Problem z nagrzanym silnikiem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Opisze sytuację może coś wymyślicie bo ja sie poddaje az do po remoncie silnika:
samochód opel rekord
miałem silnik 20 na gazniku z gazem chodzilo OK
mam teraz 30 na wielpunkcie bez lambdy (LE2- Jetronic) z masowym przepływomierzem i stozkiem (ale zostawiłem prowadnice strugi powietrza która była w orginalnej obudowie filtra)
sam zrobiłem elektryke odcinajca wtryski itd
wymieniłem reduktor na LOVATO super do odpowiednich kW
mikser przed przepływomierzem z jednym wejsciem
PROBLEm:
Wszystko jest ok ale jak sie silnik nagrzeje przestaje wchodzic na obroty (tak jak by nie miał gazu!!!)
chodzi dalej ale nierówno na wolnych i tylko do np 3000
jak zgasnie nie da sie go zapalic na gazie.
OBJAW NIE WYSTEPUJE NA BENZYNCE
SPRAWDZONE:
wielozawór, przewód gazu, filterek, reduktor nowy.

Miałem podejrzenie ze to od goraca pod maska (stozek jeszce nie wydzielony) ale jak otworze maske nie jest nic lepiej a powinno....
myslelem ze sciska rurke reduktor-mikser -jak sie nagrzeje robi sie mieksza ale po zazbrojeniu dalej to samo.
Zimny , letni chodzi OK

HELP
Pozdrawiam
Bartek
  
 
Na prawde ciekawa sprawa hmm

czyli mowisz ze mam odciencie przy 3000 hmm

Mi kiedys nie wchodzil na obroty jak byl cieply powodem byla rurka miedzy parownikiem a kolektorem poprostu gazownik zapomnial zalozyc cybanda i byla nieszczelna hmm

Jeszcze pomysle

pozdr
  
 
Sprawdź czy masz nagrzany reduktor.
może tak go podpiąłeś do ukł chłodzenia, że jak termostat przełącza na duży obieg to płyn przestaje płynąć przez reduktor ?
  
 
Sluszna uwaga
  
 
Reduktor gorący :[
  
 
Moze jednak zaloz sonde i zobacz czy mieszanka jest za uboga i nie chce chodzic czy tez zalewa sie gazem.Codow chyba nie ma i nic innego nie wymyslisz,moze trzeba troche odetkac gardziel?
  
 
Hmm ustawiali go na analizatorze a to jest z gatunku przypadłosci casem jest czasem nie.....
  
 
Muszisz miec caly czas kontrole nad spalaniem i wykryc co sie dzieje podczas rozgrzania silnika.Jezeli piszesz ze nie mozna odpalic silnika po zgasnieciu to sprawdz czy jest to wina zalania gazem czy tez jego brak.