Czujniki cofania - pomaga? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
na allegro znajdziesz aki za 299zl ma 4 czujniki i wyswietlacz gdzie wyswietla odleglosc od 1.5m do 30 cm i oczwiscie caraz bardziej go slychac jak dojezdzasz fajna sprawa
  
 
Właśnie taki mam i tak jak pisałem wcześniej spisuje się bardzo dobrze.
  
 
Ja będę miał taki co tylko pipczy, spróbujemy
  
 
Cytat:
2004-06-05 01:58:40, papa_smerf pisze:
[...]
od 1.5m do 30 cm
[...]



30cm ??? Toż to prawie rok świetlny !
U mnie zdecydowanie to by nie zdało egzaminu
Pozdro.
Ps. Może ktoś widział jakieś czujniki do 5cm ? Poniżej 10-ciu zaczynam mieć kłopot
Pozdro.
  
 
hehe, widze Perzan że mamy podobne zdanie - 30 cm to jeszcze trzy razy za dużo, zwłaszcza w mieście
  
 
I dla tego tylko pipczenie (podobno) jest lepsze od pokazywania odległości bo to i tak do bani...
  
 
Dla tych co nie słyszą lub nie lubią "pipczenia" mamy nawet czujnik cofania z "czujnikiem widzenia"

PHOBOS H009
  
 
Cytat:
2004-06-05 01:22:48, Nikolas21 pisze:
Czujniki parkowania to bardzo dobra rzecz!! Warte są wydanej kasy oraz naprawde zapobiegają wydawaniu duzo większej kasy na przypadkowe wgniecenia i zadrapania, a chyba zauwazyliście ze jest coraz ciaśniej na parkingach


pomaga!!! kilka razy nad Bałtykiem dzięki CP uratowałem zderzak, szkoda tylko, że jak narazie urządzenia montowane jako opcje dealerskie nie są montowane również na przód.
  
 
Hehehe... mnie by się przydał właśnie z przodu ale jakiś dalekosiężny, połączony z czujnikiem prędkości i hamulcami
Pozdro.
  
 
Cytat:
2004-06-17 11:18:12, Perzan pisze:
Hehehe... mnie by się przydał właśnie z przodu ale jakiś dalekosiężny, połączony z czujnikiem prędkości i hamulcami
Pozdro.


no to juz niedługo - wiele koncernów testuje systemy czujników przednich; ultradźwiękowe, radarowe, podczerwone, przoduje w tym chyba daimler - chrysler - gdzieś w TV widziałem konwój autek z jedmym kierowcą w samochodzie - reszta jechała na czujnikach w systemie "follow me" - same zwalniały, przyśpieszały, omijały przeszkody.
Fajnie to wygląda - 6 autek po 60 tys EUR sztuka (nie licząc elektroniki) pruje baną z V = 140 km/h w odległości 2 metry jedno od drugiego
  
 
Cytat:
gdzieś w TV widziałem konwój autek z jedmym kierowcą w samochodzie - reszta jechała na czujnikach w systemie "follow me" - same zwalniały, przyśpieszały, omijały przeszkody.
Fajnie to wygląda - 6 autek po 60 tys EUR sztuka (nie licząc elektroniki) pruje baną z V = 140 km/h w odległości 2 metry jedno od drugiego



nic tylko im zainstalować windowsa - i kraksa za kraksą przy zwisie windy
  
 
Cytat:
2004-06-20 12:53:50, piero pisze:
nic tylko im zainstalować windowsa - i kraksa za kraksą przy zwisie windy


wkrótce i tak nas to czeka - w którymś prototypie auta z ogniwem paliwowym najdłuższą częścią rozruchu auta jest start systemu koputerowego,
samolot YF22 jest podobno "super", bo może pracować bez restaru systemu aż przez 20 godzin,
a jak popatrze na zdjęcia kabiny Priusa to instynktownie szukam klawiatury i okienka z "login" i "password"

[ wiadomość edytowana przez: kwieczor dnia 2004-06-20 20:34:25 ]
  
 
Cytat:
2004-06-20 20:31:37, Kwieczor pisze:
samolot YF22 jest podobno "super", bo może pracować bez restaru systemu aż przez 20 godzin,



Niektóre komórki dadzą radę dłużej, zwłaszcza te bez Javy

- - - - -
Człowiek się przyzwyczaja do tych czujników i potem samodzielnie nie da rady auta prowadzić.
  
 
Cytat:
2004-06-21 08:33:31, Jackal pisze:
Cytat:
2004-06-20 20:31:37, Kwieczor pisze:
samolot YF22 jest podobno "super", bo może pracować bez restaru systemu aż przez 20 godzin,



Niektóre komórki dadzą radę dłużej, zwłaszcza te bez Javy

- - - - -
Człowiek się przyzwyczaja do tych czujników i potem samodzielnie nie da rady auta prowadzić.


Nie do końca czujniki sie przydają ale da sie bez nich żyć ( jeździć ) często jeżdże właśnie samochodem bez takich gadżetów i daje sobie nieźle rade.
  
 
odkopie treche temat.

Po ostatniej wpadce swierdziłem, że sobie sprawie takie coś

Ale który wybrać ? tyle tego jest, a jak dla mnie różnią się tylko obudową i ceną.
Doradzicie coś? Interesują mnie raczej te do ok 150-160zł.

z oględzin najbardziej pooba mi się ten, bo ma dodatkowo termometr i wygląda na taki, co się zmieści w tą szparę pod odtwarzaczem.


[ wiadomość edytowana przez: Talus dnia 2007-01-10 18:13:49 ]
  
 
Jak dla mnie to żaden.
Nie znalazłem nic co by mnie zainteresowało Wszystkim zasięg kończy się na 30-35cm, a to jeszcze cała przepaść do przeszkody.
Żeby tak chociaż od 10cm się zaczynały to bym się pewnie skusił.
Jakby ktoś znalazł taki czujnik ze wskazaniem od 10cm to proszę o info
Pozdro.
  
 
sam nie wiem komu bardziej ufać... na allegro jest 30cm, na stronie producenta 10...
  
 
Cytat:
2007-01-10 20:37:42, Perzan pisze:
Jak dla mnie to żaden. Nie znalazłem nic co by mnie zainteresowało Wszystkim zasięg kończy się na 30-35cm, a to jeszcze cała przepaść do przeszkody. Żeby tak chociaż od 10cm się zaczynały to bym się pewnie skusił. Jakby ktoś znalazł taki czujnik ze wskazaniem od 10cm to proszę o info Pozdro.



póki co wolę "na czuja"

jak już auto za mną tak nagle odskoczy, tzn że najwyższy czas do przodu jechać

jakoś nie mam zaufania do tych elektronicznych wspomagaczy

pzdr
  
 
w sumie dziś pierwszy raz robiłem "kopertę" carinką. miejsca miałem duuuuużo więcej niż na kursie pare lat temu, jednak nie czułem się pewnie boje się własnym autkiem tak robić szczególnie, że jest strasznie ograniczona widoczność... już w mondeo kombi wiecej widać przy cofaniu
albo sobie kupie taki czujniczek, albo się kiedyś zmobilizuję i poćwiczę jazdę tyłm... choć jedno i drugie się nie wyklucza.
  
 
Spoko, da się przyzwyczaić.
Jak ten z tyłu przestanie się przybliżać to znaczy że już dość
Pozdro.