POLECAM/NIE POLECAM - czyli nasze warsztaty, sklepy, szroty. - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
OSTRZEGAM przed "fachowcami" z serwisu HUNDAI - Bednarczyk w ZABRZU



Niedawno postanowiłem skorzystać z bezpłatnego przeglądu (HYUNDAI robi teraz takie przed sezonem zimowym)

Telefonicznie ustaliłem z bardzo miłą panią termin wizyty. W umówionym dniu o godz. 15.00 zjawiłem się się w serwisie. Bardzo szybko wzięto samochód na podnośnik i ponieważ prosiłem o to, to poproszono mnie bym mógł zobaczyć go od spodu. Poinformowałem wówczas mechanika o zaobserwowanych przeze mnie niedomaganiach hamulca ręcznego. Niestety podczas przeglądu być przy samochodzie już nie mogłem. Dziś już wiem dlaczego... Po kilku minutach usłyszałem odgłosy ciężkiej pracy młotkiem, wszystko trwało 1,5 godziny...
... a oto efekty pracy mechaników w ramach bezpłatnego przeglądu:
1. - przed przeglądem hamulec zasadniczy działał bez zarzutu
- po przegłądzie hamowanie prawie żadne - układ zapowietrzony
2. - hamulec ręczny DZIAŁAŁ (prawe koło hamowało , lewe słabo)
- po przeglądzie hamulec ręczny ZERO !
3. - krzywo wkręcono jedną z nakrętek koła niszcząc szpilkę i nakrętkę zabezpieczającą przed kradzieżą koła - skutek: będzie konieczna wymiana szpilki i nakrętki
4. - w bębnie hamulcowym prawego koła zapomniano wkręcić śrubkę ustalającą bęben.

Oczywiście panowie mechanicy nie poczuwają sie do jakiejkolwiek winy. Moim skromnym zdaniem należałoby chyba poinformować właściciela, że są problemy ze zdjęciem bębna hamulcowego i uzgodnić co robimy dalej.

Zachciało mi się bezpłatnego przeglądu to mam... i to zupełnie GRATIS !

Zapamiętajcie
HYUNDAI - Bednarczyk
ul.Sikorskiego 118
41-809 Zabrze

Sorry ... przez nieuwagę umieściłem ten post w DZIALE TECHNICZNYM
  
 
Wlasnie stad sie dowiedzialem o tym Panu - Meus na ulicy Podleśnej 1 w Wieliczce (granica z Krakowem tuż obok autostrady).

W sprawach mechaniki i diagnostyki problemów jest niezawodny.

Tel do niego: 501 205 240.

Ktos juz to pisal, ale powtorze: Meus pracowal 20 lat w serwisie Hyundaia - zna je bardzo dobrze - juz kilka razy u niego bylem.
Bylem tez w ASO Hyundaia w Krakowie na Chelmonskiego - nikomu nie polecam - ich wiedza jest naprawde znikoma - zarowno elektryka jak i mechanika. Meus nie posiada niestety sprzetu do diagnostyki elektroniki.

Ceny tez nie sa wygorowane w porownaniu do innych warsztatow.
Bardzo dobrze mi sie z nim wspolpracuje.

Polecam wszystkim wlascicielom Hyundai (innych samochodow tez ).
  
 
Zrobiłem przegląd w Ifamex na Wawelskiej w Warszawie. Nic nowego nie o firmie nie dodam, widzę tylko sporą różnicę w cenie w porównaniu do Hynka. Przegląd po 30tyś km i 2 latach to 450pln (robocizna i części). Dodatkowo zalecili wymianę płynu hamulcowego za 100pln (robocizna i płyn). Ceny wcześniej poznałem przez telefon i wszystko się zgadzało.
  
 
No cóż ja mogę z pewnością polecić serwis hyundaia
Michał Sitnik
01-755 Warszawa
Ul.Krasińskiego 41 B

Prosto w oczy mówią co jest, co trzeba zrobić koniecznie, a co może poczekać, pełna jasność finansowa i to co najważniejsze fachowość. Dziś byłem u nich na przeglądzie promocyjnym za 150. Dostałem kartkę A4 z zapisem co jest do naprawy z wyliczeniem finansowym. No i powiedzieli co muszę zrobić na teraz. Uznali też że mój poniacz to trup który nie wiadomo dlaczego jeździ, no i mają rację Nie naciągają na kasę. Ja to ich polecam.
>>link do ich strony<<
  
