Co z zimą ? - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zimno się zrobiło. I ten śnieg...
  
 
Cytat:
2003-12-16 13:14:30, TURBO pisze:
Zimno się zrobiło. I ten śnieg...



I dziwnym trafem miasto się zakorkowało a ludzie po 40km/h jeżdżą Ocipieć można.
Zaczął się dla mnie chyba najbardziej stresowy okres za kółkiem.
Ależ się dzisiaj nakląłem i nawyzywałem ludzi Słownik by można ułożyć
Pozdro.
  
 
Perzan żeby tylko można było jechać 40km/h to było by OK.
Chociaż u mnie w porównaniu z dniem wczorajszym było pięknie, bardzo mało samochodów... za to wczoraj korek na korku...
Dzisiaj na prostej bardzo dobrze mi się jechało na letnich nawet się zastanawiałem po co mi zimówki ale to już postanowione... jutro jadę je wrzucić na fele (Barumy)... a o wrażeniach napiszę jutro wieczorem... chociaż one też muszą się "dotrzeć" więc przez jakiś czas mogą mnie oszukiwać
  
 
Ja stanowczo wywalil bym z opon dobrych Uniroyal'a - bo to szajs
ale wstawił tam z pełną premedytacją Nokiana (nieznane w Polsce - ale wśród zimówek jedne z najlepszych - najlepszy dowód Renault do Laguny daje Micheliny Premacy Sporty jako letnie, a Nokiany jako zimowe! ---- Sam kiedyś myślalem że Nokian, to jakiś syf...ale jednak trzeba sie przynać do błędu)



Cytat:
2003-12-16 10:36:05, jackal pisze:
Ja bym ocenił sytuację następująco:

a) Dobre znane firmy to m.in. Continental, Michelin, Pirelli, Uniroyal, Dunlop, Bridgestone/Firestone, Goodyear

b) Znane ale średnie to m.in. Fulda, Nokian, Dębica, Kormoran, Matador , Barum, Toyo, Sawa, Gislaved, BFGoodrich, Kleber, Semperit, Viking,

c) Wynalazki m.in. Ceat, Courier, Dayton, Hankook, Mabor, Metzeler, Pneumant (opony z dawnego NRD)

Większość "wynalazków" i "opon średnich" należy do "dobrych znanych firm" i jako takie są tanią propozycją dla niewymagających, a nowinki techniczne można znaleźć tylko w pierwszej grupie i części oferty drugiej grupy.



  
 
Wracając do zimy:

Dziś rano na mojej ulicy - gdzie nic akurat nie jechało pobawiłem sie hablem ręcznym, no i oczywiście jak co roku o te pore - samochód ślicznie tańcował ---- mmmmmm miodzio!


Tak to lubie!
  
 
Cytat:
2003-12-16 22:50:57, KrzysioVW pisze:
Ja stanowczo wywalil bym z opon dobrych Uniroyal'a - bo to szajs
ale wstawił tam z pełną premedytacją Nokiana ...



Jestem skłonny uznać
  
 
Z tego co proognozuja to na swieta nie bedze śniegu a u mnie już topnieje to co napdało chlip chlip
  
 
hmmm nie będzie śniegu?? a ja kupiłem zimówki
ale pewnie zaraz odezwą się głosy z róznych stron i mnie zje.... bo ostatecznie wybrałem Kormorany. Jeśli chodzi o Dębicę to ona ma jakiś podejrzany bierznik... a co do Barumów (które początkowo) chciałem kupić to gostek w serwisie powiedział że za mniejszą cenę mogę mieć coś podobnego. Kormorany są bardziej miękkie od Barumów (jakaś nowa mieszanka Michelin), więc będzie lepsze tłumienie i trzymanie na drodze ale mogą się szybciej zużyć jednak dożywotnia gwarancja w stosunku do 4-letniej Barumów też musi o czymś świadczyć...
Tak więc zrobiłem na razie 70 km i jestem bardzo zadowolony. To są moje pierwsze zimówki i może dlatego tak dobrze mi się jeździ na nich bo nie mam porównania?? Jednak w stosunku do letnich to kolosalna różnica...
  
 
Nie podoba mi się zima tego roku.
  
 
hehe mi rowniez -nie mozna żadnych raczerk zaciagac zadnych kontrolowanych slidów cóż
Ale na gwiazdke ma być choc tyci tyci ma popadac
  
 
Nie no!

ja musze miec śnieg - bo zima to jedyny okres w roku, gdy na prawde korzystam z całego potencjału samochodu (zimowe szaleństwo 4 kułek)