Foteliki dla dzieci - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
34,67 PLN

A tak poważniej -> nie mam pojęcia... Co łaska . Dla przyjaciół (co łaska minus 9,- PLN). Po nim widać troszkę ślady używania, ale i widać też, że jest z ciut wyższej półki (jak go qpowałem w specjalistycznym bobasowym sklepie, to bolały mnie plecy i nie mogłem się za bardzo schylać ), pokryty welurem, fajne logo, i takietam .
Ten supermarketowy (ale nie z tych najtańszych, tylko taki...eee... całkiem, całkiem i to praktycznie nieużywany!) mam na miejscu w Wawie i mógłbym dostarczyć na zlottt, a markowy wywiozłem już niestety do rodziców do Pyrlandii i musiałbym troszkę pogrzebać (przewalić tonę nieużywanych już rzeczy po dziecq, które... żal wyrzucić... a nuż jakaś wpadka się przydarzy... itd. ).
  
 
he,Mario, ja moge poczekac... Igorek nie rosnie az tak szybko. Na razie niedawno przekroczyl 5 kilo (foty niebawem)

jakos mam slabosc do francuszczyzny dla dzieci. Wozek i kolyske tez mam francuska, chcoc nie tym kierowalem sie przy zakupie. Wyszlo dopiero w domu. Ale cos w tym jest, skoro wlezlismy do sklepu od razu - "ten i koniec". Wiec niech juz bedzie konsekwentnie.
  
 
Podpinam się do tematu.

Ja od 18-go stycznia mam potrzebę podróżowania z trzema fotelikami.
Na szczęście nie non stop.

Póki co, trzech foteli zamontować z tyłu nie dam rady,
a nawet nie mogę, bo małego bajbusa do 6. miesiąca życia
trzeba przewozić tyłem do kierunku jazdy, zatem mała będzie jeździć z przodu.
Resztę rodziny zapraszam do tyłu.
Starszy syn (5 lat) jeździ w swoim foteliku przypięty pasami samochodu.
Młodszy syn (3 lata) w swoim foteliku przypięty pasami fotelika,
który z kolei przymocowany jest pasami samochodu.
Dla żony zostaje miejsce na środku tylnej kanapy.

I tu zaczyna się problem, gdyż moja łada nie posiada pasa biodrowego.
Powoduje to u mnie spory dyskomfort, gdyż uważam,
że pasy należy zapinać zawsze!.

Skąd wytrzasnąć taki pas?
Czy da się zamontować w ładzie pas trzypunktowy dla pasażera
siedzącego na środku tylnej kanapy?


Jeżeli ktoś ma doświadczenie w przewożeniu co najmniej dwóch,
a zwłaszcza trzech fotelików to proszę o podzielenie się tą informacją.
Interesują mnie głosy właścicieli kalsyków jak i samar.

Tak w ogóle to coraz bardziej jestem potrzebowski na większe
czy też raczej może bardziej niż łada 2107 funkcjonalne auto (jakieś kombi na przykład).
Dla mnie łada to przede wszytkim auto służące rodzinie.
Gdy trzeba zapakować całą ekipę + bagaże + wózek, to powstaje problem.

Chciałbym zorientować się jak wygląda sprawa funkcjonalności samary
w kontekście przewożenia dzieci w fotelikach, wózka w bagażniku, etc..

Może pokuszę się o jakąś samarę ...

  
 
Sylwek - w klasycznych ładach były montowane pasy biodrowe, chyba w wersjach ekportowych. Nawet andrzej w 2101 ma takie. Musisz poszukać czegoś chyba na szrocie, albo w sklepie ewentualnie. Może ktoś podpowie jak i gdzie to zamontować.