 
Witam polecam warsztat na ul. Królewiecka 2 (Pilczyce w strone maślic) Wrocław naprawa wszystkego od samochodow osobowych po tiry !! lacznie z lakierowaniem blachara itp. przedewszystkim mechanika !! tanie i zetelnie podpowiedza co jeszcze zrobic nie na ciagaja czesto tam autko oddaje i moj ojciec i jestesmy zadowoleni pozdrawiam
  
 
Polecam w Łodzi -
o dziwo państwowy , autoryzowany zakład Hyundaia Łódź Popiełuszki - pomagają mi od ponad 15 lat we wszelkich naprawach zarówno Hyundai którymi jeździłam , jak również samochodu innej marki - który zagościł przez chwilę w moim życiu - zawsze dbali o to by samochód był sprawny i o moją bezpieczną jazdę , teraz od jakiegoś czasu współpracuje z nimi prywatny zespół d/s klimatyzacji - też polecam malutka1
  
 
Wiesz... ja jeżdżę do Sitnika i mimo pewnych uwag (ostatnio plamy smaru na dywanikach i drzwiach a mam beżową tapicerkę ), to wiem, że raczej nie oszukują. Istnieje jeszcze możliwość, że poprzedni właściciel został oszukany i "naprawiono" mu te rzeczy po naszemu czyli wcale. Natomiast lubią moje pieniądze i dlatego często sugerują wymianę rzeczy, które jeszcze pożyją, ale już odrobinę zaczęły wykazywać ślady zużycia. Pewnie to ten przypadek. Moim zdaniem nie są tani, nigdy nie udaje mi się u nich zejść poniżej tysiąca. Pewnie dlatego, że to XG30 i mimo, że staram się do nich jeździć w podartych portkach, to nie znają zmiłowania.
  
 
Witam, ja polecam tłumikarzy na Grochowie. Co prawda osobiście nie miałem potrzeby żeby korzystać, ale pracuję niedaleko i kilku kolegów z pracy mocno ich polecało. Podobno szybko, fachowo i przede wszystkim niedrogo. Są dwa obok siebie warsztaty "tłumikarzy". Na ulicy Komorskiej, wjazd od ulicy Grochowskiej (pierwsza w prawo tuż za Placem Szembeka jadąc od Ronda Wiatraczna).

Jak wspomniałem są tam dwa niezależne warsztaty obok siebie więc można porównać diagnozy i przede wszystkim ceny. Ja polecam ten dalej od Grochowskiej.

Pozdrawiam,
the-moonGT
  
 
Ja niestety nie polecam firmy Marvel w Lodzi jest to salon i autoryzowany serwis Hyundai.

Ceny czesci jak rowniez uslug przewyzszaja normy strasznie mialem do wymiany pare rzeczy typu koncowki drazkow kierowniczych tuleje lacznik stabilizatora itd za ktore to czesci zaspiewali mi w tym serwisie kolo 600 zl troche sie wkurzylem i pojechalem do Intercars i tam praktycznie w detalu z bardzo mala znizka kupilem wszystko za dokladnie 115 zl Podkreslam ze dostalem dokladnie te same oryginalne czesci a nie jakies zamienniki
Rozumiem ze to serwis autoryzowany ale bez przesady 500% marzy to przesada ceny za uslugi sa mniej przerazajace ale podobne.
Czas oczekiwania i forma zalatwiania spraw tez zostawial wiele do zyczenia bo np na pokrywe zaworow czekalem ponad miesiac i gdyby nie to ze wydzwanialem co tydzien z pytaniem czy juz jest to pies z kulawa noga sie tym nie interesowal. Skonczylo sie tym ze kupilem uzywana przez internet a jak sie okazalo za dwa dni moglem miec nowa z innego zrodla. Jak im to powiedzialem okazalo sie ze moge sobie isc gdzie indziej jak mi nie pasuje.

Grunt to solidne podejscie do klienta czego o tym serwisie powiedziec nie moge i dlatego tez odradzam wizyty u tych Panow.
Moze inaczej podchodza do tych ktorzy kupili samochod w ich salonie czego szczesliwym nabywca zycze.

PS
Swoja droga zrobilem takie zamieszanie w serwisie jak podjechalem moim juz leciwym scoupe jakby Panowie wczesnie tego samochodu na oczy nie widzieli
  
 
Ja serwisuje Lantrę w ASO ..... Fiata? Oczywiście w Jeleniej Górze. Dla "obcych" aut ceny usług i części znacznie niższe. Można oczywiście przybyć z własnymi. Ostatnio za naprawę urwanej szpilki w kole co jak wiadomo wiąże się z rozbiórką piasty i wymianą łożyska+ wymiana klocków za robociznę zapłaciłem 80 zł + części.
  
 
Dakart Szczecin. Kupiłem u nich sporo części i tutaj + za ceny. Jak z naprawami to nie wiem bo nie oddaję auta na warsztaty bo mi jeszcze zepsuja... Raz tylko pojechałem, żeby podpiąć się pod kompa no i gość się pyta czy to z turbiną? Mówię, ze nie. A ona na to że motor to G4DJ. Ja mówię, że G4Ek a on że to musiała być kiedyś turbina. No i kłóć się z serwisem ASO jak oni nawet swojej marki nie znają..........
  
 
Witam

Z ręką na sercu mogę polecić serwis:
INTERMOT BYTOM
ul. Strzelców Bytomskich 60
41-914 Bytom

Tel. 032 389 00 66
E-mail: intermot@intermot.pl

Już kilka razu u nich byłem. Ceny według mnie są w porządku, obsługa też. Przede wszystkim mają otwarte od 8 do 20 więc można samochód zostawić po pracy i odebrać na drugi dzień. Jeśli potrzeba jakiś części to sprowadzają z europy a nawet z Korei bez dodatkowych kosztów (jakiś czas temu ściągali zaślepki za kilka złotych).

  
 
ja niestety nie polecam serwisu hyundaia w Jaworznie. za wymiane zaworu zawołali 700zł+koszty części i nie dali żadnej gwarancji na wymieniony zawór i robote
  
 
To moze tez napisze o jednym zakładzie mechaniki samochodowej tylko ze 10 km od Krakowa Nie jest to serwis ani ASO tylko prywatny zakład. Zajmuja sie nie tylko osobowymi ale tez i dostawczymi. Ja juz dwa razy u nich bylem i jestem zadowolony. Ostatnio (tydzien temu) za 530zl z czesciami włacznie, zrobili mi w Poniaczu: wymiana oleju Mobil, wymiana kompletu rozrzadu + uszczelniacze na wałku rozrzadu, pasek klinowy, uszczelka pod zaworami z regulacja zaworów, wymiana wszystkich filtrów (powietrza, oleju, paliwa), sprawdzanie i uzupelnienie plynow w skrzyni i hamulcowego, przerzucenie opon zimowych na letnie z wyważeniem. To chyba przyzwoita kwota wg mnie. Ktos uwaza ze przeplacilem? I jestem zadowolony bo autko lepej sie prowadzi i chodzi, zadnych niepotrzebnych dzwiekow nie wydaje Jak ktos zainteresowany moge podac blizsze namiary na priv lub gg. Tutaj napisze tylko ze zaklad znajduje sie w miejscowosci Szyce, gmina.Modlnica na trasie Krakow-Olkusz (10km od Krakowa). Jesli ktos cos tam robil niech tez doda wlasny komenarz, chetnie wyslucham tez oceny innych. Pozdrawiam.
  
 
Pozwoliłem sobie na małą modyfikację tytułu wątku oraz proszę o:
każda wypowiedź w wątku ma zawierać:
1. wyraźnie napisane polecam / nie polecam
2. miasto / miejscowość
3. dokładny adres (ulica, numer)
4. nazwa
5. telefon / fax / email / www (link klikalny)
6. krótko uzasadnienie

Każda wypowiedź ma być rzetelną informacją a nie zmuszać do mozolnego przebijania się przez tekst.
  
 
POLECAM.
Firma BeRaf cars zajmuje sie sprzedażą częsci do aut japońskich i koreańskich. Maja na stanie bardzo duzo czesci do hyundaiów.
Ostatio korzystałem z ich usług,(profesjonalna obsługa) wysyłkowo sprzedali mi wysprzęglik do ponego. Tanio, wiele czesci orginalnych za naprawde bardzo rozsądne pieniądze.
ADRES:
62-030 Luboń, ul. Armii Poznań 23 B
tel. (061) 81-39-333
fax (061) 81-31-734
e-mail: beraf@beraf.poznan.pl
http://www.beraf.poznan.pl

Godziny otwarcia: pon-pt 9.00-17.00, sob 9.00-13.00

sprzedają również na allegro pod loginem BERAF

PROSZE MODERATORA O PRZENIESIENIE DO POLECAM/NIE POLECAM - COS POPROSTU SKNOCIŁEM - NIE MIAŁO BYC NOWEGO WĄTKU

Zgodnie z życzeniem.

