Szybkie pytanie, szybka odpowiedź

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
potrzebujęszybkiej odpowiedzi na następujęce pytanie - Czy kierownica pasująca do 125p będzie pasowała do Tempry?
Nie ukrywam, że mocno zależy mi na czasie. Z góry dzięki.


[ wiadomość edytowana przez: Poramancza dnia 2009-03-17 09:55:33 ]
  
 
niewiem, ale bratek ma kiere chyba z uno, bądź argenty. Może to coś ci podpowie.
  
 
Dzięki McQueen.
już wiem jak ma się sprawa... nie będzie pasowało.
Panowie Prezesi - proszę skasować temat.
  
 
Mam 2 szybkie pytania
1. Czy nie było tu kiedyś innego tematu do szybkich pytań i odpowiedzi?
2. Czy śruby mocujące amortyzatory do mostu w polonezie mają mniejszą średnicę niż w dużym fiacie?
  
 
sruby sa te same, swego czasu na allegro byly amory od 132, tam byly mniejsze sruby (gazowki MM)
  
 
potwierdzam, sa takie same
  
 
no właśnie, kupiłem amortyzatory dedykowane do Fiata 132, na opakowaniu napisali że również do Polonezów 1600 no i przy próbie przykręcenia problem - śruba mocująca jest za duża, nie przechodzi przez tulejkę w amortyzatorze. I co teraz?
  
 
druciarz by rozwiercił tulejkę, a jak chcesz żeby było cacy to niestety kombinuj inne części
  
 
ostatecznie kupiłem śruby i po kłopocie.

Kolejne pytanie: czy żeby wymienić uszczelniacz w moście od strony wału ("uszczelniacz wałka napędzającego") to trzeba ten most rozbierać, czy uda mi się to zrobić po odkręceniu nakrętki?
  
 
Cytat:
2009-03-16 10:52:16, nds pisze:
ostatecznie kupiłem śruby i po kłopocie. Kolejne pytanie: czy żeby wymienić uszczelniacz w moście od strony wału ("uszczelniacz wałka napędzającego") to trzeba ten most rozbierać, czy uda mi się to zrobić po odkręceniu nakrętki?



zdejmujesz tylną część wału napędowego - odkręcasz nakrętkę (ciężko dobrać taki klucz - nasadowy, głeboko wchodzi a przy tym bardzo cienki) - wymieniasz uszczelniacz i zaczynają się schody... moment dokręcenia nakrętki jest w przedziale od - do więc dokręcasz minimalny i sprawdzasz czy nie cieknie, nie wyje, nie haczy itepe - problem to poprawiwsz i tak do uzyskania porządanych wyników (których pewnie i tak sie nie uda uzyskać)
Aha i jeszcze jedno - dokręcając nakrętkę odsuwasz wałek atakujący od koła tależowego więc może zaczac nagle wyć bardziej niż wył na początku. Ogólnie gudlak - ja wymieniałem, trzy razy dokręcałem nakrętkę a i tak wyje i ostatnio znowu się zaczął pocić - syf na kołach...

EDIT: uszczelniacz jest taki sam niezależnie od tego czy masz jugola czy kwadrata



[ wiadomość edytowana przez: Furiosus dnia 2009-03-16 11:12:02 ]
  
 
Aha i nie zapomnij skrócić sprężynki uszczelniacza czyli simeringu
  
 
Furious - a nie jest lepiej zaznaczyc "tracerem" miejsce na nakretce oraz na walku a pozniej po prostu skrecic do poprzedniego polozenia ?
  
 
Cytat:
2009-03-16 12:03:51, borysirl pisze:
Furious - a nie jest lepiej zaznaczyc "tracerem" miejsce na nakretce oraz na walku a pozniej po prostu skrecic do poprzedniego polozenia ?



niby tak, ale mój most wył niemiłosiernie - zresztą nie wiem czy po złożeniu nowego uszczelnienia wszystko znalazłoby się w pierwotnym położeniu - poza tym książka napraw podaje zakres niutów do dokręcenia więc wydaje mi się że trzeba jednak dynamometrem dokręcać


[ wiadomość edytowana przez: Furiosus dnia 2009-03-16 12:11:42 ]
  
 
Mnie mama uczyla zeby bronCiePanie nie uzywac tam dynamometrycznego.
  
 
no , meritum : lepiej niech cieknie
  
 
Cytat:
lepiej niech cieknie

proste we wloskich autach to naturalny sposob na recyrkulacje zuzytego oleju, ciagle dolewasz ciagle masz nowy olej
  
 
kiedys juz był taki watek, nds wie bo przerzucił w poszukiwaniu informacji całe forum, sprobujemy jak się to teraz sprawdzi
  
 
Cytat:
2009-03-17 09:56:29, Poramancza pisze:
kiedys juz był taki watek, nds wie bo przerzucił w poszukiwaniu informacji całe forum, sprobujemy jak się to teraz sprawdzi


spoko pomysł
  
 
Pilna sprawa: jaką chłodnicę da się dopasować do Fiata 127 1300? Włożyłem taki silnik do mkI i nieoryginalna chłodnica jaka tam była nie pasuje
Ratujcie, YTP za dwa dni!
  
 
Poszukaj cos ze starszych VW - kosztuja 70-90 zl nowe, aluminiowe. Ja mam taka z przylaczami po stronie kierowcy ale sa tez inne konfiguracje w zaleznosci od modelu. Wpisz w allegro "chlodnica nowa", posortuj wg ceny i przegladaj najtansze. Pewnie bedziesz musial w sklepie wychaczyc zeby na piatek zdazyc ale wymiary mozesz obadac na allegro.
Jeszcze CC/SC 1100 jet mala ale dluga, przynajmniej latwo dostac w sklepie i niedrogo.