Serwisy,warsztaty sklepy.....czyli co gdzie robić i kupować - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Na jesieni robiłem przegląd po 30 tys. w Carolinie na Wolskiej w Wawie, podchodze do stanowiska serwis części, stoję z minutę zero zaintersowania moja osoba (mam tylko 170 cm - pewnie mnie nie zauważyli), jeden gościu sobie gadał prze telefon, usiadłem więc przed nim było wolne miejsce (ale cham ze mnie ) ale pana to niewzruszyłopo jakiś 2-3 minutach teskt: "Pan pewnie do serwisu" ja na to "no pewnie tak", to stanowisko obok okazało sie że pna się zajmuje częściami. Oczywiście godzina oddania samochodu po przeglądzie nie została dotrzymana opóznienie jakieś 30-40 minut.
Jak wcześniej znieniecierpliwiony podszedłem zapytać co z moim samochodem, bo już dawno powinien być gotowy, to jakiś "niesmiały" młody człowiek do którego się zwrociłem nawet nie spojrzał w moją stroną, ja do niego "do pana mówię" no ale wtym momencie pojawił się inny pan z moim kluczykiem i wydałmi samochód. A jeszcze jedno jak dzwoniłem zapytać ile koztuje przegląd po 30 tys usłyszałem że 400-450 zł. Na dzien dobry w salonie usłyszałem ok 700 zł. Bez komentarza. Na stacji ścisk nie ma gdzie zaparkować. Koszmar. Byłem tam rok temu obłsugiwał mnie pan Balcerzak on to zrobił uprzejmie i profesjonalnie., ale jak sie zorientowałem nie pracuje juz w serwisie tylko sprzedaje samochody. Dlatego też zapewne w tym roku pojadę na przegląd do Toyota Włochy. Mam zreszta bliżej.
  
 
Cytat:
2004-02-26 14:31:00, m_i_m pisze:
Witam,
Poszukuje solidnego mechanika w Krakowie lub okolicach.
Na razie z ASO doswiadczenia mam nie najlepsze.
Sowier nie naprawia a wymienia na nowe i zapisy do serwisu jak za PRLu.
U Nowaka lepiej, ale tez jakos nie spieszyli sie z naprawa
(z jednodniowej naprawy zrobily sie 3 dni)... no i ceny ASO troche odstreczaja.
Pozdrawiam.



Na przeciwko komendy na Mogilskiej, gdzieś w głębi stacji benz. jest warsztat. Osobiście nie sprawdzałem, ale Arthur tam się serwisował ze swoją Camry i mówił że wszystko w porządku, nie partaczą i gość zna się na robocie.
Póki co to jedyny namiar jaki znam w Kraku na japoński warsztat.
Orion jeszcze ma magika, ale wedle Bochni/Brzeska ? Popytaj go.
Pozdro.
  
 
Znam solidny zakład wulkanizacja, piaskowanie i lakierowanie opon wyważanie wymiany opon, felgi używane i nowe. Znajomy prowadzi i ma w miarę przyzwojte ceny. za wymianę kół na sezon letni z wyważeniem i napompowaniem azotem 60zł. Pozatym zawsze można się z nim dogadać.

Namiary(2warsztaty):
1)Potockich 89A Warszwa Marysin
2)Chełmżyńska 1 Box 9 Marsa przy shelu

tel.
613-35-01
0-505-720-245
0-505-210-355
  
 
Jeśli chodzi o rankingi i odczucia klientów z napraw w ASO zapraszam równiez na stronkę www.autocentrum.pl
Ja 27 mam przeglad w Toyota Włochy. Opowiem jakie wrażenia. Ale słyszałem też duż odobrego o Wiśniewskim. Nie polecam natomiast młotków z ASO Toyota Bielany ul. Klaudyny 1 chociaż zakup u nich Toyotki to prawdziwa przyjemność.
  
