Cromowane listwy na progi do 2103- jak to jest mocowane???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kurde- dziś miałem niesamowitego farta Aż skacze pod sufit.
Otóż- rano poszedłem odsniezyć ładzianke , no i przyszedł sąsiad , który ze dwadześcia lat temu miał też 2103(pisałem juz o nim). Przyszedł do mnie i mówi,ze przegrzebał jeszcze piwnice i znalazl-oryginalne , chormowane listwy progowe !!!!!!!Do tego mam jeszcze nowiusienki zderzak do 2103, tylko bez kłów(ale kły mam w obecnym i są w dobrym stanie więc nie ma problema).
Wszystkie cudeńka za jedyne 0,7litra - Konrad od razu poleciał do sklepu))Tylko teram mam pytanko - nie wiecie czasem jak to jest mocowane???tzn. chodzi mi o radzaj uchwytów i czy trzeba to wsunąc(mało prwdopodobne bo to jest profilowane - ale mozliwe) czy to się mocuje na jakieś zatrzaski- wie ktoś???

Kurna jaki jestem szćzesliwy - własnie z młodym polerujemy je i czyscimy- zderzak az oslepia
Pozdr
Pawweł



[ wiadomość edytowana przez: pawel_krakow dnia 2004-01-10 14:33:05 ]
  
 
Paweł, jeśli dam radę być jutro na spociku (a raczej będę ) to Ci wytłumaczę (o ile to takie same listwy jak przy mojej jedyneczce).
A co do kłów, to jakby ktoś potrzebował to mogę się przy okazji przejechać do Gorlic.
Pozdrawiam
Andrzej
  
 
Dobra - wezme je Jutro
No i andrzej - jeszcze raz dziekuję za zakup tych migaczy.
Dzięki Tobie również udało mi sie skompleowac WSZYSTKIE oryginalne elementy łądy 2103. Nie wiem czy woesz , ale kupiłem te listewki chromowane pod te boczne lampki kierunkowskazów. Wygrzebałem je w sklepie w Suchedniowie
No jeszcze tylko przednie błotniki - ale nie wiem czy mi sie uda.Ewentualniezałoze takie z 2106 i jakś "dopasuję" otwory pod mocowanie lamp kierunkowskazów. Po prostu podspawa sie kawałek blachy i wywierci nowe dziury jeszcze przed lakierowaniem
Pozdr
Pawel
  
 
Pawel zobacz w moim profilu co mam na oku. Silnik 1,5, blacha po remoncie. Tylko brakuje kilku rzeczy oryginalnych i nie wiem jak wyglada w srodku.
  
 
No, no, kolejna trójeczka. Ale rzeczywiście parę drobiazgów to tzeba by do niej dołożyć. Na pewno lusterka (bo nieoryginalne), zderzak (bo nadgryziony) i największy problem - czyli kierunkowskazy boczne wraz z listeweczkami.
Ale poza tym to Ładzianka wygląda całkiem nieżle.
Andrzej
  
 
Jest piękna - widziałem już to zdjęcie
ALe co ??? na poważnie przymierzasz sie do zakupu trójki????
To niesamowite na Autoladzie jeszcze ktoś ma na oku trójeczkę i pewnie ja tez kupi - ale na razie brak wiadomości.
Ja włąsnie mam wtej chwili identycznie jak w tej na Twoich fotkachtzn. Migacze na błotnikach od 2106, brak listewek na nadkolach ( ale mam juz kupiony cały komplet) no i brak tej listwy na progu a ona jeszcze dodaje smaku trójce i kazdemu innemu klasykowi ( jutro jeszcze raz zobacze jak to u Andrzeja wygląda)
Do pełni szczęscia brakuje mi jeszcze takich ozdobnych kołnierzy na felge ( kolpaki mam) ale felgi i tak zakładam inne. Oyginały wraz z kołpakami beda w stanie "gotowości"
Myslę,ze jezdząc po polsce będe mógł rózne rzeczy jeszcze wygrzebać- gdybysd potrzebował
No i jeszcze jedno - widze,że nie ma klina w przedniej szybie - u mnie przez to do srodka lała sie woda ( w narożnikach szyby byly po prostu szpary. ALe Zmaienilem spręzyny u Polena na nowa uszczelkę z klinem i orygianlna szybe i teraz jest suchutko.


[ wiadomość edytowana przez: pawel_krakow dnia 2004-01-10 15:40:06 ]
  
 
Jestem zainteresowany. Ale jak gościu da jakaś zaporową cene to nie dam rady. Aha - ona bedzie do sprzedaży gdzieś za 2-3 miesiące. Narazie jezdzi nia żona tego kolesia i wozi dzieci. Koleś ma dostać firmowy wóz i wtedy chce ja sprzedać.

