LECĄCE ISKRY

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich

Mam problem ze swoim essim a dokładniej chodzi mi albo o cewke albo o aparta zapłonowy . Jak autko chodzi to na cewce ( miedzy przewodem WN a kabelkiem dodatnim skaczą iskry) Cewke wymieniłem i kabelek tez juz nie wiem czy to szukac winy w aparacie zapłonowym , czy może gdzie indziej. Najgorsze jest to iż w czasie jazdy jest brak przyspieszenie prąd ucieka. tak jakby miał zaraz zgasnąć. Jak byscie mogli pomóc będę wdzieczny wszystkim

Pozdrawiam
  
 
Musiałbym to zjawisko obejrzeć.
  
 
teraz bylem sprawdzic jeszcze raz i dalej

Ale WIlku co jeszcze szukac
w czym?

podsuń jakaś myśl . dzieki
  
 
No właśnie nie mam pomysłów...
  
 
A MOŻE JAKAŚ MASA? ALBO PRZERYWACZ JESLI MA JAKIES ZNACZENIE. BO JESTEM W ROBOCIE I KIEPSKO SIE BEDZIE WRACAC
  
 
A MOZE TO?

UKŁAD ZAPŁONOWY BEZROZDZIELACZOWY stosowany od 1984r. Wyeliminowanie z układu zapłonowego rozdzielacza (palca i kopułki) zwiększyło trwałość układu oraz obniżyło zużycie paliwa
(uszkodzony palec lub kopułka "produkowały" dużą ilosć "wypadających zapłonów" powodujących niedopalanie paliwa i związany z tym spadek mocy).
Nowy aparat zapłonowy bezrozdzielaczowy współpracował z nowymi cewkami zapłonowymi dwubiegunowymi dającymi wysokie napięcie bezpośrednio na świece zapłonowe. Cewki dwubiegunowe stosowane w pierwszym okresie produkcji miały rezystancję uzwojenia pierwotnego około 3 ohmów (ZELMOT typ 4240.0.000.1) i nie wymagały stosowanego w późniejszych wersjach przewodu oporowego. Kolejne cewki dwubiegunowe (ZELMOT 4240.0.000.2 i 4240.0.000.3 oraz BIAZET 101) wymagały już stosowania przewodu oporowego o rezystancji około 1,7 ohma

TO POGRYBIONYM DRUKIEM?
  
 
co raz gorzej
  
 
Stawiam na aparat, jeśli przewody masz suche i czyste i są niepopękane, to iskierka potrafi po aparciku latać jak ..... w majtach.
Zobacz inną kopułkę......

Dobrze jarzę ?????
  
 
Hmmm.... Powiedziałbym niebywałe i też chciałbym to osobiście zobaczyć. Cewkę zmieniłeś na nową? Izolacja na cewce (pokrywa) jest sterylnie czysta? Kabel jakiej firmy?
  
 
Tez dla mnie ciekawe zjawisko, ale skoro tak sie dzieje, to sprawdzilbym palec rozdzielacza. Jesli mnie pamiec nie myli to na nim jest rezystor. Moze cos z nim sie stalo i prad nie ma dobrego przeplywu. A moze to wegielek na kopulce rozdzielacza co dociska do palca. Zdejmij kopulke i oblookaj.
  
 
W poniedziałek obaczę to zjawisko
  
 
Cytat:
2004-02-28 18:39:19, Sinuspi pisze:
Stawiam na aparat, jeśli przewody masz suche i czyste i są niepopękane, to iskierka potrafi po aparciku latać jak ..... w majtach.
Zobacz inną kopułkę......

Dobrze jarzę ?????



tak przewody mam suche niepopekane zobacze jutro kopulke tylko dziwne dla mnie bo jak wymieniłem przewod od cewki do aparatu i i=on dotykal lekko popmki hamulcowej to tez iskierki chodzily to cale zjawisko wyglada jakby kabelek ale i nowy tez by był do du...
  
