Za duze spalanie gazu???? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
stawiam na termostat. sprawdz czy rzeczywiscie masz wymienione świece, filtr powietrza i przewody WN
  
 
Witam.
Ja mam Jeepa G.Ch. z silnikiem 5.2 V8,z gazem oczywiscie..
pali mi srednio (na kompie taki mam wynik) 18l-LPG.Za to frajda z jazdy niesamowita...
  
 
Bezpośrednio po montażu Polonez spalił mi 12l w trasie. Po jakimś czasie osiągnąłem rekordowo małe spalanie 8,2l na trasie a raczej Włoskiej autostradzie (120-130km/h). Niedawno spalił w mieście 16l. Wymieniłem mikser z rurowego na palnikowy i teraz mam średnią 12l ale strasznie muli. Jest dziwny - straszny muł ale się nie dusi. Jak go pokręcę to idzie ale dopiero powyżej 4000RPM. Tak jakby silnik stał się bardzo "miękki".
Odkręcić trochę tą szarą śrubkę?
  
 
Mi spala miedzy 11,a 15 l na 100 (po za miastem- miasto).
  
 
Cześć.
U mnie spalanie w lecie ok.10-11 l, natomiast w zimie w mieście wyszło mi 14 l. (instalacja Lovato - 6 msc.)
  
 
A ja ostatnio pobiłem kolejny rekord: 50l/100 LPG Nie powiem jak to zrobiłem...

Z tych normalnych rekordów, to na trasie 8.3. Zapłon dość mocno wyprzedzony, V w okolicach 100. Na normalnych nastawach przy prędkościach 150 w górę i 16l weźmie.
  
 
Panowie to wszystko nic mój senio pali w mieście 20-23l LPG na paliwie ne jeżdże i w trase też nie jeździłem. Instalacja Lovato
  
 
Sprzedaj ta instalacje i jedz na benzynie ,bedzie taniej.
  
 
Hyundai Sonata. 2.0. 9-11l gazu. Nawet na autostradzie przy średniej 140/h. W mieście do 13. Coś nie tak z instalacją. Pewnie gaz gdzieś odfruwa. Sprawdzić ciśnienie w cylindrach. Może tłoki dziurawe.
  
 
Pozdrawiam Wszystkich!!!Jestem tu pierwszy raz,ale temat mnie zainteresował,no bo też mam w aucie LPG.Od 13 -tu miesięcy spisuję gaz i przejechane kilometry.Otóż wychodzi mi za ten okres średnia 12,4 l/100 km.No +benzyna przy zapalaniu.Samochód Rover 827 Vitesse -5 drzwi .Silnik jak widać ;V6 -2,7 litra.Jazda :miasto,trasa to ostatnio Gliwice -Bielsko -Biała,czyli dno,pełno świateł,dziur itp,B-B --Cieszyn i obarotno,Cieszyn -GL-ce.Jazda:jak się da,czyli ile można,A,jeszcze parę razy byłem w Krakowie-i połowę trasy jadę A-4:czyli K-ce --Trzebinia i tak samo druga strona.Z Trzebini idę na Krzeszowice.No to na A4 tak 1zł80 -2zł30.I na światłach nikogo obok.A i tak wydawało się mi ,że to dużo.To narazie tyle.Baj! [/LIST][/LIST]
  
 
Witam!!! Mam Pegeout 405 SRI 2.0 120KM spalanie jest uwarunkowane od warunków jazdy i trasy, przy ekonomicznej jeździe 80-100 KM w granicach 8-9 litrów (ostatnia mgła na trasie Poznań - Konin A2 ) w mieście w zależności od mrozów od 11-14 litrów. Powyżej 140 KM w granicach 12<... Instalacja Zavoli ma już ponad 2 lata. Jeżeli chodzi porady to napewno pierwsze co jest ważne to porządny reduktor Zavoli, Lovato. Odpowiednio dobrany mikser, palnik ma bardzo ważne znaczenie, idealne utrzymanie układu zapłonowego no i oczywiście filterki (gazu, powietrza). Samochód powinien od czasu do czasu poczuć trochę benzynki.
Pracowałem w firmie motującej LPG. Czekam na pytania??