Marcowy spot KUJ-POM w TORUNiu - co i jak - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2004-03-28 20:22:09, kaovietz pisze:
W końcu za 13zł w dwie strony można sobie pojeździć...
Podsumowując - spot baaardzo miły, ludzie przesympatyczni - pozdrowionka i dzięki za przybycie!
A kto nie był niech żałuje
PS.Domel już "smaży" relację...



Było fajnie
Mam tylko nadzieje, że w Sulejowie będzie cieplej

13pln to wychodzi circa 8.9litra - moje minimum w trasie do Bydzi to 9.5 - jechałem na 22 i wracałem po 1 w nocy - prędkość 100-110kmh w deszczu, ale robi się już cieplej, zobaczymy

Nie moge doczekać sie zdjęć Domela
Do zobaczenia w Sulejowie!
  
 
Cóż gratuluję udanego spotkania. Jak widać fajnie się bawiliście i dobrze. Niestety jak już pisałem wcześniej na spotach będę bywał już niezmiernie rzadko, gdyż nie mam specjalnie ani czasu, ani kasy ze wskazaniem na to drugie, a Poldki wołają ostatnio trochę więcej niż normalnie. Dzisiaj rozebrałem czerwonego do rosołu i hammerait wkroczył do akcji... Co prawda nie jest źle, ale kilka(naście) poprawek musiałem uczynić... Mam nadzieję, że w końcu uda mi się skończyć lakierowanie, gdyż do tej pory miałem wyraźnie sporego pecha... Do tego ostatnio popsuł mi się pistolet do malowania notabene niezłe gówno już od początku i teraz będę musiał albo nabyć nowy, albo pożyczyć od kogoś kto posiada taką zabawkę. Plan już jest opracowany. W tygodniu kupuję już lakier, a może jak się uda (w co wątpie) to w przyszły weekend będę mógł się tym zająć i zakończyć definitywnie ten rozdział, a przyznam, że już sporo nerwów mnie to kosztuje.

Acha mam też sprawę do Domela, więc jakbyś mógł to odezwij się na priva.

ps. O spalaniu już się nie wypowiadam, gdyż jest to dla mnie dość kontrowersyjny temat, ale dodam, że w końcu udało mi się kupić filtr do gazu i w tygodniu będę wymieniał... Ile spala obecnie to się okaże jutro. Aktualnie jakby w danej chwili skończył się gaz to spalanie wyniosłoby 12.6l/100km miasto - umiarkowanej jazdy. Lecz mam nadzieję, że paliwo nie skończy się z samego rana tylko dopiero jak będę wracał ze szkoły, albo może trochę później co da już w miarę satysfakcjonujący wynik...

Pozdrawiam
  
 
Witam z zaprzyjaźnionego klubu! Mam nadzieję na więcej i czekam na zdjęcia. Szczególnie te dokumentujące wszystkie niedoskonałości blach naszych superbryczek! Mogą mieć wartość artystyczną...
Kiedy następny spot? Mopej nie może się doczekać , zeby zobaczyć co potrafi na prawdę moja Bladzia...

A ciągnąc poboczny wątek spalania to dzięki bardzo spokojnej jeździe ( dziś prawie w ogóle nie jechałem szybciej niż 110 km/h) spaliłem na 210 km ( Świecie-Bydgoszcz-Toronto-Bromberg-Świecie) trochę ponad 22 litry LPG czyli jakieś 10,5 litra /100km. Bywało ok. 15 litrów...

[ wiadomość edytowana przez: Grzegorz2107 dnia 2004-03-28 23:45:15 ]
  
 
heh... i po SPOCIE byłem tam pierwszy raz ale czuje niedosyt... JESZCZEEEEE

WIELKI PLISSSSS do DOMELa i reszty co PHOTO strzelała ślijcie zdjęcia na doomel2@wp.pl ZWŁASZCZA TE Z MOJĄ KOBIETĄ bo prosi...

Było ekstra...
  
 
Oj majster, ale Ty się jeszcze musisz nauczyć...
Pierwsza zasada - wszystkie sprawy dotyczące danego spotu ciągniemy w jednym wątku co by nie robić zbędnego bałaganu i ułatwić potem ewentualne przeszukiwanie. W jednym temacie najpierw ustalamy gdzie i kiedy się spotykamy, a później opisujemy co i jak było, zamieszczamy linki do zdjęć, ewentualnie prosimy o jakieś fotki w oryginalnym rozmiarze itp. Tak jest prościej i przyjemniej
>> TUTAJ << zaczyna się część "po spotowa" oryginalnego wątku i niech tam będzie kontynuowana.

ZABLOKOWAĆ!
  
