Przełącznik LPG

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Co może być przyczyną,że pomimo nastawienia przełącznika w pozycji na benz. przy startowaniu zimnego silnika od razu przełącza się na gaz?
Nie dzieje się to zawsze ale jest irytujące.
  
 
Witam!

Ja mam to samo (DAEWOO ESPERO) - w serwisie powiedieli mi, że jakoby Daewoo mają zakłócenia w układzie zapłonowym i to jest tego przyczyną. Rada (takiej mi udzielili): jak jest zimny to go samemu przełączać na benzynę.

Pozdrawiam
zitam
  
 
W centralce jest uklad zliczajacy impylsy z cewki i na tej podstawie przelacza zasilanie na gazowe.Widocznie centralke szlag juz powoli trafia albo sa przeklamania w ilosci impulsow dochodzacych do centralki.Predzej stawialbym na zla prace ukladu ktory sam obniza sobie prog przelaczenia na gaz.
  
 
Witam
Prawdopodobnie uszkodzony przełącznik. Podczas eksploatacji Omegi na gazie zdażyło mi się to dwa razy - zawsze pomagała wymiana przełącznika - na gwarancji u mego gazownika bez problemu.
Jest na tym przełączniku regulacja obrotów przy jakich ma się włączyć LPG, może jeszcze jakoś coś tam się samo przestawiło ale wątpię...stawiam na usterkę samego przełącznika
PZDR Vincent
  
 
Wyciągne ten wyłacznik i zobaczę,może coś się da zrobić z regulacją.