Foteliki dla dzieci - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2006-02-03 09:26:44, adasco pisze:
astraaaa???? nieeeee. To karma dla korozji....


A łada nie? Jak nie dbasz to zawsze wyjdzie.
  
 
Cytat:
2006-02-02 15:07:35, syvo pisze:
Twoja wypowiedź ma znamiona ironii i mnie obraża - tak to odbieram.



No jeśli tak to zrozumiałeś, to... hmm... cóż... Twój problem . Wyraziłem swoje zdanie i zaproponowałem szczerą, płynącą z serca pomoc. To wszystko, bez żadnych podtekstów i ukrytej lub jawnej ironii. Jakiś przewrażliwiony chyba jesteś. Spotykałem ludzi w różnych sytuacjach życiowych/materialnych i umiem sobie wyobrazic sytuację, kiedy dla kogoś 20-30 złotych to naprawdę spory ubytek w budżecie domowym i nie stać go akurat na w/w i woli zamontowac stary kawałek taśmy do ochrony życia i zdrowia.
Wyraziłem też swoje zdanie na temat bezpieczeństwa montowania starych, używanych pasów. Wsio na ten temat.
  
 
Cytat:
2006-02-02 23:29:09, andrzej_krakow pisze:
Ludzie, nie przesadzajmy z tym zużywaniem sie pasów. Syvo potrzebuje pasa, ja Mu go chcę dac i tyle. Pas jest praktycznie nieużywany (schowany pod siedzeniami), auto nie miało dzwona więc nie jest naruszony.



Andrzej - super, to naprawdę miło z Twojej strony.
Jednakże chyba nie możesz powiedzieć, ze użytkujesz auto od wyjścia z fabryki i znasz całą jego historię (wypadki, stłuczki, awaryjne hamowania, etc.).
Szwedzi - którzy bardzo zwracają na te aspekty uwagę i przeprowadzają odpowiednia badania - w swoich autach sugerują wymianę aktywnych systemów bezpieczeństwa po określonym czasie (dla różych elementów różny okres). Już sam wiek powoduje ich osłabienie (nawet bez używania), a okresowe naprężenia, czy wystawienie na działanie UV dodatkowo to przyspiesza.
Na pasy w momencie wypadku działają naprawdę spore siły i w ekstremalnych sytuacjach może zawazyć osłabienie. Pewnie, ze lepiej coś, niż nic, ale jesli to coś może być za stosunkowo nieiwelką kwotę nowe, to ja zdecydowanie tutaj bym sie skłaniał na brand new (jak mawiają starzy Rosjanie).

[ wiadomość edytowana przez: Mariusznia dnia 2006-02-03 10:20:41 ]
  
 
No ale skoro Andzrej tego pasa nie uzywa, to mozna zalozyc, ze stopien jego zuzycia jest raczej znikomy. Role gra najwyzej wiek - i ewentualne zagniecenia tasmy, powstale wskutek wlasnie nieuzywania pasa i spoczywania go pod kanapa. Chociaz ja moj wozilem pod kanapa elegancko zwiniety, wlasnie coby sie nie zagniatal... wielce prawdopodobne, ze Andzrej wozi go tak samo.
Tyle, ze Andzrjowa lada zostanie pozbawiona oryginalnego elementu wyposazenia - ale skoro nie jest trzymana jako eksponat - to chyba w imie pomocy kolezenskiej mozna to poswiecic
  
 
Miejsce montażu fotelika samochodowego
http://www.fotelik24.pl/blog/miejsce-montazu-fotelika-samochodowego/









[ wiadomość edytowana przez: rafalwilk dnia 2013-07-28 18:09:41 ]
  
 
No i co w związku z tym że trzeba było odgrzebać takiego starocia?

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Cześć
Wiecie może jakie miejsce w samochodzie jest najbezpieczniejsze na zamocowanie fotelika samochodowego? słyszałem,że odpowiednio zamocowany fotelik może być bezpieczny z przodu,obok kierowcy ale sam nie wiem czy to dobre rozwiązanie, przeglądając artykuły napotkałem się na taką opinie http://www.fotelik24.pl/blog/miejsce-montazu-fotelika-samochodowego
Macie jakieś pomysły ?
  
 
To chyba jakiś SPAM. Cały czas to samo w kółko. Najbezpieczniej zostawić dziecko w foteliki w domu.
  
 
Jak tu nie wozić dzieci (w fotelikach) jak moje 2 i 5 lat dziewczynki uwielbiają jeździć w ładzie
  
 
Jeśli ktoś z Klubowiczów potrzebuje fotelik dla najmniejszych dzieci, to mogę za darmo oddać w bardzo dobrym stanie fotelik Chicco.
Jeśli ktoś z Klubowiczów znalazł się akurat w dołku finansowym, to za darmo mogę też dać 3-funkcyjny wózek w niezłym stanie (polski, całkiem fajny - głęboki i spacerówka).
Jeśli ktoś jest zainteresowany, to poproszę o kontakt na elem111@wp.pl (lub wiadomosc na tym forum, ale tutaj rzadko ostatnio zaglądam, wiec lepiej na zewn. Maila).
  
 
A my używamy czasami zamiast fotelika takie cudo:
https://allegro.pl/oferta/urzadzenie-przytrzymujace-pas-smart-kid-belt-8405089526

Całkiem dobrze się sprawdza dla troszkę starszych dzieci.