Dlaczego mi szarpie na benzynie?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Rano jak go odpale,to ma zaniskie obroty i są pływające między 500,a 1100obr..Jak na automacie wrzuce D i autko się toczy,to raz toczy się 3km/h,a raz skoczy se na 10km/h(przez te obrotyi można w auto w korku przywalić,albo jak się cofa to w mur...).Samochód to Dodge Grand Caravan 3.3 automat 95/96rok.Po przełączeniu na gaz objawy w/w znikają.Po przełączeniu na benzyne jak się rozgrzeje to niejest już tak tragicznie,ale i tak szarpie w czasie przyśpieszania,poprostu nieprzyśpiesza równomiernie i też wolne obroty pozostawiają wiele do życzenia.Najgorzej to jest jest jednak rano,bo ciężko z garażu wyjechać(na benzynce,bo zimny).Zaznacze,że silnik jest w idealnym stanie,a instalka to Landi IIgen.(więc kupa).Przejechane ma niecałe 20tyś.Przed założeniem instalki autko chodziło idealnie,a gazie się spieprzyło,a zakładali fachowcy polecani....Nim do nich pojade,jak znajde chwilkę(60km) to chciałbym się coś mądrego stąd dowiedzieć.Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.


[ wiadomość edytowana przez: faworyt dnia 2003-12-10 20:39:03 ]
  
 
Witam
Opierając się na swych doświadczeniach a objawy miałem identyczne, tyle że nie w automacie, sądzę że...
Przyczyna Twego problemu może być prozaiczna. Nie jeżdżąć zupełnie na benzynie mogłeś doprowadzić do zanieczyszczenia wtrysków.
Kuracja polega na jeździe na benzynie z dodatkiem środka do czyszczenia układu paliwowego np. Schell czy STP. Koszt buteleczki to między 6 a 12 zeta.
Ew żeby efekt był szybszy możesz wykonać to wszystko na benzynie V-Pover która ma właśnie właściwości czyszczące.
Sądząc z własnego doświadczenia myślę że 30-50 kilometrowy dystans pokonany na benzynie powinien wystarczyć.
Jeśli to będzie to i zadziała to stosuj to co jakieś 1500 km dla oczyszczenia wtrysków z nagarów i zawsze odpalaj i rozgrzewaj auto na benzynie.
W gorszym wypadku mogło dojść do zawieszenia jakiegoś wtrysku...
PZDR Vincent
  
 
to nietak,ja jeżdze na benzynie.Odpalam na benzynie i czekam,aż się rozgrzeje.Czekam aż strzałka od temperatury podniesie się troszkę,a to napewno wtryskom wystrczy,aby były ok.Nawet nieraz na benzynce musze jechać,bo mam 41.5 litra zbiornik z gazem w kole,więc ten wariant o którym napisałeś to raczej odpada.
  
 
Moja subiektywna dygresja... czy aby gazownicy nie przełączyli w jakiś nieoczekiwany sposób sygnału z sondy lambda?
  
 
jak się autko rozgrzeje,to niezawsze szarpie(za to zawsze jak jest zimny)Jak na benzynce jest rozgrzany to jak się toczy to potrafi sam przyśpieszyć nagle o pare km/h.Szarpanie podczas przyśpieszania też występuje,ale niewiem od czego to jest zależne.Autko na benzynce ma osiągi dużo lepsze niż na gazie,tylko szarpie jak jest zimny i czasami jak ciepły.
  
 
Vini, stosuje opisany przez Ciebie sposob od czasu naszego spotkania - jednak spotkalem sie z roznymi opiniami na temat dawkowania.
Na butelce STP (chyba) jest dawkowanie buteleczka na 40 litrow ale wiele osob (w tym jacys mechanicy) twierdzili, ze to strata kasy - dla efektow polecaja lac ta butelke na 20 litrow (czyli 100% wiecej niz kaze producent)

Co o tym sadzisz(cie) ?

pzdr.
  
