Akcyza na LPG

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ostatnio głośno jest na temat wprowadzenia akcyzy na gaz lpg i w związku z tym cena gazu ma iść w górę. Czy ktoś orjentuje się ile ta akcyza ma wynosić i ile będzie wtedy wynosić średnia cena gazu w Polsce ??
  
 
To jeszcze nie wiadomo co i jak ale jak zdrozeje gaz to i wacha wiec raczej proporcje zostana

slyszalem ale podkreslam slyszalem cos o 1,70 do 2,0 zl

pozdr
  
 
z tego co pamiętam cena gazu ma wzrosnąć o jakieś 15 gr./l ale jak znam życie będzie o wiele więcej w kolejnych odstępach czasowych, a przecież to paliwo powinno tanieć gdyż jest ekologiczne. moż ewystąpmy o indywidualne dotację do UE w zakresie ochrony środowiska.
  
 
Sama akcyza ma wzrosnąć o 9 gr
  
 
danield ma rację , ale w tym czasie akcyza na paliwko będzie jeszcze wieksza . marek pol o to zadba. ja jestem na rynku lpg kilkanaście lat i każdego roku słyszymy,że gaz idzie do góry . nawet do 3 zlotych, tak było 3 lata temu. wypowiedź andrzeja szcześniaka z rady nadzorczej pkn orlen i prezesa polskiej izby paliw płynnych. w końcu pkn orlen poszedł po rozum do głowy i zaczął stawiać gaz na swoich stacjach. i teraz jest OKI.
  
 
ja tam zdecydowany jestem gaz założyć... zawsze bedzie duzo tanszy niz PB.. a jak ejszcze mozna wyregulować zeby wiecej mocy było to w ogole super. teraz kwestia czy jechać do cromy czy gdzies tu do mnie ..ale to i tak na jesień dopiero ew. wiosne za rok jak kupie auto sobie siakieś lepsiejsze wiec na myślenie mam czas jeszcze
  
 
Człowiek kombinuje jak może żeby taniej jeździć, i mniej wydawać kasy ze swojej skromnej pensji, a kochany rząd ma to w dupie i cały czas dokręca nam śrubę
  
 
mss - tak było, jest i będzie. Pieniędzy w Ministerstwie Finansów zawsze jest mało, ale na nowe limuzyny musi strarczyć (full wypas).
  
 
Ta co ich interesuje ze benzyna/gaz ida w gore jak oni i tak sluzbowkami jezdza !!! a jak im nie idzie i im popularnosc spada to zakladaja nowa partie i dalej jezdza sluzbowkami wrrrr
  
 
Widocznie tak jest i tak musi byc a my na to nic nie poradzimy
  
 
DŁUGI jak nie poradzimy. Musimy kupowac droższe paliwo i dopiero nic nie poradzimy, to jest normalnie monopol. Jak coca-cola lub polaroid. Słyszysz w telewizji że dopiero za tydzień rafinerie podnoszą cenę paliwa, a już na drugi dzień ono jest droższe na stacji. Wytłumaczenie usłyszysz takie: że cena wzrasta, ale to nie istotne że dopiero za tydzień.
  
 
Dokładnie, jesli ktoś ma jakies info chętnie też się dowiem, zastanawiam się czy nie lepiej będzie wówczas przerobic instalacji na gaz ziemny?