Jak zrobić ,,grill"a???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam zamiar, zrobić grill w moim Escorcie 91r. Dokładnie chce wyciąć poprzeczke -te dolną. Czy ktoś to robił??. Nie wiem jak się za to zabrać, czym i jak wycinać. Może lepiej oddać fachowcowi - hihi tylko szkoda kaski. Bede wdzieczny za porady
  
 
ja robiłem coś no ale w 94'
  
 
tiaaaaaa....... chyba komuś to zlece.
  
 
ESOX nie pękaj dasz sobie rade!!!! ja robiłem sam i jest ok ..
Wycinasz szczebelki zwykłą piłką np. do metalu . Potem władnie szlifujesz tak żeby nie było żadnych zadziorów . Następnie włukno szklane i zywica poliuretanowa (np. NOVOL 15zł opakowanie) szpachlujesz, szlifujesz , lakierujesz i efekt kosmos . Na koniec jakaś śiateczka albo bnlacha perforowana do środka i masz grilla jak nikt inny


Czas produkcji ok 2 dni

Powodzenia!
  
 
Do grila zazwyczaj potrzebna jest:kiełbasa,węgiel i jakaś rozpałka.
Smacznego
  
 
tak to spoko sam zrobie. dziekuje za pomoc HouseM. chyba bedzie suuuper wygladalo!! mam taka nadzieje.
co do kiełbasek hahaha
MichalGZ a moze u Ciebie zrobimy grila? masz cabrio, wiec - kiełbaska, napoje, kobiety......
  
 
nie ma problemu, na pewno na kolejnym spotkaniu.


[ wiadomość edytowana przez: MichalGZ dnia 2002-11-11 22:37:49 ]
  
 
ja też już kilka miesięcy myślę o włożeniu siatki do mojego grilla E'94. Problem nie w tym, że nie mam zdolności - z tym jakoś sobie radzę, ale poszukuję cały czas gościa, który sprzedawał na giełdzie wytłoczone siatki do gilla razem z ramką. Tak się składa, że ramkę mam potrzebuję tylko wytłoczonej siatki - bo wklejanie zwykłej płaskiej nie uśmiecha mi się - po prostu to już tak nie wygląda. Może koledzy coś poradzą... Zawsze jest jeszcze możliwość, że sam sobie zrobię matrycę z drewna i na niej obegnę siatkę na wymiar ramki do grilla...
  
 
ja u siebie mam atrapę robioną na zamówionko ala cossi.
fotka chyba w profilu
  
 
Tylko nie stańcie się rybakami z taką ilością siatki
  
 
Eres, mnie bardziej interesuje skąd wziąłeś zderzak - bo przypominam sobie że miałeś jakąś stłuczkę. Potrzebuję właśnie takiego oraz halogenów i kierunków. Jezeli masz jakiś namiar daj znać.
  
 
Do Eres'a.
A mógł byś podać gdzie takie zamówienia można złożyć ?
  
 
Cytat:
2002-11-12 14:51:06, TomekS pisze:
ja też już kilka miesięcy myślę o włożeniu siatki do mojego grilla E'94. Problem nie w tym, że nie mam zdolności - z tym jakoś sobie radzę, ale poszukuję cały czas gościa, który sprzedawał na giełdzie wytłoczone siatki do gilla razem z ramką. Tak się składa, że ramkę mam potrzebuję tylko wytłoczonej siatki - bo wklejanie zwykłej płaskiej nie uśmiecha mi się - po prostu to już tak nie wygląda. Może koledzy coś poradzą... Zawsze jest jeszcze możliwość, że sam sobie zrobię matrycę z drewna i na niej obegnę siatkę na wymiar ramki do grilla...


ee tutaj nie ma problema jak coś to więcej na @
  
 
Cytat:
2002-11-12 14:51:06, TomekS pisze:
ja też już kilka miesięcy myślę o włożeniu siatki do mojego grilla E'94. Problem nie w tym, że nie mam zdolności - z tym jakoś sobie radzę, ale poszukuję cały czas gościa, który sprzedawał na giełdzie wytłoczone siatki do gilla razem z ramką. Tak się składa, że ramkę mam potrzebuję tylko wytłoczonej siatki - bo wklejanie zwykłej płaskiej nie uśmiecha mi się - po prostu to już tak nie wygląda. Może koledzy coś poradzą... Zawsze jest jeszcze możliwość, że sam sobie zrobię matrycę z drewna i na niej obegnę siatkę na wymiar ramki do grilla...


a ja tam sobie zrobilem model 92-94r i wyglada super-zrobiłem wzor i wkleilem w plastyk od wewnatrz,pomalowalem na czarno i sie trzyma kupy....nara.....
  
 
Koledzy Mako i Ginel - nie o to chodzi, że nie potrafię wkleić siatki, ale szukam siatki fachowo wyprofilowanej. Chodzi mi o to, że siatka ma być wypukła do przodu tak samo jak oryginalny grill, na który przyklejony jest znaczek forda. Widziałem już tak zrobione grille i efekt jest super. Płaska siatka jest mało widoczna.
Dzięki jednak za odpowiedź. Jak znajdę gościa to dam znać i dołączę zdjęcia.
  
 
Cytat:
2002-11-12 15:51:40, TomekS pisze:
Eres, mnie bardziej interesuje skąd wziąłeś zderzak - bo przypominam sobie że miałeś jakąś stłuczkę. Potrzebuję właśnie takiego oraz halogenów i kierunków. Jezeli masz jakiś namiar daj znać.



po dzwonie długo szukałem orginalnych częsci i zderzak i maskę do RSa kupiłem na szrocie na municypalnej a halogeny i kierunki w pol-carze,tydzien po zakupie byłem w słomczynie i widziałem zderzak do RSa w super stanie z halogenami i kierunkami za 260 pln
poprostu musisz szukac
pozd
  
 
Cytat:
2002-11-12 19:50:09, YaReQ pisze:
Do Eres'a.
A mógł byś podać gdzie takie zamówienia można złożyć ?




firma nazywa się MB tuning,nie jest to jakas zwykła firma tuningowa lecz zakład zajmujący się profesjonalnym przygotowaniem aut do wyscigów(mają licencje na przygotowywanie autek nawet do WRC)
nie zabardzo mogę dawac do nich kontakt bo ostatnio się letko wkurzyli bo dałem namiar jakiemuś lewusowi.
BTW:jeżeli będziesz zainteresowany to daj znac na prv,ja do nich truknę i załatwię
  
 
Cytat:
2002-11-13 08:30:53, TomekS pisze:
Koledzy Mako i Ginel - nie o to chodzi, że nie potrafię wkleić siatki, ale szukam siatki fachowo wyprofilowanej. Chodzi mi o to, że siatka ma być wypukła do przodu tak samo jak oryginalny grill, na który przyklejony jest znaczek forda. Widziałem już tak zrobione grille i efekt jest super. Płaska siatka jest mało widoczna.
Dzięki jednak za odpowiedź. Jak znajdę gościa to dam znać i dołączę zdjęcia.


Oki czekam na fotki