ALLEGRO i inne -ładne ciekawostki do kupienia - Strona 357

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Priviet. Fajna dyskusja się tu wywiązała. To i ja wtrącę swoje trzy grosze.

Ale najpierw fotka:



Autem po prawej jeździłem kilka lat. Przez długi okres traktowałem ją jako daily. Można ? Można. Dystanse robiła różne, najczęściej miasto ale zdarzały się także dalsze wyjazdy typu Olsztyn, Warszawa czy podróże typu Czechy i Węgry. Auto po lewej kupiłem w sumie przypadkiem. Miałem wtedy akurat dziewczynę w Olsztynie i uwierzcie od razu pomyślałem o zakupie jakiegoś małego przecinaka do tygodniowego przebijania się przez kurpiowską puszczę a potem mazurskie zawijasy. Miał to włożone 1.6 a więc odpychało się już fajnie. Skrzynia, o dziwo, automat. Ale o tym też później. Miałem różne plastiki - daily ale najmilej wspominam właśnie Civica. Nie chcę tu chwalić starej Hondy ale... auto dawało niesamowitą frajdę podczas jazdy, duża tu zaleta precyzyjnego układu kierowniczego, hamulcowego itd. Obawiałem się tylko skrzyni - po co mi automat ? Ale szybko podziękowałem sobie, że taki kupiłem - pojechałem raz do siostry o Warszawy. Akurat trafiłem na korek na Toruńskiej. Bajki, panie, bajki. Lewa noga odpoczywa a ty się nie wkurwiasz. Związek z dziewczyną się rozpadł ale przynajmniej auto jeszcze jakiś czas zostało. Niestety jakiś czas później ojciec podupadł chwilowo na zdrowiu i zaszła konieczność kupienia tak dużego auta aby mógł się zmieścić wózek inwalidzki - padło ostatecznie na Octavię. Kto miał/jeździł wie, że bagażnik jest mega pojemny - przydał się już nieraz. Miał być Accord, 6 generacji, padło na Skodę.

Do czego zmierzam. Do tego, że życie pisze różne scenariusze i różnymi autami przychodzi nam jeździć. Ale człowiek przyzwyczaja się do wszystkiego, taka już nasza natura. Kupuj więc taką Ładę, która najbardziej ci się spodoba i zacznij nią jeździć. Jak nie podpasuje to zawsze możesz ją przecież sprzedać.

PS To też daily:



Żebym nie widział na własne oczy w Moskwie, ciężko byłoby mi uwierzyć.

Miłego dnia.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Czy te kanty (po prawej stronie) nie są piękne??

A i ta z Brzozowa (biała) już sprzedana... za 2000 ... i to nie mi

[ wiadomość edytowana przez: abwehry dnia 2018-10-12 08:38:46 ]
  
 
W Rosji to nic nadzwyczajnego że ktoś jako daily ciśnie Ładą czy Wołgą.
  
 
Ale my som w Polszy. Liczy się Hitlerwagen, lub cztery pierścienie na masce!
  
 
To ja miałem chyba najlepiej. Zestaw ałdi + Łada

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
To i ja się pochwalę czym jeżdżę Ja na co dzień jeżdżę Ładą Kaliną, w teren jeżdżę Nivą (rok 1987) której jestem współwłaścicielem a w wolnym czasie z wolnych środków staram się odbudować Ładę 2102 którą dostałem po dziadku i mam do niej sentyment Mam też podły plan sprowadzenia sobie Łady 2104 z roku 2010 + ale nie mam na to środków jeszcze

Powiem Ci tak, jak chcesz Ładę to ją kup i się nie zastanawiaj

[ wiadomość edytowana przez: Leopard74 dnia 2018-10-12 13:59:41 ]

[ wiadomość edytowana przez: Leopard74 dnia 2018-10-12 14:01:44 ]
  
 
Masz 2102 i jeszcze nie masz własnego wątku? 😲Do roboty. Weź pokaż co tam masz.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Tak jest. Krótki opis i foteczki. 2102 mało ci u nas panie w Polszy, oj mało.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Na razie nawet nie jeździ. Stoi w garażu bez ważnych opłat u kuzyna. Pierwsze muszę po nią pojechać, mam w planach zacząć przygodę z nią od lipca. Oficjalnie jest moja lecz pierwsze muszę ją mieć u siebie a nie 400 km od domu, a że mieszkam w bloku to sprawa się trochę komplikuję bo muszę kupić/wynająć garaż. Kolor czerwony, silnik 1.3. Skończę studia zacznę pracować to od razu się za nią biorę.

[ wiadomość edytowana przez: Leopard74 dnia 2018-10-12 19:41:22 ]
  
 
Pokaż jak wygląda. Moja tak:



-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Będę jechał do kuzyna to spróbuję wytoczyć ją z garażu i zrobić parę zdjęć
  
 
Cytat:
2018-10-12 20:10:08, SzokoLada pisze:
Pokaż jak wygląda. Moja tak:


Dobra dobra 😏

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Robi nas w bambuko, Andrzeju??
  
 
No dobra, tak:




-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Wadim, weźże przyspawaj jej w końcu ten przód bo nie mogę patrzyć na tę biedną kalekę

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Nastąpi i ten dzień

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
https://www.olx.pl/oferta/lada-2103-piekna-lad-2103-stan-kolekcjonerski-CID5-IDx2dur.html

100% oryginał. Na szybko: zderzaki, przednie błotniki, kierunki nie od tego modelu

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Też sie ubawiłem jak widziałem te "100%". Tylko sam nie wiem co śmieszniejsze czy to owe "100%" czy cena
  
 
Przód właściwie można by jeszcze trochę uciąć i zrobić z tego ładną przyczepkę na dwóch kołach. Kiedyś widziałem fotkę przyczepki z przodów od Nivy (po obu stronach, przyczepa długości jak długa jest maska od nivy).
  
 
Białą 2103 w 100% oryginalną to ma ale Tomek z Częstochowy.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3