 
HEHE Najlepszy polonez na Świecie i okolice... Fajnie było pojechać do Torunia, żeby sie spotkać! Pozdro
  
 
Jeśli już mowa o zużyciu muchozolu to po trzydniówce toruńskiej (270km) wyszło mi równo 9l/100km(skrzynia jeszcze 4) Ale kopa to to autko nie ma - economy version
  
 
Cytat:
2004-03-29 01:11:48, kaovietz pisze:
(...) (skrzynia jeszcze 4) Ale kopa to to autko nie ma - economy version


IV-ka? Jak Ty możesz na tym jeździć . U mnie eco prędkość to ~60-70, powyżej już wyje nieziemsko. Mam tak krótkie przełożenia że spokojnie obyłbym się bez biegów nieparzystych zachowując przyzwoita dynamikę. Aż mi się wierzyć nie chce żeby ta wersja przeniesienia napędu była zaprojektowana na drogi publiczne. Wygląda mi to na wersję do prób sprawnościowych na ciasnym torze - odpycha się całkiem bardzo jak na 65KM. Z 2.0 przy tym moście chyba będę ruszał z dwójki i od razu czwórkę (w mieście, poza to od razu piątke) zapinał
Gaaazu chce....
  
 
Heh Race na 4 spokojnie do 120 się smiga.Dopiero potem jest mały hardcore A Ty nie masz żadnych krótkich przełożeń (bo takowych standardowo w DF nie było),lecz po prostu auto w kiepskim stanie,zaro wytłumień itd.
  
 
Cytat:
2004-03-29 12:14:16, kaovietz pisze:
Heh Race na 4 spokojnie do 120 się smiga.Dopiero potem jest mały hardcore A Ty nie masz żadnych krótkich przełożeń (bo takowych standardowo w DF nie było),lecz po prostu auto w kiepskim stanie,zaro wytłumień itd.


To co napisałeś to prawda Krzysiek, ale pamiętaj, że Jacek ma most o innym przełożeniu 4.3 w stosunku do naszego 4.1 co już stanowi dodatkowo różnicę...

A co do spalania to gratulację 9l/100km to ładny wynik, tylko nie zawuważyłem czy jest to tylko trasa czy może wynik mieszany ? Moje aktualne zużycie wynosi około 12l/100km, czyli pół litra mniej niż ostatnio, ale w jego skład wchodzi zlot (a tam trzeba było trochę przycisnąć) oraz mniej więcej w połowie przebiegu dodatkowa regulacja instalki, więc może na nowych ustawieniach auto spala mniej... Zobaczymy w jakich wartościach się zamkniemy... Notabene kupiłem filtr od gazu, więc może i to coś da...

Pozdrawiam
  
 
A skąd wiecie,że ten most to 4:3??Race - wyjasniaj nic nie wiedzialem o tym Masz "jugola" czy "kwadrata"?
  
 
Cytat:
2004-03-29 19:00:48, kaovietz pisze:
A skąd wiecie,że ten most to 4:3??Race - wyjasniaj nic nie wiedzialem o tym Masz "jugola" czy "kwadrata"?


A bo ja sie znam na mostach . Wiem że krótki jak sqrwysyn i za prawde powiadam, że przy 100 już wyje silnik niemiłosiernie, a 120 to raz leciałem (jeszcze z wygłuszeniami) i myślałem że mi silnik wyskoczy zaraz. Dość powiedzieć, że pomimo iż zdaje sobie sprawę z ilości biegów "przednich" w mojej aktualnej skrzyni bardzo często przy ~80kph wbijam V-ke...
A że nie wchodzi to już inna sprawa .
Co do narodowości mostu nie będę sie wypowiadał, ale kwadratowy to on na pewno nie jest. Z resztą niech mi ktoś pokaże fotki obu rodzajów to powiem co mam - niestety nie moge znaleźć żadnego zdjęcia swojego.

ps. Ewentualnie jak będziesz w okolicy to możesz wpaść sam oblookać, przy okazji pomógłbyś mi odpalić .
  
 
Race o ile pamietam masz jugola,a jesli jest on fabryczny to ma przelozenie 41:10.
Zresztą zrobimy oględziny przy okazyi.
  
 
Race_D , nie myślałeś czasem, że Ci się spręgło ślizga????
Ja zapinam V czasem przy 70km/h i jadę nawet 60-65km/h po mieście ( nie przyspieszam na V od 60 tylko od 70-75..)
Jeśli masz obrotomierz to powinieneś zauważyć, że obroty nie rosną proporcjonalnie do prędkości. Zmierz sobie na IV biegu obroty przy 50 i 100 km/h i wszystko będzie jasne.
Jest też sposób taki, że stojąc kręcisz silnik do 4000 obr i załączasz IV bieg, gwałtownie puszczając sprzęgło. Jeśli silnik zamiast natychmiast zgasnąć zacznie ciągnąć samochód to na pewno sprzęgło masz do D...


A gdzie są zdjęcia ze spotu???

[ wiadomość edytowana przez: Grzegorz2107 dnia 2004-03-30 08:58:56 ]
  
 
Sprzęgło raczej nie jest temu winne (wole w to wierzyć) bo po jakimś czasie przyspieszyłby chyba powyżej tych 70 czy 80 kph skoro obroty były utrzymywane równe. Nawet gdyby sie ślizgało to przecież rusza się też z poślizgiem a mimo to auto przyspiesza...
Jedyne co troche nawala to hydraulika mechanizmu sterowania. Siłownik się troche poci, a jak się chwilke postoi z wciśniętym sprzęgłem to zaczyna wyraźnie niżej brać przy puszczaniu, więc chiba jakaś nieszczelność gdzieś jest . Ale na mieście wciągam wszystkich jak przycisne .

Wracając do tematu - kiedy fotki będą jakieś?!?!?