Zawieszenie Łady 2107 - Utwardzenie - Strona 35

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Stokrotne dzieki czyli wychodzi na to, ze moge zalozyc amortyzatory od Lady

Jedyna roznica jest szerokosc "z gumka". U mnie wynosi ona 30 mm, ale podejrzewam, ze gumki mozna skrocic (te ladowskie) albo zarzezbic cos z innego auta?

I jeszcze jedna sprawa: Autko jest dosc lekkie. Wazy 640 kg. Czy porywac sie na seryjne amortyzatory od serii 2107 czy od Nivy? Nie bede wozil cementu, raczej jedna-dwie osoby.
  
 
Z tego co ja wiem, to jest bez różnicy niwa czy klasyk.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Ja myślę, że różnica jest, bo miałem w ręku amortyzatory tego samego producenta ozanczone jako 2101-*** i 2121-***, i te ostatnie przy rozciąganiu były wyraźnie twardsze.
Z kolei na stronie jednego z rosyjskich producentów można porównać katalogowe parametry (SAAZ) i widać, że 2101 i 2121 mają te same wartości przy ściskaniu, ale przy rozciąganiu już nie. Jak ktoś chce ekstremalnie twardo, niech spojrzy na parametry dla Bronto - wymiary amora jak w klasyku, ale do jazdy to już beton.
  
 
Dziekuje
  
 
czytam czytam i juz mi sie wszystko pomerdało. Chce obnizyć moją ładzianke, zaczynam od przodu bo akurat bede jechał na kontrole geometrii wiec chcew wymienic odrazu sprezyny. Oczywiscie tnąc je celem obnizenia. I teraz do Was pytanie Drodzy Forumowicze bardziej doswiadczeni, jakie spreżyny twardsze od serii polecacie na przód do 2107? a to o ile je obciąc to sobie dopasuje w praniu. Podejdą od Poldżera trucka?
  
 
W Rosji robia na sprezynach od Nivy, ja tez tak mam.Ale jak obetniesz seryjna sprzezyne, to ona automatycznie zrobi sie twardsza.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Witam
Jako że po długich latach przerwy znów zaczynam zabawę z Ładą to chciałem sie podzielić z wami czymś związanym z tylnym zawieszeniem Pewnie mnie opierniczycie, że to było niebiezpieczne i mało profesjonalne, ale sprawdziło się doskonale i przejechało z 50 tys km To było z 10 lat temu

Patent zobaczyłem na giełdzie warzywnej w Sandomierzu jak Ukraińcy czy Rosjanie przyjeżdżali po warzywa ładami Goście mieli po 2 sprężyny ładowskie na stronę wkręcone jedna w drugą i złapane spawem po 2 - 3 cm na końcach od zewnątrz i wewnątrz no i na obu krańcach sprężyn. Oni oczywiście nie skracali sprężyn bo mieli ładować tam do tych ład tony

Poszedłem tym samym tropem tylko skróciłem sprężyny nie pamiętam już ile zwojów czy cm
A skoro auto się obniżyło to chciałem też amortyzator wymienić, a że w ręce wpadły mi używane amortyzatory oryginalne gazowe od Astry II G kombi które wymieniłem ojcu a okazało się że tylko górna tulejka się wybiła to po lekkich modyfikacjach górnego oczka spasował idealnie

Patent może i dziwny ale sprawował się idealnie i nie zauważyłem jakichś niepokojących zjawisk a jeżdżiłem w różnych warunkach i różnym obciązeniem Przyznam się że niektórzy narzekali że twardo z tyłu ale co tam taki był w końcu plan heh
Do modyfikacji przodu niestety auto nie dotrwało

Nie opierniczajcie mnie od razu bym nie zraził się od razu na początku powrotu do przygody z ładą
Kiedyś 2105 teraz 2107
  
 
Spokojnie. Będzie dobrze.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
A może ktoś z was wie, albo ma przecięty tylny drążek poprzeczny i wie jakiej grubości jest ścianka tego drążka albo jaka średnica wewnętrzna?
Szukam śruby rzymskiej i wpadłem na allegro na aukcję takiej śruby M20x1.5 gdzie tulejka do wspawania w drążek ma wymiar zewnętrzny 27.5 mm , gdzie drążek po zewnątrz ma 30 mm więc ścianki raczej jest więcej niż ok 1.5 mm i tulejka nie wejdzie bez jakiejś rzeźby i spawania np do czoła.
  
 


30mm/26mm
  
 
Czyli tak jak myślałem. Nie wejdzie ale wizje już mam jak to poskładać
Dzięki wielkie kolego za odpowiedz
  
 
Czesc,

próbuję znależć na necie te amroki i nie ma. One nazwy zmieniły ?

Cytat:
2008-04-03 20:34:23, MarTin_ pisze:
No to może i ja sie pochwale co dzisiaj do mnie przyszło Przepiekne B46 Koszt 1550 zł + 20 zł przesyłka Przedni ma dł. - 37cm (od dołu do góry) Tylny ma dł. - 53cm (od dału do góry) Musze zwrócić honor Krzysztofowi-Fleszerowi, są takiej samej dł. co B36. Miałeś racje [ wiadomość edytowana przez: MarTin_ dnia 2008-04-03 20:46:25 ]

  
 
Przedni i tylny, kompletu nie znalazłem. Ale może warto spytać sprzedawcę