Vectra B 1.8 - jaka instalka?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jak w temacie - jaka instalka jest niezbedna, zeby autko nie stracilo dynamiki?

z gory dziekuje
  
 
tylko wtrysk gazu, nawet jednopunktowy czyli bodajze 3 generacja
  
 
dzieki za odpowiedz
jezdziles na takiej instalce? poczuje cos roznice na trasie lub w miescie? chodzi mi o taka wyczuwalna roznice dynamiki, nie na zadnej hamowni


[ wiadomość edytowana przez: kierowca dnia 2004-01-02 16:02:04 ]
  
 
Wiesz co różnicy nie wyczujesz napewno, mam kuzynka co ma kadeta 1.4 na wtrysku właśnie i śmiga to że hej a to jest taki sam silnik jak twoj tylko p[ojemnośc mniejsza, tak ze napewno nie odczujesz różnicy co najwyzej w porfelu , a ja mam w ładzie instalke z mikserem bez kompa taki golas i jeździ lepiej niz na benie. Można oczywiście instalke założyć taką jak moja do twojego tyko później w naprawach sie straci więcej niż jak byś od razu założył porządną instalke.
  
 
Czy do (16V) nie trzeba wielopunktowego wtrysku paliwa. Jeśli nie to pojaką cholerę robią i takie i takie instalacje ??
Jaka jest róznica w cenie ??

wozi
  
 
wozi - mam podobna bryke do Twojej, u mnei instalka ma kosztowac 1700 pln:
- jednowtryskowa
- komputerek do obliczania mieszanki
- emulator wtrysku paliwa (vectry sie ponoc buntuja bez tego)

ekonomicznie na duuuzy plus zastanawiam sie tylko wciaz jak sie bedzie potem vectra sprawowala - raczej slysze wszedzie, ze dobrze, ale trzeba na wlasnej skorze wyprobowac
  
 
Masz wtrysk wielopunktowy na benzynie czy jednopunktowy??
  
 
nie umiem Ci na to pytanie odpowiedziec
1.8 xe1 '97
  
 
Bedzie różnica w cenie,także warto wiedzieć co sie ma pod maską
  
 
Mam kumpla z Vectrą 1.6 16v i instalacją 2 generacji i z kompem i nie narzeka. Czasami jednak autko lubi mu zgasnąć gdy wrzuca do "luzu" lub przed skrzyżowaniami. Pokombinował coś ze wlotem powierza i .... jest w miarę OK.

Ja osobiście w moim autku 2.0 16v mam instalkę IV generacji tzn. wtrysk sekwencyjny. Przejechałem na nim dopiero 6tyś. km ale nie mogę narzekać. Na pewno w żadnym stopniu nie straciło auto na dynamice, chociaż też gazu swoje weżmnie (średnio 10l).

Przed zakładaniem gazu najpierw bardzo dużo szukałem, pytałem i czytałem na ten temat i zsumowawszy wszystko otrzymałem:

"z instalką II generacji z kompem wszystko będzie OK, ale na wtrysku sekwencyjnym to już na pewno wszystko będzie OK"

Tak więc zdecydowałem się na wtrysk, chociaż cena była prawie dwukrotnie wyzsza.

Pozdrawiam
  
 
Mam kumpla z Vectrą 1.6 16v i instalacją 2 generacji i z kompem i nie narzeka. Czasami jednak autko lubi mu zgasnąć gdy wrzuca do "luzu" lub przed skrzyżowaniami. Pokombinował coś ze wlotem powierza i .... jest w miarę OK.

Ja osobiście w moim autku 2.0 16v mam instalkę IV generacji tzn. wtrysk sekwencyjny. Przejechałem na nim dopiero 6tyś. km ale nie mogę narzekać. Na pewno w żadnym stopniu nie straciło auto na dynamice, chociaż też gazu swoje weżmnie (średnio 10l).

Przed zakładaniem gazu najpierw bardzo dużo szukałem, pytałem i czytałem na ten temat i zsumowawszy wszystko otrzymałem:

"z instalką II generacji z kompem wszystko będzie OK, ale na wtrysku sekwencyjnym to już na pewno wszystko będzie OK"

Tak więc zdecydowałem się na wtrysk, chociaż cena była prawie dwukrotnie wyzsza.

Pozdrawiam
  
 
witam . do vectry b 1,6 16v spokojnie można zabudować instalkę z mixerem ale koniecznie z kompem.
  
 
dziekuje wszystkim za opinie