Wsadzili mikser za przepustnice

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
kurde, dwa lata mam gazownie i dopiero teraz zauwazyłem ze wpakowany mam mikser między przepustnice a kolektor
mam monowtrysk, mikser na fakturze mam opisany "abimex0018/PN" czyli taki co do plonka chyba
i teraz mysle sobie ze wetkne go tam gdzie jego miejsce. może przy okazji zmienic na inny? ten ma przelot prawdopodobnie 34mm. może by tak kupić 38mm. ale to sie zobaczy.
i jeszcze jedno. czy takie umieszczenie miksera moze powodowac nadmierne zuzycie LPG? mocne deptanie na trasie konczy sie wynikiem 11/100.
pozdrawiam
  
 
Przepustnicą regulujemy tylko podciśnienie w dolocie, wpływające na dozowanie gazu. Ogólnie rzecz biorąc umiejscowienie miksera nie powinno mieć wpływu na wielkość spalania. Ale tylko ogólnie.
  
 
jak to nie ? jak zamykasz przepustnice to zwiekszasz podcisnienie w dolocie (ponizej przepustnicy) jesli tam jest mikser to bedzie wieksze podcisnienie czyli bedzie zasysal wiecej gazu :|
  
 
u mnie mikser jest przed aparatem wtryskowym ECCS.. a gdzie powinien być? i w ogóle tej rurki drugiej (bez śruby regulacyjnej) juz nie ma - usunal poprzedni wlasciciel bo niby jakieś lewe powietrze szło tamtedy.. samochód jeździ.. ale powie mi ktoś do czego ona była?

  
 
Cytat:
2004-01-31 21:41:21, ali_ pisze:
jak to nie ? jak zamykasz przepustnice to zwiekszasz podcisnienie w dolocie (ponizej przepustnicy) jesli tam jest mikser to bedzie wieksze podcisnienie czyli bedzie zasysal wiecej gazu :|



Możliwe... wczoraj byłem niedysponowany werbalnie
  
 
Cytat:
2004-01-30 16:52:25, Wagus pisze:
kurde, dwa lata mam gazownie i dopiero teraz zauwazyłem ze wpakowany mam mikser między przepustnice a kolektor ...

...i jeszcze jedno. czy takie umieszczenie miksera moze powodowac nadmierne zuzycie LPG? mocne deptanie na trasie konczy sie wynikiem 11/100.
pozdrawiam



Mikser musi byc przed przepustnica. Przyjrzyj sie dokladniej jeszcze raz.
A 11 przy butowaniu to swietny wynik. Mi sie nie udaje zejsc ponizej 10.
  
 
Cytat:
2004-02-01 12:19:58, gondoljerzy pisze:
Mikser musi byc przed przepustnica. Przyjrzyj sie dokladniej jeszcze raz.




Niekoniecznie. Przy układach skompensowanych widziałem mixery jako wwiertki w gaźnik pod przepustnicą.
  
 
Cytat:
Niekoniecznie. Przy układach skompensowanych widziałem mixery jako wwiertki w gaźnik pod przepustnicą.


Pod przepustnice ssania to tak, ale chyba nie pod przepustnice glowna?
  
 
Pod główną niestety. I działało.
  
 
a moze to ma sens dzialac ? ? ? :| hmmmm

mamy uklad skompensowany czyli caly czas cisnienie propocjonalne do aktualnie panujacego w kolektorze jesli jest przeplyw duzy to na mikserze bedzie gratisowy spadek cisnienia i sila ktora wyciaga LPG z miksera... tak samo w przypadku wolnych... to moze dzialac inna sprawa, ze kompensacja musi byc podlaczona pomiedzy przepustnica a mikserem, bo jesli pod mikserem to dupa... z kompensacja ma to sens dzialac, ale jakies + i - to nie wiem...
  
 
Kiedyś były gaźniki równoprężne. Z przesłoną regulującą przekrój kanału ssącego...
  
 
nadal sa , np w motocyklach