Problemik - przerywa na gazie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
od kilku dni silnik mi przerywa na gazie. to znaczy sprawia to wrażenie jakby w ktoryms momencie nie dochodził gaz lub iskra. zaczelo sie od tego ze na prostej drodze 3 bieg obroty ok. 2.800 dodałem gazu zdrowiej bo chciałem zdążyć na żółtym i jeb. strzeliło w kolektor. porpawiłem wszystko zeby bylo ok.niby nic.. nastepnego dnia podobnie. i od tego czasu coś nie ma mocy.. przerywa.. po prostu wkur..ia.
  
 
Zobacz cewki zapłonowe. U Ciebie to tzw. moduł. Na gazie jest konieczna dobra iskra, a w przypadku nawet niewielkiego zwarcia na uzwojeniu wtórnym robi się qpa. Wiem z autopsji, z pewnym Mondeo walczyłem przez tydzień...
  
 
Jesli masz zaprzyjazniony warsztat gdzie sprawdza ci taniej niz tzw cena umowna (kolo 80zl) czy nie masz jakis bledow na kompie to pojedz i zobacz.

To ze juz "pufnelo" oznacza ze cos jest nie tak z mieszanka najprawdopodobniej jest zbyt bogata

Napisz jeszcze jakiego masz hultaja czyli czy monowtrysk czy wielowtrysk napisz jaka masz instalke czy z kompem czy z oszukiwaczami wszelakich czujnikow itd
cos wymyslimy

pozdr
  
 
Cytat:
2003-12-06 22:47:20, thaniel pisze:

Napisz jeszcze jakiego masz hultaja czyli czy monowtrysk czy wielowtrysk napisz jaka masz instalke czy z kompem czy z oszukiwaczami wszelakich czujnikow itd




Ło jeżu... ale świecidełków...
  
 
Jakich swicidelkow
  
 
A jakieś oszukiwacze... po co oszukiwać? Trzeba się tylko trzymać mieszanki stechiometrycznej. Albo współczynnika lambda
  
 
No tak Wilku ale widzialem juz rzezby na wielopunktowym montowali instalke od poldka gaznikowego

takaze chcialbym wiedziec co tam kolega z hultaja ma zanim cos wiecej wymyslimy

pozdr
  
 
Cytat:
2003-12-06 22:59:13, thaniel pisze:
No tak Wilku ale widzialem juz rzezby na wielopunktowym montowali instalke od poldka gaznikowego

takaze chcialbym wiedziec co tam kolega z hultaja ma zanim cos wiecej wymyslimy

pozdr



Polak potrafi

Ale nie odbiegajmy od tematu. Czekamy na dokładne info od Doogasa.
  
 
to nie Hyundai. Nissan Sunny 1.6 16v wielowtrysk. instalacja o ile sie orinetuje do dupy. nie ma kompa tylko emulator. ba! nie ma nawet miksera który umie obsłużyć obwód tzw. wolnych obrotów. jednym słowem QPA! ..regulacja dwoma śrubkami i tyle. manetka gazu na 'srubke' zeby oszukać komp - zeby obroty były powyzej 'wolnych'. normalnie co za frajer ta instalke zakladal!
  
 
A parownik podcisnieniowy ??

pozdr
  
 
nie do konca jestem pewny jaki to jest.
  
 
taki co ma rurke miedzy kolektorym dolotowym a parownikiem
od razu dodam ze jesli ta rurka (taka cienutka) jest nieszczelna to sa takie chocki klocki z jazda na gazie ze szok
sam to przerabialem zaraz po przejsciu na lovato gubil obroty, pufał ,strzelal, wogole nie jechal, zapierdalal jak nigdy

poprostu cisnienie miedzy kolektorem a parownikiem "steruje" membrana czy jakos tak

pozdr
  
 
no jest rurka z pokretlem do regulacji. a nawet jesli to byłaby wina tej rurki to co? wymienić i po sprawie?
  
 
NIe ta rurka ta z regulacja doprowadza gazik do silnika , ile masz pokretel 2 czy jedno ??, taka cienka z parownika do kolektora

pozdr
  
 
no idzie taka rurka jedna z parownika do kolektora zaraz przed aparat wtryskowy czyli w sumie do miksera chyba. zadnej innej tam nie ma. kiedyś jakas była jeszcze jakies 5 cm przed tą wchodziło w kolektor. ale poprzedni własciciel ja usunal bo podobno lewe powietrze tamtedy szlo
  
 
Doogas, wg mnie najszybciej chyba będzie jak fotkę komory silnika trzaśniesz, bo o tych rurkach to do Świąt będziemy deliberować
  
 
tak to wygląda.

teraz nie ma tej rurki która jest widoczna zaraz za tą pierwsza. i ta pierwsza wchodzi w kolektor w miejsce gdzie na zdjeciu przylaczona jest ta druga.. ale zamieszałem. ale mam nadzieje ze skumacie
  
 
No i wszystko jasne. Masz zwykły reduktor bez kompensacji. Uff...
  
 
Czemu na powiększeniu omawiana rurka jest z brzegu i nie widać całego pokrętła? Za to doskonale widać że masz TC 16V

BTW - co wy na to żeby zmienić temat na "Przerywa na gazie" lub coś podobnego Bo teraz, póki jest kilka tematów to jest spoko - każdy kto regularnie wpada wie o co chodzi. Jednak później, kiedy forum sie rozrośnie (a to jak sądze długo nie potrwa) takie tematy utrudnią wyszukiwanie. To samo tyczy się tematu Pytanie - może by chociaż dodać dwa słowa żeby trochę rozjaśnić??
Takie jest moje skromne zdanie, sorki za OT.

==========

No, to sie nazywa Moderator!



[ wiadomość edytowana przez: Race_D dnia 2003-12-07 15:33:30 ]
  
 
Już uzupełniam tematy wątków.