Techniczne - silniki krokowe

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam ! to moj pierwszy post tutaj

A problem :

Czy ktos sie orientuje z jaka max czestotliwoscia pracuja silnik krokowy w instalacji gen 2 ? Ja ustawilem mu jakies 200Hz i dziala
...i czy orientuje sie ktos dokladnie jak wyglada sprawa "obslugi" sygnalu z lambdy czy korekcja na jego wskazania jest caly czas czy powiedzmy kilka razy na sekunde sie sprawdza wartosc lambdy - nastepnie usrednia i na ta wartosc koryguje... bo inaczej wydaje mi sie ze zawor caly czas bedzie "biegal za lambda".

I jeszcze pytanko o gen 3 ...bo z tego co wiem (ale moze nie wiem dobrze) sa to dysze w kolektor dolotowy i silnik krokowy sterujacy przeplywem , i pytanie czy jest to taki sam silnik krokowy jak w gen2 ? I czy rozni sie jeszcze reduktor... czy cos jeszcze ??? - elektronike pomijam bo to oczywiste.
  
 
Mam pytanie jak ustawiłeś częstotliwość pracy krokowca, poprzez kompa? Co do gen3 to jest jeden wtryskiwacz w kolektorze i o ile wiem to on steruje ilością wtryskiwanego gazu poprzez wydłużanie i skracanie czasu otwarcia, reduktor jest ten sam.
  
 
no ustawilem, bo kompa zrobilem sam na 200Hz chodzi bez problemow i sie zastanawiam ile jest fabrycznie, bo ja moge mu zapodac jeszcze wiecej
mam troche problemow z trybem auto (czyli pelna gen II ) tak zeby sam ustawial na sygnal z sondy. Ale reczne otwieranie/zamykanie zaworu z kabiny przez nacisniecie guzika dziala i pamiec polozenia tez dziala.

Docelowo chcialbym sobie instalacje rozbudowac do generacji III no i wlasnie... :

na stronie goduli jest napisane :

"W III generacji gaz jest podawany w sposób ciągły za pośrednictwem dysz wtryskowych bezpośrednio do kolektora ssącego, co praktycznie zapobiega wybuchom gazu. Wyeliminowanie miksera (zwężki) umożliwia zachowanie seryjnych parametrów silnika. Za dawkowanie gazu odpowiada sterownik z zaprogramowanymi mapami wtrysku gazu. "

To z tego wnioskuje, ze jesli jest w sposob "ciagly" tzn ze jest dysza i reguluje sie przeplywem tylko... pytanie czy silnik krokowy jes taki sam?

Dodam, ze wszystko jest budowane od podstaw bo auto to '82 zastavka gdzie najwyzsza elektronika jest przerywacz kierunkowskazow