Witam wyrwane szpilki z bloku Awensis 2.0 147 km Pomocy!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich
Pilnie potrzebuje pomocy w znalezieniu dobrego warsztatu najlepiej na Śląsku
Wyrwane szpilki głowicy z bloku silnika w Toyocie Avensis T25 2.0 vvti 147 km 2003r.
Czy ktoś zna temat robił naprawę zerwanych gwintów metodą helicoli,v-coil itp. czy to wytrzyma ?
Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2019-02-13 08:34:05, janns pisze:
Witam wszystkich Pilnie potrzebuje pomocy w znalezieniu dobrego warsztatu najlepiej na Śląsku Wyrwane szpilki głowicy z bloku silnika w Toyocie Avensis T25 2.0 vvti 147 km 2003r. Czy ktoś zna temat robił naprawę zerwanych gwintów metodą helicoli,v-coil itp. czy to wytrzyma ? Pozdrawiam


Raczej poszukaj silnika z angola, nie pchaj sie w maliny

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Czyli mam rozumieć że regeneracja tych gwintów metodą helicoli nie jest dobrym rozwiązaniem ?
Potrzebuje pilnie porady bo na piątek jestem wstępnie umuwiony w AMO serwis ?
Mam też obawy że zakupiony używany silnik może spotkać ten sam problem.

[ wiadomość edytowana przez: janns dnia 2019-02-17 22:01:37 ]
  
 
Cytat:
2019-02-17 21:57:55, janns pisze:
Czyli mam rozumieć że regeneracja tych gwintów metodą helicoli nie jest dobrym rozwiązaniem ? Potrzebuje pilnie porady bo na piątek jestem wstępnie umuwiony w AMO serwis ? Mam też obawy że zakupiony używany silnik może spotkać ten sam problem. [ wiadomość edytowana przez: janns dnia 2019-02-17 22:01:37 ]

Sama naprawa gwintow to jeszcze by sie mogla udac ale zalezy na ile pokrzywiony jest blok i glowica... Jak za duzo splanuja to silnik bedzie zle pracowal i juz z tym nic nie zrobisz a koszty zostana poniesione. Przy czym nie wiadomo ile to jest za duzo w tym silniku.
Jak zalozysz dynamometr w uzywanym silniku i srodkowe szpilki beda luzne to juz po ptokach.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Dzięki za szybką odpowiedź
Myślę że najpierw jak radzisz powiem żeby sprawdzili wszystkie szpilki.
I wtedy podejmę decyzję co dalej robić.
W rozmowie tel. zapewniali mnie że znają temat i robili już takie coś , ale widzę że to wcale nie jest takie proste.
  
 
Cytat:
2019-02-18 10:48:54, janns pisze:
Dzięki za szybką odpowiedź Myślę że najpierw jak radzisz powiem żeby sprawdzili wszystkie szpilki. I wtedy podejmę decyzję co dalej robić. W rozmowie tel. zapewniali mnie że znają temat i robili już takie coś , ale widzę że to wcale nie jest takie proste.


Temat jest znany jak rosyjska ruletka …..wkładasz jeden naboj na szesc komor kręcisz bębnem i walisz w leb.I jednym się udaje a niektórym niestety.
Ogolnie w tym przypadku kreci i strzela mechanik i niewielka to pociecha bo leb jest dalej twój niestety.
Szpilki wylaza z gwintem na srodkowych cylindrach i teraz rozluznia się polaczenie glowica blok a naprezenia powodują skrzywienie bloku i głowicy ale puki nie rozbierzesz i nie pomierzysz to niewiadomo na ile się skrzywilo.Niewiadomo tez ile można zebrac bezpiecznie.
W skrajnym przypadku silnik będzie chodzil prawie normalnie ale będzie wywalalo za bogaty skład mieszanki i nic z tym nie zrobisz bo obnizajac glowice zmieniają się fazy rozrządu a ten silnik na bezpośrednim wtrysku jest na to ultra wrażliwy.....to taki przykład z zycia wzięty bo ostatnio jednemu mechanikowi nie wyszlo
Niby wszystko zrobil ok ale panowie w zakładzie zebrali ciut za dużo ,no coz zato ciśnienie sprężania było jak w nowym a nie po 300tys.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer