Citroen Xantia 1.8 8V 94r. dziwne problemy, glowica?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam... szukałem na forum ale nic nie znalazlem ktore uzasadnilo by mi moje problemy.

Podczas ostrzejszej zimy silnik bardzo dlugo wchodzil na tem 80stopni, z jakis tydzien temu zauwazylem ze przy lekkim dodawaniu gazu na luzie slychac z okolic silnika lub samego silnika takie "gwizdzenie", wczoraj w dodatku po przejechaniu 20km temp silnika wskoczyla na 90stopni, a dzisiaj po wyjechaniu z garazu i pogazowaniu z okolo 5minut wskoczyla na 80stopni co wczesniej sie nie zdazala i w dodatkuy zauwazylem wyciek czegos z tumnika chodzby czystej wody.
A i jeszcze gdy jest na luzie i doda sie odrazu wiecej gazu to tak jakby silnik sie przycial i dopiero szedl, takie szarpniecie.
Zastanawiam sie czy to czasem nie wina uszczelki pod glowica, lub glowicy, albo termostat?

Prosze o pomoc...

okolo miesiaca temu byl wymieniany komplet rozrzadu i pasek wielerowkowy z klimy i alternatora.

pozdrawiam wszystkich bardzo goraca
  
 
tutaj co opisales kilka rzeczy kazda moze być od czegos innego ,lapales kiedys wolno temperature a teraz szybko moze termostat był zawieszony... najpierw jego bym sprawdzil lub wymienił,pozniej mowisz ze pryz dodawaniu gazu slychac gwizdzenie mówisz ,że miesiac temu wymieniales rozrzad i paski, moze za mocno ktoś napiął,może cos z tym zwiazane...Jeśli silnik sie nie gotuje,i płynu chlodniczego nie ubywa ani oleju w duzych ilościach to nie przejmuj sie wymien termostat, mozliwe tez ze chlodnica nie drozna cos przytkalo kanal jakis dlatego teraz szybciej sie grzeje niewiem,ale cos mi sie zdaje,że za bardzo przezywasz opanuj szok
  
 
^Tak jak kolega sprawdź sobie termostat wyjmij go z obudowy wsadź go jakiegoś garnka z wodą i podgrzewaj przy temp. jakoś 80st.C powinien zacząć się otwierać (Nie jestem pewien co do temp. Dla twojego samochodu). Wyciek z wydechu zdarza się w samochodach z rodzajem paliwa LPG z tego co mi wiadomo. Co do gwizdania to radził bym żebyś dał komuś silnik do osłuchania
  
 
Cytat:
2011-03-09 15:40:42, grzees4 pisze:
.../ciach/........z jakis tydzien temu zauwazylem ze przy lekkim dodawaniu gazu na luzie slychac z okolic silnika lub samego silnika takie "gwizdzenie", .....



Czy aby nie odkręciło Ci się cos? Może to śmieszne ale u mnie też zaczęło gwizdać po jakimś czasie od wykonania naprawy i okazało się, że 2 śrubki się "poszły kochać" Efektem tego było rozszczelnienie układu i był swist i gwizd.

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin