[Polonez] [zamek] - drzwi - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2007-02-10 20:40:17, Janio pisze:
Mam wrażenie, że w ostatnich produkowanych Polonezach te zamki nie grzeszą jakością wykonania i trwałością. Ostatnio wymieniałem u szwagra w jego 5-letnim Plusie i stan tego zamka był katastrofalny - wszystko rozklekotane, nadmierne luzy. A auto wcale nie ma dużego przebiegu - zaledwie 33 tys. km.


smarowany kiedykolwiek?
Wyjmuje sie ten koreczek gumowy znad zamka, bierzesz sma do łańcuchów i jedziesz ze słomki. Zamek cyka jak w mercu.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
czy ktos wie jak mozna wyregulowac niedomykajace drzwi?
w swoim poldku zauwazylem,ze tylne lewe drzwi niedolegaja po zamknieciu tak jak powinny.po blizszych ogledzinach zauwazylem ze ktos tempym narzedziem probowal sie kiedys przez nie dostac do srodka.czy ktos wie jak to wyregulowac?ja np. nie widze tam zadnej regulacji.za odp. z gory dzieki.
  
 
Jeśli się dobrze przyglądniesz to jest tam kilka możliwości regulacji. Podkładki pod zatrzaskiem zamka czy śruby które jeśli poluzujesz pozwolą na ustawienie zatrzasku zamka .. kombinuj
  
 
no wlasnie.sa tam podkladki ale reguluja nie w ta strone co mi potrzeba.a srubki przy drzwiach sa 3,i maja takie wyzlobienia w blasze,ze nie da sie ich inaczej ustawic.widze ze chyba nie bedzie regulacji.wzialem mlotek i probowalem troche przybic do srodka ten zaczep na blotniku i poszedl ale tylko z 1mm nie wiecej.
ma ktos inny sposob moze jeszcze?
  
 
zatrzask zamka jest przykręcony dwoma śrubami, poniżej jest śruba na klucz "13" i nią się reguluje zamek, musisz trochę odkręcić te 2 śruby od zatrzasku.
  
 
Wrócę do wątku ze spadającą sprężyną w zamku przednich drzwi.
Wygląda to tak.
Sprężyna spadła przy otwieraniu zamka, założyłem ją ponownie, ale nie trzyma się dobrze na swoim miejscu.
Spada koniec sprężyny oznaczony prostą strzałką. Wydaje mi się, że powodem jest nadmierny luz elementów zamka.
Mam dwa pytania:
- czy element zamka oznaczony na zdjęciu zagiętą strzałką jest
umocowany na śrubie i wkręcany w pozostałe części zamka?
Próbowałem go wkręcać zagiętymi kleszczami i wydaje mi się,
że luz jakby się zmniejszył.
Niestety bez demontażu całego mechanizmu dostęp do tego
elementu jest bardzo ograniczony.
- kupiłem kiedyś nową sprężynę, czy ktoś może mi napisać jak ją
zamontować zamiast starej?
- czy jest jakaś metoda zmniejszenia luzów zamka (poza wymianą
na inny)?


bs123.
  
 
Witam.
Ja mianowicie mam taki problem:
Posiadam Polusia caro z 93r. i wczoraj chciełem poprawić szybę w dzwiach od strony kierowcy, gdyż nie chciała się domknąc do końca, w tym cely zdjąłem tapicerkę, szybę zrobiłem, ale przestał mi działać zamek, nie reaguje na kluczyk i na bolec w dzwiach. Pomyślałem, że pewnie cos spadło i wystarczy założyć, Męczyłem się jakieś dwie godziny i nic, wkońcu stwierdziłem że jak zdejme tapicerke z dzwi pasażera to lukne jak wygląda tamten zamek i będę "w domu", Ale co się okazało?? Teraz i tamten zamek przestał działać, Po samym zdjęciu tapiceri, Polduś zaczął mi strzelać takie fochy
Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawic??
  
 
A ja mam polonez Caro plus 1998 rok i lewe drzwi mi się nie zamykają te cięgło sprężynuje ale nie zaskakuje tylko odbija i próbowałem cięgłami i en drążek wciskać i nadal się nie zamykają
co może być popsute bo poprostu nie zaskakuje do zamkniecia tylko odbija odrazu