Założyłem instalację. Czy dobrze zrobiłem?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Około trzech tygodni założyłem instalację gazową do Reno Megane Classic 1,4 RN.
Po założeniu instalacji zacząłem na różnych forum czytać wypowiedzi na temat LPG.
Szczerze się zdziwiłem, jak różne są wypowiedzi na temat zakładania instalacji gazowej, od skrajnie negatywnych po wręcz wielbiące jej walory. Chciałbym prosić Was o Wasze zdanie na ten temat oraz u udzielenie wskazówek, jak mam użytkować samochód aby uniknąć wszelkich problemów z instalacją.
Mam jeszcze jedno (być może głupie) pytanie. Wiele razy w wypowiedziach pojawia się słowo ,,kompa” – czy to jest komputer sterujący instalacją czy coś innego.
Dziękuje za wszystkie wypowiedzi i pozdrawiam – tomekup.
  
 
Na poczatek gratulacje lpg to dobry wybor

teraz kilka moich rad
- tankuj dobry gaz (statoil, shell itd)
- swiece i przewody WN wymieniaj nieco czesciej niz przy samej benzynie
- dbaj o to aby miec filterek gaziku czysty

i tyle

pozdr
  
 
witam. tomekup a jaką instalkę założyłeś i gdzie w wawa ?.
i tak jak thaniel mówił rób to tak ci się instalka odpłaci . dbaj o nią .
  
 
No pewnie, że dobrze zrobiłeś!
teraz będziesz więcej robił km

Do thaniela A co ile zmienia sie filterek gazu ?
  
 
Jesli chodzi o filterek to ja zmieniam wtedy jak mi zaczyna przerywac szarpac i takie tam sprawdzam filterek i jesli jest syf zmieniam

zazwyczaj to jest co jakies 10kkm no do 15kkm

pozdr
  
 
No ja już zrobiłem około 15kkm i jeszcze mi nie szarpie. Jak zrobiłem pierwsze 10kkm na lpg to zajechałem na wymianę do gazownika to za filtr zapłaciłem 60 zł a za wymiane ... teraz uwaga... 10zł za odkręcenie dwóch śrubek
  
 
Filterek kosztuje okolo 5-6zl

pozdr
  
 
No cóż niektórzy twierdzą że gaz jest tylko do zaplaniczek a nie do samochodów , jedyny argument jaki przemawia za montażem LPG to względy ekonomiczne - poprostu jazda na LPG wychodzi taniej, takze pod tym względem dobrze zrobiłeś napewno odczujesz to w porfelu - bo czyż nie jest pięknym podjechać na stacje i prosić zawsze do pełna

wszystko zależy od tego jak podejdziesz do auta z instalacją jezeli zostawisz auto bez obsługi to za kilkadziesiat km możesz mieć kłopoty, tak jak wspomnieli koledzy o auto zasilane LPG należy dbać bardziej niż o zwykłe, regulować i przeglądać instalacje, reagować natychmiast na jakiekolwiek pojawiające się dolegliwości w pracy silnika itd

życzę bezawaryjnej jazdy
  
 
Cytat:
2004-02-12 07:19:52, thaniel pisze:
Filterek kosztuje okolo 5-6zl

pozdr



A tu to mnie zdziwiłeś
na pewno myślimy o tym samym filterku, który podobny jest do starego filtra paliwa, tylko że w metalowej obudowie???????????????????????????