[ wiadomość edytowana przez: Jarek_2 dnia 2008-04-04 00:44:12 ]
  
 
Warsztaty i sklep NIE POLECANE:

Sklep na ulicy Dmowskiego (przy giełdzie)
Wielki szyld "części do aut japońskich, koreańskich..."

Auto serwis Frączek
Bełchatów
ul.Modra 42
www.fraczek.go3.pl
044-635 90 58

Auto serwis Huber
Piotrków Trybunalski
ul.Polna 3
044-645 23 54

Auto serwis Sikorski
Piotrków Trybunalski
Belzacka (obok kortów)

Opis przygód:
Jak się dziś okazało wszystko zaczęło się od wymiany rozrządu w mojej Lantrze. Rozrząd wymieniany u Pana Sikorskiego. Kiedy przyjechałem po odbiór auta okazało się, że Pan był na strasznym kacu po imprezie jakiejś i w takim stanie robił mi auto. Części z robocizną 250 zł. Po długim czasie zdecydował się poprawić sobie hamulce w aucie. Kurs do Pana Frączaka-wymiana klocków z przodu+ czyszczenie układu + płyny + regulacja świateł chyba koło 200 zł. Narazie jest wszystko oki Na przeglądzie wyszło, że nie mam ręcznego (18% skuteczności). Kurs do serwis Huber Polna 3. Po całym dniu trzymania na warsztacie, mechanik doradza wymiane szczęk-wymiana dokonana. Efekty - nic sie nie zmieniło, nadal nie hamuje- mechanicy rozkładają ręce..i ja też..kasa w błoto. Po roku bez problemów jakimś cudem padła pompa oleju...kurs do Pana Frączaka ( w końcu taka miła obsługa była i rzetelna niby). Do wymiany pompa i chyba panewki. I tu sie zaczyną CYRKI !!! Auto stało w serwisie równy MIESIĄC !! Na parkingu czekało na pompe oleju. MIESIĄC CZASU Z ROZEBRANYM SILNIKIEM. Przyszła pompa w końcu-panowie skręcają wszystko-okazało się, że nagle koło zębate od rozrządu pęknięte i trzeba wymienić-umowa taka, że część będzie z rozbitka jakiegoś. Okazało sie potem, że podobno ukradziono to koło!!!!!Trzeba założyć nowe. Następnego dnia telefon, że trzeba by też pasek wymienić od rozrządu (już nie pozowliłem-nie dam sie-pasek miał przejechane 25 tys.km). Odebrałem auto-okazało się że do zapłaty 1400 zł ! Miało być 950zł ! a na fakturze widnieją takie sprawy jak-wymiana płynu hamulcowego, wymiana płynu chłodniczego, mycie silnika, jakieś płyny,smary itp. NIE POLECAM!!! Po tygodniu pojechałem do serwisu z Polnej 3 na wymiane rozrządu. Po rozkręceniu mechanicy znów załamali ręce i oznajmili mi, że nie będą tego naprawiać ponieważ : ktoś ROZWIERCIŁ rolke napinacza,urwał śrubę od pompy wody.Wymienili mi tylko pasek i jedną rolke(220zł).Po przejechaniu 100 metrów urwał się pasek od alternatora(czy tam od pompy wody)...siroty źle założyli go i sie zerwał. W trakcie gratisowej wymiany tegoż paska okazało się, że koło od pompy wody jest ZÓSEMKOWANE !!!! i w dodatku jakby walnięte z jednej strony młotkiem, w dodatku bije bo śruby jednej nie ma...no i jakby tego było mało już piszczy, tak więc też do wymiany już. Nieźle, co ??!! KOMENTARZE NA PRIV

A co do sklepu wymienionego na początku...chłopaki nie potrafią sprowadzić żadnej ale to żadnej dobrej-pasującej części do hyundaia...zawsze najpierw sprowadzają od czegoś innego. potrzebowałem gum stabilizatora...najpierw sprowadzili mi od KIA, potem od SONATY, potem od COLTA, a potem od SCOUPE...i dalej już moich reklamacji nie przyjmowali..dodam jeszcze, że podałem im dokładny wymiar i część numeru katalogowego z oryginalnej wymienianej części..no i samą starą gumę mieli w rękach i macali Podobnie było z paskiem rozrzadu do lantry mojego szwagra...sprowadzili mu od jakiegoś starego mercedesa z tego co w necie sprawdziliśmy..nie pasuje kompletnie. Wśród znajomych opinia o tym sklepie podobna.


