Klimatyzacja - czyszczenie - Strona 6

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
dzieki wielkie. o to wlasnie mi chodzilo. pozdrawiam
  
 
szukajac info na temat klimy trafilem tutaj
mam dwa lata mondeo mkII, w tamtym roku zaczolem odgrzybiac klime,
jeden zaklad - ozonowanie, nic nie pomoglo, pojechalem na reklamacji ozonowanie drugi raz tez nic nie pomoglo 140zl
drugi zaklad - jakims srodkiem pryskal na wentyaltor od obiegu zew az pocieklo parownikiem 140zl i mam pprzyjechac drugi raz i tez 140zl, oczywiscie nie pojechalem i kupilem na allegro srodkem wurtha i pomoglo, rewelacja
w tym roku pryskalem juz wurthem dwa razy i nic nie pomoglo

a teraz nie wiem czy dobrze zrobilem wiec prosze o porade: wtrysnolem do ukladu srodek na grzyby do pomieszczen, smrod chloru, smierdzi caly czas i nie wiem co mam z tym zrobic

[ wiadomość edytowana przez: gruniu dnia 2008-05-21 01:16:01 ]

[ wiadomość edytowana przez: gruniu dnia 2008-05-21 01:16:30 ]
  
 
No super zabieg, to teraz demontaż parownika i czyszczenie na zewnątrz.
TU można zobaczyć film prezentujący profesjonalną dezynfekcję klimatyzacji.
  
 
Cytat:
2008-05-21 01:14:49, gruniu pisze:
szukajac info na temat klimy trafilem tutaj mam dwa lata mondeo mkII, w tamtym roku zaczolem odgrzybiac klime, jeden zaklad - ozonowanie, nic nie pomoglo, pojechalem na reklamacji ozonowanie drugi raz tez nic nie pomoglo 140zl drugi zaklad - jakims srodkiem pryskal na wentyaltor od obiegu zew az pocieklo parownikiem 140zl i mam pprzyjechac drugi raz i tez 140zl, oczywiscie nie pojechalem i kupilem na allegro srodkem wurtha i pomoglo, rewelacja w tym roku pryskalem juz wurthem dwa razy i nic nie pomoglo a teraz nie wiem czy dobrze zrobilem wiec prosze o porade: wtrysnolem do ukladu srodek na grzyby do pomieszczen, smrod chloru, smierdzi caly czas i nie wiem co mam z tym zrobic [ wiadomość edytowana przez: gruniu dnia 2008-05-21 01:16:01 ] [ wiadomość edytowana przez: gruniu dnia 2008-05-21 01:16:30 ]


Jedyny sposob na smrod teraz to wjedz calym autem do rzeki ,wyjdz oknem ,upewnij sie ze nie widac dachu z brzegu i poszukaj jakiegos innego pojazdu w ktorym nie smierdzi

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Czy ktoś może kiedyś czyścił samodzielnie parownik - skraplacz ( z góry przepraszam za pomyłkę w nazwie) w avensis II.
Można to samemu wykonać czy lepiej nie "kombinować" i jechać do jakiegoś zakładu?

Aha i jeszcze jedno co może być przyczyną przycinania się sprężarki klimatyzacji w corolli ( problem znajomego) podczas jej uruchamiania.
Działa 2 s , wyłącza się i znowu to samo w kółko.
[ wiadomość edytowana przez: YARIS14 dnia 2008-05-21 12:52:43 ]

[ wiadomość edytowana przez: YARIS14 dnia 2008-05-21 12:54:12 ]
  
 
Cytat:
2008-05-21 10:28:21, kajjo pisze:
No super zabieg, to teraz demontaż parownika i czyszczenie na zewnątrz. TU można zobaczyć film prezentujący profesjonalną dezynfekcję klimatyzacji.



dzieki za odpowiedz
demontaz parownika to trudna sprawa
mysle ze jeszcze wtrysne wurtha do ukladu, moze cos pomoze
  
 
Cytat:
2008-05-21 12:03:48, YARIS14 pisze:
Czy ktoś może kiedyś czyścił samodzielnie parownik - skraplacz ( z góry przepraszam za pomyłkę w nazwie) w avensis II. Można to samemu wykonać czy lepiej nie "kombinować" i jechać do jakiegoś zakładu? Aha i jeszcze jedno co może być przyczyną przycinania się sprężarki klimatyzacji w corolli ( problem znajomego) podczas jej uruchamiania. Działa 2 s , wyłącza się i znowu to samo w kółko. [ wiadomość edytowana przez: YARIS14 dnia 2008-05-21 12:52:43 ] [ wiadomość edytowana przez: YARIS14 dnia 2008-05-21 12:54:12 ]


Za malo gazu lub zapchana chlodnica klimy muchami , lub uszkodzony obwod czujnika obrotow sprezarki.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Klimatyzacje nie jest tak hop-siup przewietrzyć. Musiałbyś znaleść jakiś specjalny środek na usuwanie zapachu z tego, ja bym spróbował myjka parową.
  
 
YARIS14 - bezpośednie czyszczenie parownika, to najlepsza metoda na grzyba - w Ave II odkręcasz kawłek deski rozdzielczej po środku i dostajesz się do parownika - spokojnie możesz to zrobić sam.
  
 
Mogę polecić firmę https://www.automix-lodz.pl/klimatyzacja.php bardzo fachowo podeszli do sprawy Wszystko poszło bardzo szybko i sprawnie. nie był to mocny grzyb, zrobiłem to bardziej z celów profilaktycznych, ale w zupełności pomogło, ja jestem z tego zadowolony.