Co się dzieje !!! - paliwa ciągle drożeją - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2002-11-01 02:06:45, SXC pisze:
(...) a na stacji Statoil na grochowskiej po 1,45



No coż - pogoda dla bogaczy.
  
 
A jeszcze wczoraj "zalałem się" za 1.29 zł do fula, a za pare dni mam się zalać za 1.50 zł.????????????? Skandal panowie, skandal
  
 
Drożeje jak co roku.Do ceny benzynki jeszcze trochę brakuje .
Wzbogacają na zimę skład gazu - stąd podwyżka
  
 
Luuuuudzie w Lublinie na Shell'u jest po 1.49PLN a koeś powiedział że może dojść do 1.80!!!!!
  
 
Dziś na Płochocimskiej za gazownią (W-wa) po 1.26 więc do pełna poprosiłem
  
 
u nas wkrakowie po 1.41zl na ARGE , a na SHELLU po 1.49zl!!!!!!!!!kurcze co raz gorzej!!
  
 
dzirzan ma racje dodaja do gazu cos co powoduje jego cene u nas w lubniinie na bp po 1.43 a najtaniej na trnsbudzie po 1.34
  
 
sorki za te przekręcenia ale to wina klawiatury
  
 
Wczoraj tankowałem gaz na BP i do 40 litrowej butli wlali mi 40,5 litra gazu!
I to po 1,39, tacy zdziercy.
  
 
Słyszałem że podwyżka gazu spowodowana jest różnicą składu. Mianowicie w lato jest 50%propanu i 50% butanu. Jeden z nich (propan lub butan) jest gazem leniwym tzn w niskich temperaturach gorzej się spala więc proporcja musi być zmieniona np 70/30. Oczywiście gaz leniwy jest tańszy więc dodając więcej droższego automatycznie rośnie cena.
Co do ceny to na BP w warszawie jest po 1.37 a na stacji Geanta (obok której niedawno był spot) 1.27, na stacji prywatnej 1.32.
Nie popieram tankowania na Geancie ale jak tak dalej pójdzie to nie będzie wyjścia lać i zmieniać filterki
  
 
A ja dziś zatankowałem na Orlenie za 1.34 w Piasecznie i powiem że mają extra gaz (najlepszy jaki tankowałem). Poldi lepiej sie zbiera i łatwiej wchodzi w obroty, jakby gaz był wszędzie tej jakości to było by OK. Zobaczymy jeszcze jak wyjdzie ze spalaniem , chociaż troche ciężko bedzie wyliczyć bo 40 km zrobione na trasie troszke zaniży wynik.
  
 
W Bytomiu na Arti 1.38 zl/l masakra
  
 
Wczoraj tankowałam gaz na CPN 1.42zł/l i to było naj tańsze co można znaleźć w sobotni wieczór w Krakowie. Ale to i tak nie źle w porównaniu do benzyny ta niebawem będzie droższa od dobrego piwa w knajpie
  
 
Ja mam pytanie
Co za benzyna z rzepaku ?? mozna jakies szczególy ?????
Kurna pierwsze slysze ze jest w sprzedazy benzina z rzepaku
wiem ze paliwa alternatywne sa ale ze sa w sprzedazy to pierwsze slysze
Jaka to ma liczbe oktanową ?? jak ktos zna to moze i poda liczbe cetanową
  
 
Wiecie co - zima dawno sie juz skończyła, łudziłem się nadzieją że na wiosne zacznie tanieć LPG a tu sie okazuje że 3miasto to najdroższy region kraju jeżeli chodzi o cene gazu i nic nie wskazuje na to aby chciało potanieć

stacja prywatna - 1,46 zł
stacje RG, BP itp - 1,50 - 1,53 zł

szkoda słów
  
 
Witam
Wcale nie najdrozszy w Krakowie ceny LPG wachają się w granicach 1.49 - 1.55 na BP i innych stacjach dużych koncernów.
Ale wczoraj na mojej "ukochanej" prywatnej stacji patrze a gaz po 1.39 a był po 1.42 Więc pojawił mi się banan na ustach i zatankowałem sobie do fulla
pozdr
  
 
o kurde rzeczywiscie w 3miescie drogo , w centrum jest w okolicach 1.30 - 1.33 , poza Lodzia na trasie chyba po 1.28 jest ale to kordek bedzie lepiej wiedzial bo on tamtedy jezdzi :>
  
 
Wow, to macie niezłe ceny. Pod w-wą... (koło mnie) 1.26, centrum koło 1.30 .
Po środku trasy w-wa - kraków ... 1.19 !!

Współczuje.
  
 
Ech Może się coś jeszcze wyklaruje z tymi cenami
  
 
Od Krakowa do Cieszyna najtaniej to 1,40 zł