Zawieszenie Łady 2107 - Utwardzenie - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nie sądzę - tzn może jeśli wymienisz na coś takiego jak w tym żiguli - ono telepało sie na kostce brukowej
w przypadku bardziej normalnego zawieszenia komfort jak i zachowanie auta będzie bardziej porównywalne do aut nowszej konstrukcji a sztywnośc zbliżona do seryjnych nowych aut np VW które są w miarę sztywne i twarde
  
 
Pozałożeniu zwykłych gazówek Bilsteina i troche twardszych spręzyn na na pewno auto nie bedzie tak bujac jak przed wymianą ale za to zdecydowanie lepiej sie bedzie trzymac drogi
No nic ide spać- powodzenia jutro na maturze
Paweł
 
 
coś za coś
powiem Ci Grzesiek, że ja mam w 2108 na tyle koła 14' 185x60 i już troszkę bardziej trzęsie na wybojach niż na 13' 175x70; za co w zakręcie nie podcina, bo oponka jest sztywniejsza.
co prawda to nie w kwestii amorków i sprężyn, ale do sztywności zawieszenia

przy okazji: kupiłem już nowe blachy do mojego nowego nabytku 21093, a dzisiaj ją porozkręcałem (kupiłem po dzwonku)
jeszcze trochę potrwa zanim wyjadę, ale już nie mogę się doczekać
  
 
LEwy - gratulacje
Dawaj jakiś temat o niej - podyskutujemy
{Paweł
 
 
Przemor - zdrać tajemnice jak wymieniłeś olej w amorkach bo ostatnio się mocno nad tym zastanawiałem i szczerze mówiąc to nie wiem jak to uczynić bez wiercenia i spawania
  
 
już doszedłem do tego jak to zrobić i wymieniłem olej w tylmych i jak narazie jest ok ale nie wiem co będzie dalej bo nalałem dość gęstego - mineralny do skrzyni biegów , zrobiły się twarde - ciekawe jak często będzie trzeba wymieniać gumy na śróbach mocujących
  
 
Ja do swojej wstawiłem duo control z krosna(delphi)po 50 zł za sztukę.
Z tymi oryginalnymi sprubuje zrobic taką kombinację.Czy taka wymiana oleju jest do wykonania samodzielnie?
pzdr Grzesiek
p.s.Jakiej marki olej tam wlac?
  
 
No wlasnie! Jak sie ten olej wymienia? Bo jak ja patrzylem na moj amorek(krosno-jaslo-najprostrzy) to nie bardzo widzialem jak go rozebrac?
Jak to sie robi? Trzeba ciac i spawac?
p.s Ja slyszalem ze sie leje olej silnikowy do amorkow, ale jaki? nie mam pojecia.
  
 
Bilsteiny zalatwil mi Bastek po okazyjnej cenie (chyba 250 zl za dwa po malym przebiegu. Juz dokladnie nie pamietam). Co do lania oleju, to chyba sie wierci mala dziurke, wlewa i zaspawuje. Trzeba to robic z wyczuciem, gdyz zbyt silne przegrzanie moze skonczyc sie eksplozja!
Jasiu
  
 
Witam a ja do swojej Ladzianki zakupiłem 4 amory Bilstein i 4 twarde rajdowe sprężyny za uwaga 50 zł cena wydaje mi się była dobra ale to dlatego że odkupiłem te manele od dobrego kolesia, jeśli chodzi komfort jazdy to na równym asfalcie jest znakomicie a zakręty to bajka, gorzej jest na kostce bo można dostać wstrząsu mózgu ale coś za coś. Jeśli idzie o wymianę oleju w seryjnych amorkach to nie polecam zrobiłem to czas jakiś temu w rajdowym maluszku i po niedługim czasie było jeszcze gorzej niż przed zmianą
  