 
Faworyt widze że jesteś z moich terenów gdzie zakładałeś ten gaz? Z tymi wolnymi obrotami to może byc silniczek krokowy, nigdy niewiedziałem układu wtryskowego DODGA więc moge się mylić.
  
 
Od gazu mam krokowy i chodzi on dobrze,a od benzyny to niewiem dlaczego nagle miałby się popsuć.czyli sugerujesz,że nawalać może krokowy od benzyny.Czy reset centralki tu pomoże?Może odłączyłbym aku i przyłączył.Gaz zakładałem w Gliwicach na pszczyńskiej 12.Napewno wiesz o kogo chodzi.Zakład z doświadczeniem,ale u mnie im niewyszło,auto jeżdzi owszem ,ale jak...?Wydaje mi się,że mogły jakieś błędy do centralki się zapisać.Na wskażnikach cały czas świeci mi się pomarańczowo checkengine,albo service engine,teraz już niepamiętam które z tych dwóch,ale podobno wyświetla się takie coś jak wtryski są odcięte.
  
 
CHECK niepowinien się świecić, a z tym krokowym od beny możesz sprawdzić, reset kompa może pomóc ale jest to bezsensowne dopuki nieodczyta się błędów i ich nierozwiąże.
  
 
Dalej czepiałbym się raczej lambdy.
  
 
lambdy,ale dlaczego.Ona jak się ją sprawdzi cały czas na benzynie i na gazie pokazuje średnio 1,raz 0,998,a raz 1,008,więc jest 1.
  
 
No i dobrze. Ale sprawdzałes samą lambdę, a nie to jaki sygnał dochodzi z niej do komputera sterującego wtryskiem.
  
 
Ta komtrolka wyśietla chyba napis:servis engine soon,ale jak sprawdze póżniej to napisze,czy na 100% tak wyświetla.Więc do sprawdzenia jest krokowy,sonda(ale raczej nie) i niema palić się kontrolka(ale gazownik mówi,że ma się palić.Po przełączeniu na benzyne też ona niegaśnie,co jest bardzo dziwne.Dwa razy chyba zgasła,albo trzy,a tak pali się na LPg i na PB.
  
 
Cytat:
jaki sygnał dochodzi z niej do komputera sterującego wtryskiem.




Tego to ja niewiem,a jaki ma dochodzić?
  
 
Sęk w tym, że każda instalka LPG pod wtrysk w jakiś sposób odcina sygnał z lambdy i oszukuje komputer. Tu bym się doszukiwał usterki. Wskazuje na to paląca się bez względu na wybór paliwa lampka awarii silnika.
  
 
Przy najbliższej okazji z gazownikiem i mechanikiem to sprawdze.narazie dzięki,ale jak coś się komuś jeszcze nasunie to niech napisze.
  
 
Postaraj sie kolego wyjac delikatnie sam mixer od gazu i zobacz jak wtedy zachowa sie silnik na benzynie.Jezeli bedzie zdecydowana poprawa to od razu mozesz przyjechac do mnie,bedziemy tuningowac
  
 
Check Engine, przy dzialajacej Lambdzie = najprawdopodobniej brak emulatorow + bledy w kompie + cos pop........ gazownicy przy instalacji elektrycznej.
  
 
CHECK ENGINE SOON oznaczy że niedługo czeka Cię przegląd.
  
 
zresetowałem kompa i narazie jest dobrze(tzn.chodzi równo i check się nie świeci).Owszem gaśnie jeszcze po przełączeniu z gazu na benzyne,ale to mnie niewkurza tak bardzo.Zobaczymy kiedy pojawią się błędy i autko zacznie szrpać.Jak jutro rano będą problemy to zdzwonie do gaziarzy co to zakładali.Może i coś pochrzaniłem z tym co się wyświetla,skoro oznacza to przegląd,ale teraz ta kontrolka się niepali na benzynie,ale na gazie też nie.Zobaczymy jutro,pojutrze...