Prosze moderatora o przeniesiene wątku do poprawnego działu, gdyż utworzył mi sie na ogólnym forum a nie w temacie polecanych warsztatów. Pozdrawiam.

[ wiadomość edytowana przez: caceklantra dnia 2008-08-08 00:10:58 ]
  
 
SERWIS BEDNARCZYK W ZABRZU - UCIEKAĆ.....

NAPRAWDE PORAŻKA, JAK PISZE KOLEGA PONIŻEJ.
OSZUSTWA W NIEINFORMOWANIU KLIENTA O CENIE USŁUGI, DO TEGO BARDZO BARDZO CZASOCHŁONNE DIAGNOZOWANIE USTEREK OK 4 GODZIN I TO BEZ REZULTATU.

GWIAZDA PROGRAMU JEST TZW PANI KIEROWNIK SERWISU - GUBI KSIĄZKI GWARANCYJNE KLIENTÓW, BAŁAGAN W REJESTRACJI, A DO TEGO SZCZYT AROGANCJI W ROZMOWIE Z KLIENTEM...




Cytat:
2006-11-19 16:38:28, bobi1708 pisze:
OSTRZEGAM przed "fachowcami" z serwisu HUNDAI - Bednarczyk w ZABRZU Niedawno postanowiłem skorzystać z bezpłatnego przeglądu (HYUNDAI robi teraz takie przed sezonem zimowym) Telefonicznie ustaliłem z bardzo miłą panią termin wizyty. W umówionym dniu o godz. 15.00 zjawiłem się się w serwisie. Bardzo szybko wzięto samochód na podnośnik i ponieważ prosiłem o to, to poproszono mnie bym mógł zobaczyć go od spodu. Poinformowałem wówczas mechanika o zaobserwowanych przeze mnie niedomaganiach hamulca ręcznego. Niestety podczas przeglądu być przy samochodzie już nie mogłem. Dziś już wiem dlaczego... Po kilku minutach usłyszałem odgłosy ciężkiej pracy młotkiem, wszystko trwało 1,5 godziny... ... a oto efekty pracy mechaników w ramach bezpłatnego przeglądu: 1. - przed przeglądem hamulec zasadniczy działał bez zarzutu - po przegłądzie hamowanie prawie żadne - układ zapowietrzony 2. - hamulec ręczny DZIAŁAŁ (prawe koło hamowało , lewe słabo) - po przeglądzie hamulec ręczny ZERO ! 3. - krzywo wkręcono jedną z nakrętek koła niszcząc szpilkę i nakrętkę zabezpieczającą przed kradzieżą koła - skutek: będzie konieczna wymiana szpilki i nakrętki 4. - w bębnie hamulcowym prawego koła zapomniano wkręcić śrubkę ustalającą bęben. Oczywiście panowie mechanicy nie poczuwają sie do jakiejkolwiek winy. Moim skromnym zdaniem należałoby chyba poinformować właściciela, że są problemy ze zdjęciem bębna hamulcowego i uzgodnić co robimy dalej. Zachciało mi się bezpłatnego przeglądu to mam... i to zupełnie GRATIS ! Zapamiętajcie HYUNDAI - Bednarczyk ul.Sikorskiego 118 41-809 Zabrze Sorry ... przez nieuwagę umieściłem ten post w DZIALE TECHNICZNYM

  
 
Polecam

Firma Auto Gaz instalcje w Uniejowie Koło Łodzi -- Pan Włazełek.

Wyjątkowy profesjonalista zgazował mi Santa FE przejechałem 30 tyś wszystko OK . ładnie założona instalacja darmowy serwis tylko zaczęści wymienne płacisz ( filtry) regulacje dozywotnio gratis. Ubezpieczenie od usterek itp.Widziałem juz tam kilka Jaguarów i Jeep do zagazownia . Montaż trwa dwa dni ale naprawdę warto-potrafi dobrać odpowiednią instalację - autoryzowany przedstawiciel z rekomendacji Hyundai.
  
 
Cytat:
2009-12-29 00:12:42, acze4wd pisze:
Widziałem juz tam kilka Jaguarów i Jeep do zagazownia


Świat schodzi na psy