Napewno przez jakis czas bede miał 2 auta, ale postaram sie poprzekładać co lepsze rzeczy z 2107 do 2103. Nie mowie o wnętrzu.
  
 
A któy to rocznik ? wiesz?
  
 
Rocznik 78.

Orientujesz sie za ile on moze ja chcieć sprzedać??? Gościu traktuje ją jako normlany samochód. Zero fanatyzmu.
  
 
ja miałem do mojej takie listwy ale poszły do śmieci. były pogięte i pocharatane. mam bardzo dużo aluminiowych i chromowanych listewek bocznych. na pewno nie będę ich zakładał i będą do zbycia. mam też chromowane wycieraczki ale brakuje mi lewego lusterka.
  
 
Jesli traktuje ją jak normalny samochód - to nie powinno byc to więcej niz 1500PLN. Takie roczniki nie występuja juz nawet w zadnych cennikach, a najstarsze jakie tam mozna znaleźć to poczatki lat 90-tych i ich cena raczej nie przekracza tego poziomu więc tego bym sie trzymał. Niestety - zwykle jesłi ktos sprzedaje taki samochod to liczy na to,ze zwróci mu sie inwestycja w nowe opony, akumulator czy remont balacharki itp. rzeczy. I za to chcą głownie pieniądze Ale trzymaj sie wtedy raczej tego,ze jest to auto stare wymagające nakładów na naprawy.
Wytykanie wad w przypadku takiego auta zwykle jest mało skuteczne , bo wiek mowi sam za siebie więc sprzedawca nie jest na to wrazliwy.
Swoją kupiłem za 1200PLN - ale sprzedawca miał ja w komisie za 2500 bo jacys rosjanie juz sie nia bardzo interersowali. Ale uratowało na sto,ze fleszer umówił sie jakieś pól roku wczesniej na taką cene i tego sie trzymaliśmy.
Paweł
  
 
Cytat:
2004-01-10 16:29:38, rogacek pisze:
mam bardzo dużo aluminiowych i chromowanych listewek bocznych. na pewno nie będę ich zakładał i będą do zbycia.



Rogacek, 2103 bez chromowanych listewek Toż przecież cały urok starych klasyków jest w tych chromach. Bez nich to 2103 wygląda bardzo przeciętnie.
Twoje autko, Twój wybór ale zastanów się jeszcze nad tym.
Pozdrawiam
Andrzej
  
 
Nie jestem pewien Andrzeju ( moze kolega rogacek sie wypowie) ale podejrzewam,że chodzi o "odchudzenie" autka
Na rajdy???
  
 
Cytat:
2004-01-10 17:00:45, pawel_krakow pisze:
Nie jestem pewien Andrzeju ( moze kolega rogacek sie wypowie) ale podejrzewam,że chodzi o "odchudzenie" autka
Na rajdy???



Listewki łącznie ważą wraz z mocowaniami w granicach 5-6 kg, więc nie sądzę że o to tu chodzi.

Andrzej
  
 
Cytat:
2004-01-10 15:44:19, Leszek_Gdynia pisze:


Napewno przez jakis czas bede miał 2 auta, ale postaram sie poprzekładać co lepsze rzeczy z 2107 do 2103. Nie mowie o wnętrzu.



To silnik z 2107 bedziesz mogl do mnie przelozyc

A ta trojeczka fajna jest.
  
 
A co twój silnik jest zły???
  
 
Cytat:
2004-01-10 17:17:08, Leszek_Gdynia pisze:
A co twój silnik jest zły???



Taa, a przede wszystkim zawory i gniazda, znowu klepie jak diesel, zreszta jutro zobaczysz.


[ wiadomość edytowana przez: Franc dnia 2004-01-10 17:29:06 ]
  
 
listwy na bokach mocowane są w dziurkach które to są ogniskami korozji. po drugie auto obniżone, ma podgęte ranty i większe otwory na koła ( ma w komplecie alu 15") wygląda inaczej jak seria. A w wyścigach na 400 metrów liczy się każdy kilkogram. Niektórzy nawet szyby s pleksi montują.
  
 
Tak też myslałem liczy sie kazdy gram
Była gdzieś na tuning pl. ( w tapetach) wyścigowa łada pozbawiona dosłownie wszystkiego , szyby tez z pleksi. Nie wiem czy Bastek nie był wtedy na zawodach pod Cżestochową (lotnisko) i ona własnie tam startowała. Ale z go co pamiętam to poleciała jej skrzynia.
Pozdr
paweł
  
 
Ano miałeś Pawełku rację. Ale i tak według mnie szkoda ślicznej, zabytkowej trójeczki na takie zabawy. Co innego jakaś 2105. No ale skoro autko już jest poprzerabiane tak jak kolega Rogacek pisze to rzeczywiście nie ma już dla niej alternatywy.
Andrzej