Instalacja gazowa COLTEC

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Zamierzam założyć instalację gazową do ASTRA II 1,4 na gwarancji.
Czy może ktoś już miał lub ma doświadczenia z tą marką ???
Bardzo mnie interesuje opinia praktyczna a nie z prospektów czy z wypowiedzi serwisów.
Teraz autko spala benzynki do 6,5 l
Jestem ciekaw na jakim poziomie będzie spalanie gazu przy tym samym charakterze jazdy !!!
  
 
To zależy od bardzo wielu czynników a przedewszystkim od tego czy specom od gazu uda się założyć gazik porządnie a o to niestety ciężko.....Mnie na początku spalał 13l przy 10 wachy ale potem po regulacjach spalanie spadło do ok.11 litrów przy 2 litrach pojemności ,a mam dość ciężką nogę.Pozatym ważne też jaki sie gazik tankuje.... pozdrawiam....
  
 
Witam !!!!
W tytule zakradł sie mały błąd ale nie jest to wielbłąd Koltec pisze sie przez 'K' nie 'C' . Ale mniejsza o większość .
Otóż mam instalke koltec necam EGI - jezeli będziesz teraz montował to prawdopodobnie zmontują cie już o stopien lepszą z wtryskiem sekwencyjnym SGI. Moja opinia na temat KOlteca:
na zbiorniku 47 l w ktory mozna wtłoczyć w moim przypadku ok 37 L przejeżdzam ok 410 km. Mysle , że to rozsądne spalanie poza tym nie ma nawet najmniejszej różnicy w mocy przy jeżdzie na Pb i LPG . Ale jest troche gorzkich faktów : otóż serwis jest nieco drogawy i bardzo rzadki tzn spotkałem gaziarzy ktorzy nigdy w życiu nie słyszeli o koltecu przegląd co 15 tys kosztuje ok 200zl + 120 zl za filtry. sama instalka kosztuje ok 6-7 tys (nieco drogo) porównywalną mozna juz miec za 4,5 tys ale....nie mozna jej zamontować do Opla na gwarancji więc jezeli masz troche wiecej grosza w kieszeni kup kolteca a jezeli troche mniej to poczekaj az minie okres gwarancji i kup tę tańszą (ale nie znaczy gorszą ) instalke
POZDRAWIEM

PAPASMURF Z ASTRY G 1,4 16V KOLTEC NECAM LPG
  
 
Dziękuję za wasze opinie.
Tak biorąc pod uwagę spalanie 2 litrowego silnika z ciężką nogą kierowcy około 10, 11 l to myślę że nie jest to dużo.
Miałem wcześniej poprzez 8 lat dwa polonezy na gazie. Tam spalanie było na poziomie 10-13 a silniczek tylko 1,6 75 KM a osiągi to lista życzeń. Oczywiście osiągi i spalanie zależą też od typu instalacji EGI, SGI czy starsze.

Z tego co słyszałem to jakość i trwałość holenderskich instalacji jest lepsza od włoskich. Czy macie jakieś zdanie na ten temat ???

Jakość montażu zawsze przekłada się trwałość i bezawaryjność dlatego pytanie moje na forum o opinię
.