[OGÓLNE] Jakie amortyzatory polecacie?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ma ktos dojscia do tanich amorow? Jakies przeceny czy cus takiego

A co myslicie o tych : amory


[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2009-11-25 19:14:07 ]
[ powód edycji: Dostosowanie tematu do nowego regulaminu ]
  
 
seba jest tez tam oferta wysprzedazy monrolow po 105pln (tzn na allegro) - jak juz cos znajdziesz to daj znac - bo ja tez szukam
  
 
Szkoda,ze nie mialem kasy bo tam gdzie kupilem tylne (SACHS komplet za 170 zl) byly przednie tez SACHS za 200 zl kpl.
A te monroly to olejaki czy gazowki?
  
 
kiedyś słyszałem, że monroe się nie sprawdza bo raz, że te, które są w sprzedaży w Polsce są robione w Mołdawii z marką Monroe (a raczej z jej solidnością) mają niewiele wspólnego. Dwa, że nie są zalecane do Fordów
Pownie z powodu nr 1

Ja w ogóle jestem chyba dziwny ale jeśli miałbym dac za PRZEDNIE amorki 140 pln to na stronie abscar są
amortyzator przód 3/5 drzwi 1018197 218.00
amortyzator tył 3/5 drzwi 1018198 238.00

wiem, że to kasa, że z forsą jest cienko, ale w końcu amortyzatory to bezpieczeństwo i za markę Motorcraft można zapłacić.
Ale to tylko moje zdanie.

Teraz jak już wiecie jaki jestem jestem "rozrzutny" to się nie dziwcie, że nie mam kasy żeby oddać do warsztatu i przyjechać do łodzi.
  
 
ja tez slycszalem ,ze Monrol sie na polskich drogach nie sprawdza. A z kasa to tak jak piszesz - poprostu jej nie ma ,a jakby byla to z pewnoscia kupilbym Motocrafty,ale zdarzaja sie okazje - jakies likwidacje magazynow,sklepow itp,tak wlasnie kupilem tylne ponad 100% taniej niz w sklepach i wlasnie takich okazji szukam.
  
 
stary 100 % taniej ?????
ZA DARMO je wziąłeś ???

ale powaznie.... Rozumiem to sam miałem plany już w zeszłym roku zrobić tył, ale... jak się bedziesz żenił to zrozumiesz teraz do zrobienia mam pół silnika i rdze

ale.. tak sobie pomyślałem. Ty też robiłeś w zeszłym roku remont silnika. Ile Cię wyszła ta impreza i co dokładnie włożyłeś ? to samo pytanie dotyczy też Punia. On miał cyrki z popychaczami. i chyba były to popychacze TRW, tej samej firmy, którą chciał spalić Bakster i tej samej której wałek rozrżadu zeszlifował się u Ravena.
A od "sprzedawcy" dowiedziałem się, że TRW to bardzo dobra szwajcarska firma Co bys polecił ?
  
 
napewno nie TRW - moje boje ze sprzedawca jeszcze sie nie zakonczyly - ciagle probuje reklamowac owe popychacze
wymienialem jeszcze uszczelniacze 40 pln + koszta wymiany
no i wiem ze gosc jeden u mnie w miescie robi remont glowicy za 170pln (w tym wymiana uszczelniaczy) oczywiscie do tego walek _ popychacze i nowa uszczelka dochodzi
  
 
Cytat:
2004-03-22 13:51:03, PUNIU pisze:
napewno nie TRW - moje boje ze sprzedawca jeszcze sie nie zakonczyly - ciagle probuje reklamowac owe popychacze
wymienialem jeszcze uszczelniacze 40 pln + koszta wymiany
no i wiem ze gosc jeden u mnie w miescie robi remont glowicy za 170pln (w tym wymiana uszczelniaczy) oczywiscie do tego walek _ popychacze i nowa uszczelka dochodzi


mógłbyś rozwinąć temat tych uszczelniaczy ...

u mnie olej się dosłownie WYLEWA z silnika
mam już 2 uszczelniacze na wale + 3 na rozrządzie....

góra silnika jest ubabrana olejem -
mam już nowa uszczelka po pokrywą glowicy...

miska olejowa jest jeszcze cała (ale to jedna z niewielu dobrych rzeczy jakie mogę o niej powiedzieć) Jak wyciągnę silnik to bedzie ją łatwiej wymienić....

