Nasze całoroczne naprawy, czyli: co znów dłubałem w Ładnej - Strona 235

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wymiana woda na Borygo w chłodnicy i wymieniony "kran" nagrzewnicy (stary był kompletnie zapchany). To efekty naszej dzisiejszej brygady: Wojtek, Adam i moja skromna osoba. Dzięki chłopaki za dużą pomoc ! Nareszcie ciepło w Ładnej.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Postanowiłem wyregulować gaźnik. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że jego podstawa ma kształt banana. Splanowałem, skręciłem. Pytanie: co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Starość?
  
 
Dopierdalania na chama.
  
 
pora zalatwić jeszcze stary temat,,,
panowie u was też tak chrobocze na czwartym biegu jak hamujecie silnikiem(tylko na czwartym-bo ma to związek z tym że to bieg bezposredni---podejżewam że obroty się zrownują i zaczyna drgać i chrobotać)))...
w poprzedniej ladziance też tak mialem--tyleże sporo glosniej i nie wiedzialem co jest przyczyną,,,,okazalo sie że był luz na wieloklinie walu napędowego---wymieniłem tą koncowkę rozwidloną na inną i CIISZA...
w tej ladziance luz jest ledwo wyczuwalny a i tak chrobocze>>>?

[ wiadomość edytowana przez: janjestemjan dnia 2015-06-04 16:47:07 ]
  
 
Kupiony i zamontowany jeszcze na Węgrzech:





Młodsi sąsiedzi będą nareszcie wiedzieć czym jeżdżę.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
.
Cytat:
2015-04-08 11:48:30, Kamil_H pisze:
Postanowiłem wyregulować gaźnik. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że jego podstawa ma kształt banana. Splanowałem, skręciłem. Pytanie: co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Starość?



Ja chyba śnię. Znowu wolne obroty oszalały. Zero reakcji na śrubę wolnych obrotów. Zdejmuję gaźnik i co widzę? Podstawa znowu jak banan. Nie dowalałem przecież mocno, doktęciłem dokładnie z momentem takim jak każą w książce. Czemu mogło się znowu pogiąć?

Podprostowalem, złożyłem. Jest lepiej, ale mam wrażenie, że cały czas gdzieś łapie lewe powietrze. Czy macie jakąś metodę na zlokalizowanie którędy?

[ wiadomość edytowana przez: Kamil_H dnia 2015-09-08 00:20:59 ]
  
 
Miało być prosto, szybko i przyjemnie. Wymiana termostatu. A tu na początku korek spustowy w chłodnicy się urwał. Tak więc chłodnica wyjęta, korek wlutowany za pomocą kuchenki turystycznej Campingaz z racji że nie mam lutownicy do rur. Trzyma porządnie. Teraz do rana próba szczelności. Jak będzie OK to składam z samego rana i do roboty.
  
 
Cytat:
2015-09-07 23:59:36, Kamil_H pisze:
Podprostowalem, złożyłem. Jest lepiej, ale mam wrażenie, że cały czas gdzieś łapie lewe powietrze. Czy macie jakąś metodę na zlokalizowanie którędy? [ wiadomość edytowana przez: Kamil_H dnia 2015-09-08 00:20:59 ]



Dziurawa membrana ekonomizera. Ciągnęło paliwo przez kanał powietrza. Guma z rękawiczki doraźnie pomogła. Czekam na zestaw naprawczy.
  
 
Może nie do końca w temacie, ale... W ciągu czterech dni "zepsułem" (albo samo się "zepsuło") regulacje temperatury nawiewu w 2 różnych samochodach. A w Ładzie działa... Ciekawe...
  
 
Ciekawe...
  
 
a mi się hample w kombi rozjechały, zaciski zablokowało, spaliłem klocki, tarcze fioletowe ...
  
 
Panowie, jak najlepiej "zruszyć" i odkręcić śrubę spustową oleju, która niestety mocno się zwichrowała i żaden klucz, nasadka, francuz nie da rady jej odkręcić ? Śruba 14 mm.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
przecinak i młotek
  
 
Możesz spróbować nawiercić, nagwintować i wykręcić. Młotkiem i przecinakiem możesz uszkodzić gwint w misce.
  
 
ja w takich przypadkach juz nie raz nabijalem nasadke odpowiednio mniejszego rozmiaru i nie ma mocnych, zawsze sie dalo odkrecic.
  
 
Tak jak pisze bartix, albo dospawać do niego inną śrube lub nakretke
  
 
Wymieniłem w Nivce łożyska w piaście z prawej strony. W końcu słychać radio jak się jedzie.
  
 
A ja założyłem nowy licznik. W końcu wiem jak szybko jadę
  
 
W 2107 naprawiłem lampkę w drzwiach. Poważna sprawa
Przy okazji: czy macie jakiś patent na zdejmowanie tapicerki drzwi tak, żeby nie połamać tych plastikowych zaczepów?
  
 
Cytat:
2016-06-16 11:39:42, politolog16 pisze:
A ja założyłem nowy licznik. W końcu wiem jak szybko jadę


Do tego to GPS-a użyj ani licznik od Łady

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986