Zagazowałem Corollę "91

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No wiec dzis odebralem od gazowników moje auto i...musze przyznac ze poki co jestem bardzo zadowolony.....samochód reaguje bardziej płynnie niż na benzynie...a spadek mocy jest praktycznie niewielki...choc zauwazalny......

mam tylko jeden problem....jako ze obroty biego jalowego dla benzyny mialem ustawione na 600.....tak niska wartosc ustawil mi ostatnio mechanik......to teraz na gazie mam obrotu ok 300-400....masakra.....przy dojezdzaniu do skrzyowania trzeba uwazac zeby silnik nie zgasl.....przy wyrzuceniu na "luz" trzeba delikatnie trzymac pedal gazu...bo przeciez takie obroty sa niezdrowe dla silnika......

i w zwiazku z tym mam pytanie....jak uregulowac te obroty....regulacja gaznika chyba nie ma sensu (czy sie myle)....najlepiej chyba to zrobic na lince gazu....tylko nie wiem czy sie da Czy ktos podpowie mi cos?

----------
pozdr.
w.


  
 
skoro benzin jest oki to nie na gazniku
Parownik gorąco polecam
  
 
Na pewno nie na lince. Jak bardzo nie wiesz jak się zabrać, to podjedź do gazownika jakiegoś i powiedz, żeby ci obroty ruszył na wyższe. To naprawdę kilka sekund roboty.
  
 
Powiedzcie o co chodzi z tą linką. Wszyscy mi odradzają regulację za pomocą linki gazu. Nie rozumiem dlaczego?

-----
w.
  
 
wolne obroty reguluje sie śrubą uchylenia przepustnicy - musi być u ciebie coś takiego.
600 to troche za mało. W silnikach ustawia sie zazwyczaj ok. 800. Sądze ze w twoim przypadku problem rozwiaze regulacja.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
A ile Wam pali auto na gazie poza miastem?
  
 
Witam, witam. Moja corolka w miescie pali jakies 10 litrow. Za miastem miedzy 7 a 8 litrow. Piszesz, ze masz maly spadek mocy na gazie? heh ja mam duuuzy, roznieca jest ogromna, moze mam kijowo ustawiona instalacje, ale wswzystko jest super. Auto pali jak trza, nie gasnie, ale jest slabe, coz cos za cos. U mnie obroty na gazie to miedzy 1000 a 1100, na benzybie 800. Na gazie powinienes miec wyzsze obroty jak na benzynie. Instalacja Lovato. Pozdrawiam
  
 
ale to 1.6 16v a nie 1.3 12v