prawdopodobnie ten olej na silniku nie służy swiecom
jak bede miał chwilę to jadę po 4 świece motorcrafta....

strzeżonego Bozia strzeże
Pasek Rozrządu CONTI już czeka w pudełku + napinacz SKN

z silnika dochodzą bartdzo nieprzyjemne dzwięki
nastawiłem się już finansowo na popychacze nie-TRW (możę FEBI ?) 8x40zł

co jeszcze ci się nasuwa ? zawory ? o wałku rozrządu wolę nie myśleć
CVały czas jeżdze na mineralnym 15W40 czy myślisz że po akcji remontowej bede go mógł zalać bezstresowo półsyntekiem ?

Poijadę do warsztatu jak odłożę jakieć 600 PLN Na razie się kula i ... przecieka
  
 
w glowicy sa uszczelniacze trzonkow zaworowych - gdy sa padniete tzn juz ich nie ma to objaw jest taki ze auto przy rozruchu i nie tylko mocno dymi bialym dymkiem - mi majster wymianiel uszczelniacze bez zdjemowania glowicy
jak bedziesz wymienial popychacze to sprawdz walek czy nie jest juz wyrobiony tzn czy nie ma jakis dodatkowych krzywizn bo wtedy szybko ci wypracuje i te nowe popychacze
co do pozostalych miejsc z ktorych leci olej to faktycznie trza wymienic uszczelniacze
dla swietego spokoju sprawdz kompresje - bedziesz wiedzial czy przez przypadek nie musisz robic pierscienie itd itp
  
 
Cytat:
2004-03-22 10:21:10, Seba pisze:
Ma ktos dojscia do tanich amorow? Jakies przeceny czy cus takiego

A co myslicie o tych : amory


mam 2 amortyzatory do przodu, oryginały motorcraft, używane, z mojego auta, 50zl kpl
  
 
Cytat:
2004-03-22 19:39:01, micab pisze:
Cytat:
2004-03-22 10:21:10, Seba pisze:
Ma ktos dojscia do tanich amorow? Jakies przeceny czy cus takiego

A co myslicie o tych : amory


mam 2 amortyzatory do przodu, oryginały motorcraft, używane, z mojego auta, 50zl kpl


o jakim ptrzebiegu i w jakim stanie??
  
 
Cytat:
o jakim ptrzebiegu i w jakim stanie??


przebieg ok. 150kkm, tak mi się zdaje, bo myślę, że nie były wymieniane od nowości, ale nie wiem,
nie wiem jak określić ich stan, ale ja nie sprzedaje ich bo są złe, tylko dlatego, że trafiło mi się okazyjnie sportowe zawieszenie, gdyby nie to dalej bym na nich jeździł
żadne cuda się na nich nie działy i auto dobrze się drogi trzymało, więc stan dobry tak myślę,
miałem kiedyś rs-a, 200kkm przebiegu i miał amorki od nowości i były jeszcze dobre
  
 
Cytat:
2004-03-22 20:01:06, micab pisze:
Cytat:
o jakim ptrzebiegu i w jakim stanie??


przebieg ok. 150kkm, tak mi się zdaje, bo myślę, że nie były wymieniane od nowości, ale nie wiem,
nie wiem jak określić ich stan, ale ja nie sprzedaje ich bo są złe, tylko dlatego, że trafiło mi się okazyjnie sportowe zawieszenie, gdyby nie to dalej bym na nich jeździł
żadne cuda się na nich nie działy i auto dobrze się drogi trzymało, więc stan dobry tak myślę,
miałem kiedyś rs-a, 200kkm przebiegu i miał amorki od nowości i były jeszcze dobre


no w sumie moj ma ponad 190kkm przebiegu i na przyrzadach diagnostycznych sprawnosc amorkow jest ponad 80% ale cos mam wrazenie ze dzialaja nie tak
  
 
Cytat:
no w sumie moj ma ponad 190kkm przebiegu i na przyrzadach diagnostycznych sprawnosc amorkow jest ponad 80% ale cos mam wrazenie ze dzialaja nie tak


ja nawet nie wiem dokładnie jak te wypadły na przyrządach diagnostycznych, gościu mówił tylko, że są ok, więc nie wnikałem dalej, ale tak jak mówie, żadne dziwne rzeczy się na nich nie dzieją więc myślę, że jeszcze posłużą
tak w sumie to 100kkm przejeździły w niemczech