[OT] Komputer PC, domowa elektronika - różne problemy. - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Klawiatura: fakt ze zamiast cyferek pokazuja Ci sie znaki typu @#%* swiadczy najprawdopodobniej ze zawiesza Ci sie ktorys z klawiszy: SHIFT, CTRL, ALT - jezeli w tym przypadku wcisniesz np alt+f1 to zmieni Ci sie uklad klawiatury, jezeli zdarzy Ci sie to ponownie sprobuj zamiast restartu kompa powciskac kilkakrotnie po kolei te klawisze, jak przejdzie to znaczy ze mialem racje...

Neostrada: udostepnianie polaczenia internetowego w systemach 98 se lub wyzszych dziala niezaleznie od modemu, przez ktory laczysz sie z netem - wystarczy tylko wszystko poprawnie skonfigurowac Jesli masz na zbyciu jakas kase proponuje zakupic modem-router np micronet sp 3551 za ok 360 zl - ja takowy posiadam i juz od miesiaca laczy mnie i sasiada z neo bez najmniejszych problemow /i co najwazniejsze nie ciagnie tyle pradu co wlaczony komp / Jesli masz jakiegos staego kompa, do ktorego moglbys podlaczyc modem Neo to proponuje dyskietkowego linuxa o nazwie "Leaf Bearing" ktory radzi sobie bezproblemowo z neo, a przy okazji jest bardzo prosty do skonfigurowania /wymaga tylko wpisania danych dostepowych z neo/
  
 
No tak Winda XP - nie mam u siebie. Dzięki za wyjaśnienia. Swoją drogą trudno za tym wszystkim nadążyć! Chociaż powiem szczerze czekałem z XP-kiem aż poprawią większość błędów. Chyba czas się już przesiąść, bo zostaję w tyle.
  
 
Daj spokoj z win xp, zainstaluj sobie win 2k sp2
  
 
Jak to sie nie da rozdzielic polaczenia internetowego przez modem USB Ja mam neostrade modem alcatela USB i polaczenie rozdzielone na dwa kompy. W systemie win 98SE chodzi to idealnie.
  
 
Jezeli masz modem na USB to nie ma problemu.We wlasciwosciach
polaczenia sieciowego w komputerze z Neo zezwalasz na udostepnianie polaczenia internetowego innym komputerom (tylko nie pamietam czy musisz recznie ustawic odpowiedni nr IP czy win zrobi to automatycznie-ale musi byc staly-koledzy napewno pomoga).Na kompie "kliencie"
ustawiasz adres IP oraz DNS automatycznie i wszystko gra.
A jak wyglada sytuacja gdy modem laczysz przez karte sieciowa to za bardzo nie wiem.
Jest jeszcze jedna opcja:
Kupujesz modem ADSL z wbudowanym routerem, podlaczasz go
zamiast modemu otrzymanego z tepsy i mozesz od razu podlaczyc do tego 4 kompy dzialajace niezaleznie.Koszt ok. 350pln.

Troszke sie rozpisalem,sorry .
  
 
Cytat:
2003-11-07 15:15:22, MMaguda pisze:
Całe szczęście że Bill GATES nie produkuje samochodów.


Nie bój nic - na pewno niedługo wejdą na rynek samochodzy całkowicie sterowane komputerami - w polskim wydaniu program na pewno bedzie "chodził" tylko pod windowsem.....
  
 
Cytat:
2003-11-07 16:24:33, Qbk pisze:
Na obydwu kompach jest Winda XP, do jednej sieciówki jest podłączony modem, a do drugiej drugi komp. I akcja jest taka, że kompy się widzą, ale net na drugim nie działa.

Ale i tak zrobię tak jak wcześniej pisałem, bo będę płacił niższy abonament.

