15litrów na 100km gazu ????!!!!!!!!!!!!!???????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam miesiac kadetta gsi 2.0 8v 115KM C20NE pali od 15 wzwyz to chyba troche sporo, instalacja gazowa jest nowa. Co zrobic zeby pali mniej, a moze to normalne spalanie dla tego samochodu???
  
 
Jaka instalacja mozesz dac troche szczegolow??

pozdr
  
 
Jeśli te 15l to miasto, to jest to norma Moja instalka to roczne Lovato z mikserem rurkowym, a napęd jak pod avatarem.
  
 
OT - 2.0 TC najs ktora wersja ??

pozdr
  
 
norma ...mi Poldozer 1.5 pali w mieście ok 13 l.
  
 
  
 
przy takim silniku to może być norma, pewnie jeszcze ciężka noga spalanie można troszkę ograniczyć, ale zwróć uwagę że jest zima. po pierwsze spokojnie przyśpieszaj ( comija się z możliwościami silnika ), pojedź na regulację i poproś o przykręcenie gazu (słabszy kop, ale troszkę miniejsze spalanie). Nie wiem czy jest sens, ja mam silnik c18LE słabsza wersja 1.8 z Vectry A 95 KM i pali w mieście przy ciężkiej nodze 11,5 l/100km
  
 
Cytat:
2003-12-18 23:48:30, thaniel pisze:
OT - 2.0 TC najs ktora wersja ??

pozdr



132C2.000 troszkie dłubnięty pod Ritmo 130TC

Cytat:
przy takim silniku to może być norma, pewnie jeszcze ciężka noga



U mnie przy ciężkiej nodze (pisk na 1, 2 i czasem 3 biegu co światła) i 22l wyjdzie

Generalnie wszystko zalezy od nastaw i sposobu jazdy.
  
 
ja mam hyundaia pony 1.3 gaźnik instalacja gazowa nowa (chyba ElpiGaz albo coś takiego) i pali mi ok 14l. przy normalniej jeździe po mieście.

Jak wyrególować skład mieszanki? Czy pokrętełkiem przy mikserze czy tym na przewodzie gazu?

Pozdrowienia dla wszystkich kierowców. na gazie.
  
 
To, co miałeś na mysli o śrubie przy mikserze..chyba chodziło Ci o parownik (reduktor), no ale mniejsza z tym.

Przykręć śrubę na przewodzie. Jesli auto zmuli do niemożliwości, to lekko odkręć aż zacznie jako-tako jechać W razie problemów z utrzymaniem wolnych obrotów, poreguluj śrubką na parowniku.
  
 
heh to moja GTI pali 9-12l gazika 12 przy dynamicznej jezdzie, a wersja OeS okolo 13l i nie mam skreconej, ale trza bedzoe pomyslec nad zmiana mixera
  
 
Jak dla mnie 15l i wzwyż to normalne spalanie jak na motorek v8
  
 
Mokry: V8 to nie to samo co 8V!
Moja Oma 2.0 16V pali do 15 w mieście. na trasie 10 przy predkościach 130-140. Przy wolniejszej jeździe pewnie jeszcze z literek by się urwało. Auto waży prawie 1600 kg.
pozdr
  
 
Witam wszystkich.
Jestem nowy na tym forum.
Jeżdże Vento 2.0 z Lovato
15 litrów/100 km jeszcze nie udało mi się spalić. Moje auteczko pali średnio ok. 11,5 l w zimie, w lecie mniej o litr. Na autostradzie przy jeździe prawie na maksa ok 13-14 l
  
 
mam ten sam silnik (C20NE) w Omedze ktora duzooo wiecje wazy i pali na LPG (instalkaBRC) okolo 12-14 w miescie przy ciezkiej nodze i to przewaznie z mala przyczepa
  
 
Panowie,porownajcie zuzycie gazu do zuzycia benzynki.jezeli roznice beda wieksze niz 20-30% na niekozysc gazu to trzeba cos robic.Kazdy z Was chyba wie ile powinien spalic benzynki Wasz samochod w danych warunkach drogowych,jezeli nie to poswiecic te pare litrow wachy i zrobic pomiar zuzycia.Nie katowac silnika podczas proby bo przy zalozonej zwezce mixera osiagi i zuzycie beda nieco odbiegac od wersji "niezagazowanych".
  
 
Ja tam nie wiem ile benzynki, bo poprzedni właściciel gaźniczek mi popsował...
  
 
Ja mam galanta 2,0 gaznikowego jeszcze (87r) i tez niemozliwoscia prawie jest zejsc nim ponizej 15l w miescie. Teraz nawet i 20 lyka.
A spalania benzynki nie sprawdzalem juz bardzo dawno. Szkoda mi $alaty.

[ wiadomość edytowana przez: gondoljerzy dnia 2004-01-20 11:51:13 ]
  
 
witam.
15 ltr. jak na kadeta to dużo . sprawdź pierwsze filtr powietrza. i regulację na analizatorze spalin zalecam.
  
 
Mam Astre caravan 1.6i 8V 75KM '94 i zimą po mieście przy spokojnej jezdzie łyka 11-13l,na lekkiej wstawce do 15l dojdzie.Na trasie przy 120km/h 9-10l. Ile zje latem nie wiem, instalke mam od 2 m-cy. Czy takie spalanie jest w normie?

P.S.
Po pierwszych 100km od montażu za głowe sie złapałem - wpierdoliła 23l gazu