 
Jestem zadowolony z podejścia sprzedawcy zGP Auto w Ełku w
którym to salonie zamówiłem sobie Toyotkę Corollę Wagon 1,6
Terra po jeżdzie próbnej wpłaciłem zaliczkę i czekam teraz na swój
pierwszy japoński wóz dotychczas jeżdziłem oplem oraz reno
nie były najgorsze ale tonie ta liga w konfrątacji z Toyotą
pozdr piotrburza
  
 
Cytat:
2004-03-06 02:09:33, Perzan pisze:
Cytat:
2004-02-26 14:31:00, m_i_m pisze:
Witam,
Poszukuje solidnego mechanika w Krakowie lub okolicach.
Na razie z ASO doswiadczenia mam nie najlepsze.
Sowier nie naprawia a wymienia na nowe i zapisy do serwisu jak za PRLu.
U Nowaka lepiej, ale tez jakos nie spieszyli sie z naprawa
(z jednodniowej naprawy zrobily sie 3 dni)... no i ceny ASO troche odstreczaja.
Pozdrawiam.



Na przeciwko komendy na Mogilskiej, gdzieś w głębi stacji benz. jest warsztat. Osobiście nie sprawdzałem, ale Arthur tam się serwisował ze swoją Camry i mówił że wszystko w porządku, nie partaczą i gość zna się na robocie.
Póki co to jedyny namiar jaki znam w Kraku na japoński warsztat.
Orion jeszcze ma magika, ale wedle Bochni/Brzeska ? Popytaj go.
Pozdro.




A pewnie że mam tylko że pod Tarnowem. Zwie się to Serwis Samochodów Japońskich i mieści się w Zgłobicach na ul Zbylitowskiej.
A jedzie się tam następująco.
Jadąc od Krakowa na Tarnów za Wojniczem pare kilometrów jest most na bodajże Dunajcu, potem zaraz będzie pod górkę i jest pas dla jadących wolniej.
Wyjeżdżamy na górkę i powinniśmy zobaczyć po lewej Salon i ASO Toyoty. Jakieś max 100 metrów za tym salonem jest skrzyżowanie z pasem dla skręcających w lewo - i to dokładnie tam. Skręcamy i po 10 metrach jest wjazd w prawo na ich parking.
Ceny do przyjęcia, fachowość duża, jakość pracy duża (no przynajmniej dla mnie)
  
 
Geometria, ustawianie zbieżności, wyważanie kół i podmianka sezonowa. Facet legenda. Robi Lexy i Toyoty dla warsztatu na Anilinowej. Szczerze polecam. Geometria taniutka w porównaniu do ASO i o niebo lepiej zrobiona. Wyważanie zresztą też.

Wacław Schubert
Warszawa
ul. Fletniowa 11 (gm. Białołęka) - jadąc ul. Kalsyków w lewo za kościółkiem
22 614 25 27
604 451 232
  
 
Cytat:
2004-03-18 13:10:11, miodek997 pisze:

Ja 27 mam przeglad w Toyota Włochy. Opowiem jakie wrażenia.