 
Cytat:
2004-02-28 19:36:23, Piter20 pisze:
Hmmm.... Powiedziałbym niebywałe i też chciałbym to osobiście zobaczyć. Cewkę zmieniłeś na nową? Izolacja na cewce (pokrywa) jest sterylnie czysta? Kabel jakiej firmy?



nie na nowa ale prosto z innego autka a kabel nie powiem bo niewiem jakiej firmy zobacze palec i kopulke
  
 
Cytat:
2004-02-29 21:30:00, przemykb pisze:
Cytat:
2004-02-28 18:39:19, Sinuspi pisze:
Stawiam na aparat, jeśli przewody masz suche i czyste i są niepopękane, to iskierka potrafi po aparciku latać jak ..... w majtach.
Zobacz inną kopułkę......

Dobrze jarzę ?????



tak przewody mam suche niepopekane zobacze jutro kopulke tylko dziwne dla mnie bo jak wymieniłem przewod od cewki do aparatu i i=on dotykal lekko popmki hamulcowej to tez iskierki chodzily to cale zjawisko wyglada jakby kabelek ale i nowy tez by był do du...



Nie wykluczaj i tej możłiwości.

Czyli pekniety izolatorek na świecy eliminujemy.
Zostają jakby dwie możłiwości ??
Kabel vel aparat. Jak masz jakiś inny stary lub inny pasujacy dobry na długośc przewód, zanim dobierzesz się do aparatu to sprawdź zamieniająć przewody.
Moze jeszcze tak. Weż do domu przewód i wysusz go we ciepełku przez kilka godzin. Są takie szpraje co "wypychają wilgoć". Psiknij na suchą szmatkę i przejedż nim po całym przewodzie i założ.
Jak to nie pomoże to stawiam na aparat.
  
 
Cytat:
2004-02-29 21:40:38, Sinuspi pisze:
Cytat:
2004-02-29 21:30:00, przemykb pisze:
Cytat:
2004-02-28 18:39:19, Sinuspi pisze:
Stawiam na aparat, jeśli przewody masz suche i czyste i są niepopękane, to iskierka potrafi po aparciku latać jak ..... w majtach.
Zobacz inną kopułkę......

Dobrze jarzę ?????



tak przewody mam suche niepopekane zobacze jutro kopulke tylko dziwne dla mnie bo jak wymieniłem przewod od cewki do aparatu i i=on dotykal lekko popmki hamulcowej to tez iskierki chodzily to cale zjawisko wyglada jakby kabelek ale i nowy tez by był do du...



Nie wykluczaj i tej możłiwości.

Czyli pekniety izolatorek na świecy eliminujemy.
Zostają jakby dwie możłiwości ??
Kabel vel aparat. Jak masz jakiś inny stary lub inny pasujacy dobry na długośc przewód, zanim dobierzesz się do aparatu to sprawdź zamieniająć przewody.
Moze jeszcze tak. Weż do domu przewód i wysusz go we ciepełku przez kilka godzin. Są takie szpraje co "wypychają wilgoć". Psiknij na suchą szmatkę i przejedż nim po całym przewodzie i założ.
Jak to nie pomoże to stawiam na aparat.



ok dzieki za rade jutro napisze co jak wyszło czy dalem rade
  
 
będzie, jak będzie Oki
  
 
Jest kiepsko ponieważ wyczyściłem wszystkie styki w kopułce też palec cały i przeczyszczony przewody wysuszone , a co najgorsze to jak jest zupełnie ciemno to na prewodach widac normalnie jak prąd sobie ucieka kable WN juz nie wiem czy to kabelki czy nie ale aparat zapłonowy wydaje sie OK wiec juz nic nie wiem co sie dzieje.
Cholera juz jestem coraz bardziej nerwowy.

Aby pra płynący w przewodach był widoczny gołym okiem to kiepsko.ku..........................................a!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  
 
Na moje jest to objaw od walniętych przewodów - jeżeli nie chcesz ryzykowac zakupu nowych to musisz znaleźć znajomego i przełożyć na próbe kable od niego i wszystko będzie jasne...
U mnie tak iskrzyło od kabli, że pokrywa zaworów świeciła jak niebieska neonówka
  
 
ale nie mam od kogo może Wilku mi wypozyczy na chwile

a jak nie kable to co innego moze byc???
  
 
Przebykb, jak czytam to iskierki latają od cewki do świecy ?
I na ilu przewodach ?