A co do funkcjonalnego kombi to polecam 2104 1,7i Zapakujesz dużą rodzinę i przewieziesz wózek
  
 
Cytat:
2006-02-02 10:21:22, Leszek_Gdynia pisze:
Sylwek - w klasycznych ładach były montowane pasy biodrowe, chyba w wersjach ekportowych. Nawet andrzej w 2101 ma takie. Musisz poszukać czegoś chyba na szrocie, albo w sklepie ewentualnie. Może ktoś podpowie jak i gdzie to zamontować. A co do funkcjonalnego kombi to polecam 2104 1,7i Zapakujesz dużą rodzinę i przewieziesz wózek



Syvo, jak chcesz to dam Ci ten pas - mi on i tak nie jest potrzebny bo nigdy nie woże wiecej niz 2,3 osoby i jest schowany pod kanapa. Umówimy sie kiedyc to podjedziesz z kluczem (niwe wiem czy mam taki) i sobie wykręcisz
  
 
Cytat:
2006-02-02 10:05:58, syvo pisze:


W samarze całkiem zgrabnie takie sprawy przechodzą, poza tym, podnosisz całą klapę, a nie tylko jej kawałek ale jeśli chcesz bardziej funkcjonalne, to rzeczywiście pozostaje kombi
Do zamontowania 3-punkt musiałbyś zrobić ramę do siedzenia i wzmocnienie
  
 
Cytat:
2006-02-02 10:40:36, andrzej_krakow pisze:
Syvo, jak chcesz to dam Ci ten pas - mi on i tak nie jest potrzebny bo nigdy nie woże wiecej niz 2,3 osoby i jest schowany pod kanapa. Umówimy sie kiedyc to podjedziesz z kluczem (niwe wiem czy mam taki) i sobie wykręcisz



Bardzo chętnie.
Pomyślę gdzie i kiedy by można się spotkać i dam Ci znać.

Pozdr!
  
 
Słuchajcie, a czy faktycznie nie warto jednak poqsic się na nowy (niesparciały ze starości i nieużywany) pas biodrowy. To kosztowało kiedyś kilkanascie złotych... (tyle zapłaciłem za 3-punktowy, niebezwładnościowy do Niwy). Czy warto oszczędzać na bezpieczeństwie dziecka i ryzykować..., toż benzynka na dojazd, etc. pewnie kosztuje więcej... Przypominam, że toto ma ratować życie i zdrowie, a włókna nie są nizniszczalne (czytałem, że nawet z wiekiem, leżąc nie na słońcu się toto osłabia znacząco, a podejrzewam, że AvtoWAZ zapewne nie testował w laboratoriach włókien itd.).
No chyba, ze faktycznie ktoś jest w aż tak tragicznej sytuacji życiowej, że kilkanaście PLN stanowi barierę.
Jeśli Syvo nie masz kasy i dlatego chcesz montować używany, stary pas biodrowy dla dziecka, to podaj mi nr konta, to Ci zasponsoruję toto jako stary klubowicz (możesz mi podac namiary na priv.).
  
 
Dodam, że każdy pas bepieczeństwa ma swój okres wytrzymałości, podany w latach jeśli kogoś to interesuje, to zapytam się dzisiaj pracownika PIMOT'u - który już mi sprawdzał pasy w samarce
  
 
Cytat:
2006-02-02 12:54:24, Mariusznia pisze:
to podaj mi nr konta, to Ci zasponsoruję toto jako stary klubowicz (możesz mi podac namiary na priv.).

kurcze ja tez potrzebuje zmineic pasy z tylu
ale powaznie to komplet do tylu z napinaczami kosztuje kolo 200 zl wiec sam biodrowy nie bedzie drogi zreszta zadzwonie do sklepu i sie zapytam : no w krakowie sprzedawca mi powiedzial ze mozna kupic jedynie caly komplet do tylu tak jak mowilem 200 zl
  
 
otwory na pas biodrowy powinienes miec, wiec wystarczy takowy zakupic. Problem przy pasie 3-punktowym bedzie z umieszczeniem bebenka - ale mysle, ze da sie, bo przeciez masz tylna polke stalowa. Wytniesz plastik i powinno sie dac....
  
 
Cytat:
2006-02-02 12:54:24, Mariusznia pisze:
Jeśli Syvo nie masz kasy i dlatego chcesz montować używany, stary pas biodrowy dla dziecka, to podaj mi nr konta, to Ci zasponsoruję toto jako stary klubowicz (możesz mi podac namiary na priv.).



Nie zamierzam oszczędzać na bezpieczeństwie,
zwłaszcza członków mojej rodziny.
Chcę zamontować sprawny pas bezpieczeństwa.
Pisząc posta nie miałem zamiaru użalać się nad zasobnością mojego portfela,
a jedynie zorientować się wśród kolegów klubowiczów
z jakiego źródła mogę kupić dobry pas bezpieczeństwa.

Twoja wypowiedź ma znamiona ironii i mnie obraża - tak to odbieram.
Poza tym każde z moich dzieci korzysta z fabrycznie zamontowanego pasa bezpieczeństwa.
Proszę, przeczytaj dokładnie moją wypowiedź, a potem zastanów sie chwilę zanim coś napiszesz.
  
 
Witam
Cytat:
2006-02-02 10:05:58, syvo pisze:
Tak w ogóle to coraz bardziej jestem potrzebowski na większe czy też raczej może bardziej niż łada 2107 funkcjonalne auto (jakieś kombi na przykład). Dla mnie łada to przede wszytkim auto służące rodzinie. Gdy trzeba zapakować całą ekipę + bagaże + wózek, to powstaje problem. Chciałbym zorientować się jak wygląda sprawa funkcjonalności samary w kontekście przewożenia dzieci w fotelikach, wózka w bagażniku, etc.. Może pokuszę się o jakąś samarę ...


Jesli pozostac prz Ładnych, to sporo większe jest 2104 (kombiak), ale stawiając na pojemnośc bagażnika to 2111 taka, jaką ma np. Koliber jest naprawdę sporym i pojemnym autem
  
 
Cytat:
2006-02-02 15:07:35, syvo pisze:
Nie zamierzam oszczędzać na bezpieczeństwie, zwłaszcza członków mojej rodziny.

hihihi to czemu jezdzisz lada kup volvo duzy bezpieczny rodzinny samochod , do volvo kombi to zmiescisz chyba wszystko co chcesz , ale powaznie jak bys nie mogl kupic tego pasa w wersji pojedynczej to moge poczlapac do sklepu i ci zamowic komplet na tyl tylko tak jak mowie to jakies 200 zl kosztuje
  
 
Syvo, na ile znam Mariusza, to Z PEWNOSCIA nie chcial Cie urazic....

gdybys decydowal sie na auto francuskie natomiast - sluze poradami
  
 
Z tego co pamietam to oprócz pasów trzypunktowych istnije mozliwosc zainstalowania biodrówki.Syvo scagnij siedzenie tylnne i chyba przy mocowaniu zatrzasku jest jeszcze miejsce na zamocowanie biodrówki
  
 
Ludzie, nie przesadzajmy z tym zużywaniem sie pasów. Syvo potrzebuje pasa, ja Mu go chcę dac i tyle. Pas jest praktycznie nieużywany (schowany pod siedzeniami), auto nie miało dzwona więc nie jest naruszony.
  
 
prawda jest taka, ze do ponownego uzycia pas dyswalifikuja jedynie widoczne uszkodzenia tudziez aktywne "uczestnictwo" w wypadku.
I nie powiecie mi, ze uzywany (lecz sprawny i nieuszkodzony!!!!) pas bezwladnosciowy bedzie gorszy od nowego statycznego na ten przyklad.
  
 
Cytat:
2006-02-02 16:38:11, maxymilan pisze:
hihihi to czemu jezdzisz lada kup volvo duzy bezpieczny rodzinny samochod , do volvo kombi to zmiescisz chyba wszystko co chcesz , ale powaznie jak bys nie mogl kupic tego pasa w wersji pojedynczej to moge poczlapac do sklepu i ci zamowic komplet na tyl tylko tak jak mowie to jakies 200 zl kosztuje



Ponieważ tylko taki poziom zasług jaki ma np. Adasco
pozwoliłby mi należeć do LKP przy niemaniu lady .

Dobry pomysł mi poddaliście.
Komplet z bezwładnościówkami i biodrowym to byłoby to!
Z tyłu mam niebezwładnościowe.


Cytat:
2006-02-02 19:53:58, adasco pisze:
Syvo, na ile znam Mariusza, to Z PEWNOSCIA nie chcial Cie urazic.... gdybys decydowal sie na auto francuskie natomiast - sluze poradami




OK! Ochłonąłem z emocji. Nie ma tematu.

Auto francuskie powiadasz...

Gabarytem i funkcjonalnością to jakoś astra mnie kusi - kombik najlepiej.
Ale aż tyle PLNów to ja nie posiadam.
(To chyba niepolityczne zdradzać się z takimi myślami )
  
 
astraaaa???? nieeeee. To karma dla korozji....