 
co do oleju w amorkach to wymieniłem w tylnych a robi się to w następujący sposób: rozciągnąć na max i dobrze jest jak widać prześwit pomiędzy górną osłoną a dołem i tam jest nakrętka wkręcona wewnątrz amorka z dwoma otworami po przeciwnej stronie i albo dopasować klucz od szlifierki kątowej lub dobry śrubokręt x2 i młotek x2 i druga osoba i naprzód równo i też pujdzie,po rozkręceniu delikatnie wyciągamy górną część z tłokiem może siewylać już przy tym olej po czym z obudowy amorka wylać i wyczyścić go jak również z tłoka. Osobiście zaszalałem i wlałem mineralny do skrzyni biegółw czyli bardzo gęsty i miałem obawy co do niego bo po złożenu i kilku ruchach jak zaciągnął w tłok oleju to go rozciągałem z wielkim bulem ręcznie ale na aucie nie jest źle co prawda założone mam od soboty a dziś już od rana auto stoi w garażu i ma wykonywany przeszczep serca z 1.5 na 2.0 także jeszcze ze dwa dni to potrwa to będzie można określić po jakimś czasie czy ta wymiana oleju coś żeczywiście na dłużej da bo jak na razie jestem zadowolony i zamieżam zrobić to również z przednimi
  
 
może by spróbować oleje do amorków motocyklowych. Są o różnych gęstościach ale nie znam ceny no i czy wogóle będą się nadawać do samochodu. Ale może być lepszy niź silnikowy.
  
 
Olej od motoru powinien się nadawać!!!! Ceny takich oleji to od 8 do 50 zł za litr!!!
  
 
z litra to zrobisz ze 4 szt a ja nie użyłem silnikowego tylko do skrzyni biegów(przekładniowy) jest zajebiście gęsty a nie kosztował mnie wcale bo był używany tyle że czysty a leżał sobie gdzieś z boku u mnie w robocie
  
 
Cze.A ja wlasnie posadzilem moja Lasiczke 2107 na nowych sprezynkach orginalnych i wrzucilem nowe amorki produkcji USSR i smigam.W zakretach co prawda nosi jak cholera i łapie duze przechyly ale za to w terenie jest biuti (-: mozna wiechac prawie wszedzie .Zwiekszyl sie przeswit i mozna ja baedziej obciazyc .Ponadto po wymianie sprezyn uklad kierowniczy zaczol lzej pracowac i manewrowanie na parkingu nie wymaga juz takiej sily jak to bylo do tej pory Koszt byl niewielki ale za to jakie kozysci
Pozdrawiam.
  
 
OSS na Miodowej (gdzieś koło głębokiego) jest kowal, który się bawi sprężynami. Podobno całkiem niedrogi. Jak jeszcze o czymś się dowiem to dam znać.
  
 
Ok dzieki to chyba jest gdzies na osowie, sprawdze to
  
 
A może ktoś wie jaki wpływ na jazdę ma tylny stabilizator z Fiata Argenty. Na węgierskiej stronie www.ladaclub.hu kolesie chwalą taką przeróbkę. Czy taki stabilizator można dopasować z innego Fiata . Może ktoś wie gdzie można taki stabilizator znaleźć .

ps
opisałbym sposób w jaki obniżyłem swoją 2107 ale mi wstyd
pozdro
  
 
Widzisz Jasiu- taka prosta sprawa, a ja na t onie wpadlem-mala dziurka, zamiast rznac caly amor. A przy spawaniu, to spodziewam sie ze moze sie nawet zagotowac-i wtedy nici z spawy, bo cisnienie wypchnie wszystko

A swoja droga-Dobry- w jakich amorkach masz te srubki do rozkrecania- bo w moich krosno-jaslo chyba nie ma?
  
 
szczerze to nie wiem co to za amorki bo ich nie kupowałem jest szansa że jeszcze fabryczne bo podejżewam że poprzedni właściciel nie wymieniał od nowości bo przez 22 lata użytkowania(?) przejechał 69000km (to mój sąsiad) a ja przez 3 lata natrzepałm raptem 40000km i dał mi z samochodem nowe bo tamte pukały a nie zdążył zmienić więc wykonałem na nich experyment i się powiódł a te nowe co dostałem są chyba polskie to jeszcze się im przyjże i dam znać czy też się da w ten sposób to zrobić