Witajcie ... i tak jak wspomniałem jestem juz po pierwszym przegladzie ( po 15kkm) wykonanym w Toyota Włochy. Musze przyznać, że jestem bardzo zadowolony z podejścia do klienta. Nie dziwi mnie więc ,że okres czekania na przegląd w tym ASO dochodzi do 3 tygodni. Ale od początku. Udałem się na umówioną godzinkę ( 8.00) i ku mojemu wstępnemu zaskoczeniu gość w serwisie przyjął mnie kawką juz o 7.45 twierdząc, że stanowisko w serwisie już czeka na mojego "diabełka". Jako stały klient ( zakup pojazdu w ich salonie) mogłem obserwować działania mechaników bezpośrednio na hali. Ale po około 20 minutach znudziło mnie to siedzenie i po stwierdzeniu, że przegląd potrwa jeszcze około 2 godzin zrezygnowałem z gapienia się na pracę mechaników. Postanowiłem sobie pojechać w tym czasie na miasto. O godzinie 10.00 powróciłem do ASO gdzie pojazd mój był już po przeglądzie i wykonywano mycie i czyszczenie wnętrza. Tak czyściutki on nie był nigdy... chyba, że przy odbiorze jako nowy. Umyto go nawet w zakamarkach mało dostepnych i tak suchutki, wypucowany i wypachniony zapachami samochodowymi został mi podstawiony przed ASO po około 30 minutach. Teraz najważniejsze. Na moje życenie miałem do wyboru kilka rodzai olejów. Wybrałem Mobil1 w wersji 5W50 . Stwierdzono, że to najlepszy wybór.... nie drogi a bardzo dobry. Początkowo koszt przeglądu wyceniono na 390 PLN. Aale po okazaniu karty Toyota Club... otrzymałem zniżkę ( karta srebrna: 5 % NA OBSŁUGĘ I 3 % NA MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE)więc zaoszczędziłem 20 PLN ( na dobrego browara). Ogólnie koszt wyniósł mnie 370, 56PLN. Tak to wyglądało.
Pozdrawiam i .... polecam.


[ wiadomość edytowana przez: miodek997 dnia 2004-03-29 09:22:21 ]
  
 
pilne!

szukam blacharza,,,,wawa lub okolice macie moze kogos?
  
 


Bylem w toyota wlochy po 15 tys. , tam tez byl zakupiony ave. Fakty:
1. olej przelany
2. po 3 tys km od wymiany zmienilem u znajomego mechanika bo cos mi nie gralo i podczas spuszczania lecialy burzyny (piana itp), syf straszny (ale szkoda nerwow)
3. autko faktycznie na czas odstawione
4. po wizycie w aso odpadl kolpak ktory trzymal sie przez 15 tys km i odpadl po ok 1 km od aso
5. milo i przyjemnie w srodku - nawet jak krecisz sie bez celu to sie toba zajma
6.zbagatelizowanie moich zalen odnosnie kilku usterek
7. szkoda gadac



  
 
A byl ktos w toyota DML w czestochowie ??????
jakie wrazenia?




  
 
Cytat:
2004-04-03 11:18:13, Bartek_23 pisze:
A byl ktos w toyota DML w czestochowie ??????
jakie wrazenia?



Nie napiszę Ci nic o serwisie DNL, bo nie korzystałem z ich usług. Raz nawet miałem ochotę, ale pierwszy możłiwy termin podano mi 2 tygodnie później, więc zrezygnowałem.
Jedno wiem na pewno - są bardzo drodzy! Np wymiana paska rozrządu w Carnie - 1650 zł, 1 łącznik stabilizatora 280-300 zł (!!!).

Mam inny problem, nie znam żadnego porządnego nieautoryzowanego serwisu w Częstochowie! Przeszukałem ten wątek i nie znalazłem żadnej informacji .... Na szczęście na razie nic poważnego się nie dzieje....
  
 
Poszukuję godnych polecenia punktów serwisowych w Trójmieście.
Namierzyłem dwa serwisy firmowe Toyoty w Trójmieście:
1) Gdynia-Chwarzno jest otwarty do 16:00 - przecież nie będę brał urlopu żeby pojechać do warsztatu !!!
2) Gdańsk-Oliwa - po dodzwonieniu się do nich pan serwisant poprosił mnie o mój numer telefonu z informacją,że oddzwoni za parę minut i ... oczywiście nie oddzwonił.
Z tych dwóch powyższych punktów nie zamierzam korzystać

Czy znacie jakieś inne punkty w Trojmieście?

  
 
Teraz będzie do zarządzających tym forum (albo klubem ?) Moglibyście jakoś uporządkować ten wątek, tzn. serwisy, warsztaty... ? Wprawdzie lektura postów jest szalenie interesująca i czasem zabawna, ale zajmuje sporo czasu. Dość dobrze sprawa warsztatów, części, itp. jest zrobiona w klubie Rovera w którym też bywam z racji posiadanego drugiego auta tejże marki. Wprawdzie wykresy, obrazujące popularność różnych firm i ich dokonania, wydają mi się sporą przesadą, ale reszta jest niezła. Podaję adres: www.roverki.pl .
  
