypki jak zagem....

jak da sie na jednym to chyba poleci na drugim, sprawdz dokladnie jak konfigurujesz polaczenia sieciowe. moze cos jest nie tak w konfiguracji TCPIP, potestuje jeszcze to dzis na zwyklym modemie i napisze jutrzejrzym rankiem.
 
 
Jeseli masz neostrade z modemem podlaczanym do USB to ni jak tego nie zrobisz...

Neostrada dziala po DHCP i jedyna opcja aby dzialal internet na dwoch komputerach to jest przekazywanie pakietow poprzez server ( w tym przypadku starczy komp z dwoma kartami sieciowymi) ale warunkiem jest to aby modem z TPSY nie byl na USB.

Nie bede tlumaczyl dlaczego bo to dluuuga opowiesc... ogolnie chodzilo o to zeby przy wykupionej neostradzie nie mozna bylo podlaczac do komputera jakiejs domeny, poczty itd.

Co wiecej nawet jak nie wylaczycie komputera przez 24h TPSA sama z siebie potrafi rozlaczyc Was na chwile i zmienic IP.

Tak wiec... szukajcie modemow innych niz USB. Wtedy da sie to zrobic....
  
 
Na Sagemie mozna dzielic Neostrade bez problemu udostepnieaniem polaczenia internetowego pod chociazby WIN98SE. Dziala na 100% bo sam to ustawialem u siebie w pracy. Skoro chodzi na nim to teoretycznie na innym USB tez powinno, chociaz nie koniecznie...

-----------------
Nic ciekawego.
  
 
Na obydwu kompach jest Winda XP, do jednej sieciówki jest podłączony modem, a do drugiej drugi komp. I akcja jest taka, że kompy się widzą, ale net na drugim nie działa.

Ale i tak zrobię tak jak wcześniej pisałem, bo będę płacił niższy abonament.

Na Sagemie da się to zrobić na pewno, bo mój brat już to robił (a u mnie sobie nie dał rady )

[ wiadomość edytowana przez: Qbk dnia 2003-11-07 16:32:00 ]
  
 
Nie uważam sie za komputerowego speca ale wiem że czasem za klopoty z klawiaturą potrafi być odpowiedzialna linia ze zdefiniowaną ścieżką dostepu do pliku ustawiającego rodzaj klawiatury. Znjduje się ten zapis w pliku autoexec.bat i u mnie wygląda on tak:
keyb pl,,c:windowsCOMMANDkeybrd4.sys

istotne jest co masz wpisane po COMMAND........ ja mam keybrd4.sys, wiem, że keybrd2.sys też będzie OK ale ja np. lubię mieć w bloku numerycznym kropkę a nie przecinek więc mam tak zadefiniowane.
Jak coś pochrzaniłem i nie oto Ci chodziło to proszę zapomniec o całej sprawie i mnie nie linczować publicznie.
Powodzenia.
  
 
ppredki-mądrze prawisz-poważnie. Problem w tym, że Xp nie ma autoexeca a właściwie ma ale 0 kB. Twoja rada jest jak najbardziej słuszna dla posiadaczy win 95, 98, 98SE. Millenium, 2000 i Xp niestety nie korzystają z plików autoexec.bat i cofig.sys. Wszystkie ustawienia przechowują w plikach system.ini i win.ini. Dlatego też między innymi w systemach począwszy od windowsa ME są takie problemy z niektórymi programami dosowymi (np Subiekt4) ale to już inna historia...
  
 
Ad klawiatury

A wywaliles uklad klawiatury polski 214 ?? Tez mi sie xpek przelaczal wlasnie na ten wywalilem i po sprawie

pozdr
  
 
To chyba ta 214 ale dziwne ze cały czas mam polski programisty. Usunąłem 214 zobaczymy.

[ wiadomość edytowana przez: BIAŁY dnia 2003-11-07 17:45:04 ]