Na Sagemie da się to zrobić na pewno, bo mój brat już to robił (a u mnie sobie nie dał rady )

[ wiadomość edytowana przez: Qbk dnia 2003-11-07 16:32:00 ]





Cześć!!
Miałem podobne problemy z NEO myślałem że dostane cholery jak sie kompy widziały to i tak nie było połączenia z netem na innych
(a mam 6 szt). Jedno jest pewne APLIKACJA dostarczoina przez TPSA jest do wiecie czego
pełne jej wywalenie jest możliwe dopiero po c:format inaczej nie da rady.
Przez pewien czas jechałem na WindzieXp było dobrze tak około 6 msc. potem przestały wchodzić niektóre strony w innych kompach aż przestało chodzić cokolwiek.
Wtedy dojrzałem do zmiany XP na 2000 teraz jade na nim i dodatkowo zainstalowałem WIN GATE i nie mam już zadnych problemów.
Koszt nieduży no chyba że musisz mieć wszystko legal wtedy to kosztuje a ja niestety musze
  
 
Ja moze nie mam NEO, ale mam stałke przez kablówkę. Otóż ja mam u siebie modem Motorola na USB, ale dodatkowo z wyjściem na zwykłą kartę sieciową. Więc ja nie mam problemu z podłączeniem dwóch kompów, jeden lata na USB a drugi na karcie sieciowej podłączonej do modemu.
  
 
Cytat:
2003-11-09 12:45:56, RATMAN pisze:
Cytat:
2003-11-07 15:15:22, MMaguda pisze:
Całe szczęście że Bill GATES nie produkuje samochodów.


Nie bój nic - na pewno niedługo wejdą na rynek samochodzy całkowicie sterowane komputerami - w polskim wydaniu program na pewno bedzie "chodził" tylko pod windowsem.....


Wiecie BMW odbiło i zamówili w Microshicie oprogramowanie do centralnego komputera sterującego w modelach serii 700. Efekt jest taki, ze wiecznie lądują w serwisach na powtórną instalację systemu.
  
 
no to i ja mam problemik. Wsadiłem dzisiaj nową karte graf. gf4 mx440 agp8x + tv out (nvidia) i mam problem ze skonfigurowaniem softu do TV OUTu w XP. Na tv wyświetla sie prawidłowo pulpit, ale przy uruchomieniu filmu w Windows Media Player lub w dowolnym odtwarzaczu na monitorze film idzie a na tv nie. Wyświetla sie menu odtwarzacza, a same okno odtwarzania nies puste. W W98 wszystko działa ok. Co to może być i jak to naprawić
  
 
. Wsadiłem dzisiaj nową karte graf. gf4 mx440 agp8x + tv out (nvidia) i mam problem ze skonfigurowaniem softu do TV OUTu w XP. Na tv wyświetla sie prawidłowo pulpit, ale przy uruchomieniu filmu w Windows Media ....... Co to może być i jak to naprawić

A masz pewność że karta ma sterowniki do XP?
  
 
to czesty klopot przu tych kartach, spróbuj innej wersji sterowników, a jak nie to w ustawieniach zaawansowanych grafiki (nie pamietam dokladnie gdzie, ale mozna znalezc) trzeba zmienic Primary Display (czy cuś podobnego) odwrotnie niz jest (sa tam dwie opcje - monitor i tv). Po zmianie efekt bedzie taki, ze na TV, bedzie OK, a czarne okno bedzie na komputerze. Nie jest to moze super dobre rozwiązanie ale film na TV mozna oglądac

-----------------
Nic ciekawego.
  
 
Potrzebny program (Easy CD Creator 4). PILNE.
  
 
A wiesz SCHIL ze to jest program platny???

A co chcesz miec zgrane kolendy z plyty na wav-y????
  
 
Cytat:
2003-12-24 13:31:12, anmimo pisze:
A wiesz SCHIL ze to jest program platny???

A co chcesz miec zgrane kolendy z plyty na wav-y????



Nie wiedziałem że to jest program płatny, ale może ma ktoś, i mógłby użyczyć. Bardzo Proszę.

A potrzebuję do zgrania z mp3 na normalne.
  
 
Jak masz nagrywarke i nerona to normalnie przy przegrywaniu zapisuje jako tracka
  
 
Cytat:
2003-12-24 13:51:55, anmimo pisze:
Jak masz nagrywarke i nerona to normalnie przy przegrywaniu zapisuje jako tracka



neron to to samo co NERO ????????
  
 
Jeżeli masz coś w mp3 np. całą płytkę z muzyką to możesz to zmienić na wav-y (żeby discman lub wieża czytała) przy pomocy Enkodera. Ja mam to w wersji beta (bezpłatne) ale do zgrywania płytek wystarcza. Ale Nero też zmienia format przy nagrywaniu.
  
 
neron = NERO
  
 
Ok. zobaczymy jak mi pójdzie tym NERO ale wolę Creatora.