Lanos-duże zużycie benzyny na rozruch silnika???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam lanosa 1.5 na gaz ale zapalam na benzynie i przełącza sie na gaz dopiero gdy silnik się nagrzeje i wpadnie na 2000 obrotów. wszystko jest ok ale na ten rozruch idzie dużo benzyny. Jeżeli gazu zatankuje za np: 50zL to benzyny tylko na rozruch tankuje tyle samo. Wiec co jest nie tak czy to instalacja jest nie taka czy może coś innego??
  
 
Trzeba odpiąć kabelek z parownika, który przekazuje jego (parownika)temperaturę i dopiero po przekroczeniu zaprogramowanej wartości T pozwala na przełączenie na gaz. Ja tak zrobiłem od razu i bez żadnych problemów przejechałem potem 150kkm. Wtedy benzyny starcza aż do znudzenia i co ważne, można od razu odpalać na gazie.
  
 
na rozruch i jazde zimnym silnikiem idzie najwiecej paliwa.Mozesz troche zaoszczedzic benzynki jezeli bedziesz mial mozliwosc samodzielnego przelaczenia na gaz albo obnizyc sobie troche temperaturowy prog przelaczenia.
  
 
a mi w ogóle nie chce odpalać na benzynie.. na gazie luzik, a na benzynie odpali tylko jak jest ciepły. jak zimny to nie ma mowy.