 
Dopiszę teraz kolejny warsztat blacharsko-lakierniczy godny moim zdaniem polecenia. W końcu przerobiony na własnej "skórze"
Gość nie jest tani, ale daje stosowną jakość do swojej ceny. Ja jestem zadowolony. I na pewno jest tańszy od przysalonowej blacharni na Zakopiańskiej.

Auto-Niedziółka
ul. Krakowska 312
32-080 Zabierzów
Tel: (12) 285-10-90

Dodam jeszcze, że wykonuje on naprawy powypadkowe dla jednego z krakowskich salonów Toyoty, a to już chyba o czymś świadczy
Pozdro.

  
 
Muchos Dzieki,
Mechanik przeniosl sie do Huty na Klasztorna 12.
Wytropilem i wyprobowalem.
Ma papierek, naprawia, sprowadza potrzebne czesci, stara sie.
Jako (jeszcze) laik polecam.
Da sie zaoszczedzic sporo czasu.
Zdrowko,


Cytat:

Na przeciwko komendy na Mogilskiej, gdzieś w głębi stacji benz. jest warsztat. Osobiście nie sprawdzałem, ale Arthur tam się serwisował ze swoją Camry i mówił że wszystko w porządku, nie partaczą i gość zna się na robocie.
Póki co to jedyny namiar jaki znam w Kraku na japoński warsztat.
Orion jeszcze ma magika, ale wedle Bochni/Brzeska ? Popytaj go.
Pozdro.

  
 
Jak ktoś chce obszyć sobie kierownicę i gałkę + mieszek skórą (tak jak ja ) to polecam:

Tapicerstwo Samochodowe
Warszawa - Ursus
ul. Robini 8A
tel 667-72-65, kom 0-502 -789-134

Facet nie jest tani ale robi bardzo solidnie i z dobrej skóry. Jest z tego znany w Wawie i okolicach.
  
 
Przeczytałem parę postów o ASO Carolina na Wolskiej. Muszę powiedzieć, że ja mam trochę inne zdanie (może rzeczywiście trochę obsługa się pogorszyła, jak kupowałem tam autko w 2000r byli inni ludzie, ale dało się tez zauważyć że był dużo mniejszy ruch aniżeli teraz, także może to jest przyczyną trochę dłuższego oczekiwania na obsługę). Jeśli chodzi o same usługi serwisowe jestem bardzo zadowolony Samochód zawsze przy odbiorze jest czysty z zewnątrz i w środku, oddany na czas, wszelkie uwagi są sprawdzane i ewentualne usterki naprawiane bardzo często bez żadnych opłat (typu sprawdzenie alarmu, problemy z domykaniem szyb itp.), poza tym co najważniejsze jest tanio. Dwa miesiące temu wymieniałem u nich kompletny rozrząd w Carinie E oraz przegląd po 100tys. Początkowo za całą usługę chcieli 2200zł, ale wystarczy trochę porozmawiać i naprawdę są elastyczni. Zapłaciłem za wszystko 1100zł Uważam że jest to bardzo tanio i wszystko wykonane profesjonalnie i szybko.
  
 
Toyota MARKI RULEZZZ, wszysto co do joty na najwyższym poziomie, polecam. 70 aut firmowych (corolle), które tam serwisujemy zawsze są potraktowane profesjonalnie!!!
  
 
a czy ktos z Was korzystal z ASO Chodzen w Piasecznie? wlasnie u nich kupuje samochod, ale nie widze zadnego postu klubowiczow. czytalem tylko ze sa stosunkowo drodzy. ale czy dobrzy? jestem w stanie zaplacic troche wiecej - w granicach rozsadku, ale wymagam profesjonalnego potraktowania mojego cacka.
czekam na Wasze opinie