Klimatyzacja - czyszczenie - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
I tu jest właśnie problem - terminy i godziny pracy.

Do cholerki ja też pracuję i nie mam jak dojechać w godzinach 9-17

No ale, postaram się, może w sobotę się uda.
  
 
Witam.
W Piątek robiłem czyszczenie klimy-SAM.
Kupiłem na Allegro środek o nazwie CLIM.
Jak się tym psiknie to robi się z tego gęsta, o lekko miętowym zapachu, piana.
Wyciągnąłem filerek p.pyłkowy. W filtrze i w miejscu gdzie się on znajduje było mnóstwo liści, gałązek i wszelkiego innegom szlamu.
Przeczyściłem to wszystko sprężonym powietrzem. Było jak w kominie . Potem zapodałem tego środka w miejsce gdzie znajdował się filtr, grubo na sam filtr z jednej i drugiej strony. Od strony pasażera przez specjalną rurkę , która się tam znajduje(Carina E), psiknąłem do parownika. Areozol jest wyposażony w dłuuuugaśną rurkę, którą można wsadzić do środka. Na koniec psiknąłem do wszystkich wylotów i ... miodzio.
Nie ma już zapachu mokrej szmaty. Ale nawet rano jak po nocy wsiadam, jest po prostu inny klimat w kabinie .
Pozdrawiam.
  
 
zrobić samemu to najlepsza i najtańsza metoda.... ja kupuję na allegro środek Kenta

KENT

trzeba psiknąć wg instrukcji zawartej na puszce efekt jest... no i nie drogo... rzekłbym coraz taniej bo rok temu placilem pod 70 zl a tu 39...

poza tym ostatnio rozmawiałem w Serwisie Sikory w Zgłobicach pod Tarnowem - robią to za 80 zl także też niedrogo.. ale ja już wcześniej kupiłem chemię wiec na razie nie korzystałem...

  
 
O! Kolega z rodzinnej miejscowości Oriona76
I serwisuje się również u kolegi serwisSJ
Pozdro.
  
 
no tak... ale juz kiedys probowalem namierzyc oriona kto to ale jakos sie mi nie udalo.. a teraz widze ze w dublinie...
a do tarnowa mamy blisko.. ja zreszta tam pracuje wiec codzienie jestem ..
  
 
Jesli mowicie o przegladzie w serwisie 600 metrow od pulawskiej na przeciwko toyoty chodzen, to czyszczenie kosztuje 100 zl.
  
 
A mój preparacik z Allegro z przesyłką 20 złociszy kosztował .
I zostało go na conajmniej jedno czyszczenie.
Pozdrawiam.
  
 
Byłem w shell autoserv w alejach. Przegląd z nabiciem 199, odgrzybianie chemią 80 zł. Filtr kabinowy osobno.
BTW mechanik nie wiedział gdzie jest w corolli ten filtr i nawet kierownik twierdził że mój egzemplaż nie jest w niego wyposażony.
Powinni czytać motonews, ja też nie wiedziałem.
pzdr marek
  
 
Witam
Czy ktoś czyścił osobiście w AVE I klime i czy mógł by poinstruować.
Mam pytanie gdzie jest wlot powietrza do recylkulacji - w obiegu zamkniętym - bo tamtędy też chciałem wprowadzić czynnik czyszczący.
  
 
norauto 3.07.05- nabicie 159zl, odgrzybianie 69zl.
  
 
Stałem się posiadaczem środka do czyszczenia wentylacji, ale jest tam napisane żeby go pryskać do głównego wlotu obiegu zamkniętego.
Ktoś pamięta gdzie ten wlot jest w Carinie E ???
Pozdro.
  
 
Tak mi się wydaję,że jak przełącza się na obieg zamknięty, to zmienia położenie klapka nad dmuchawą(za schowkiem od strony pasażera z przodu). Nad dmuchawą tworzy się wielka "dziura" zasysająca powietrze z kabiny. To chyba jedyny wlot w obiegu zamkniętym.
Pozdrawiam.
  
 
Dzięki.
  
 
Perzan, ten środek który kupiłeś to do wentylacji czy do klimatyzacji też? (gdzie i za ile?)

Ja kupiłem niedawno na Allegro oryginalny Citroenowski środek do czyszczenia klimy (36 zł + przesyłka), może dzisiaj bedę aplikował... Wg instrukcji trzeba trochę tego wpsikać do układu (czyli chyba do tego odpływu od skraplacza (czy parownika?)), potem ustawić nawiew na pół skali i temp. na zimno i wlaczyc silnik tak zeby to troche pochodziło, a potem powtarzamy całą operację aż wypsika się cały preparat.

Zobaczymy... W serwisie klimatyzacji czyszczenie klimy 100 zl :-/
  
 
A ja właśnie w sobotę planuję wybrać się na takie czysczenie za 100 zł. Ale znalazłem za 70 zł, tylko inaczej czyszczą i się waham

Różnica w cenie pomiędzy warsztatem i własnoręcznym czyszczeniem nie jest bardzo wielka, a upełnie nie wiem gdzie i co miałbym sam robić. Nie bardzo wierzę w samo pryskanie w nawiewy.
  
 
Cytat:
2005-07-07 10:21:54, Jackal pisze:
A ja właśnie w sobotę planuję wybrać się na takie czysczenie za 100 zł. Ale znalazłem za 70 zł, tylko inaczej czyszczą i się waham Różnica w cenie pomiędzy warsztatem i własnoręcznym czyszczeniem nie jest bardzo wielka, a upełnie nie wiem gdzie i co miałbym sam robić. Nie bardzo wierzę w samo pryskanie w nawiewy.


No wlasnie nie tylko w nawiewy tylko też do parownika przez odpływ, tzn. musialbys zlokalizowac miejsce z ktorego leje Ci się woda w ciepłe dni kiedy masz włączoną klimatyzację. W tą rurkę trzeba wlozyc wężyk i tam psikać... podobno Zobaczę dzisiaj. Jak się uda to na przyszłość będzie dobre doświadczenie i dam znać jak mi poszło
  
 
OK
  
 
Wjechałem na kanał, odpływ zlokalizowałem bez problemu... włożyłem do niego rurkę ze spray'u i popsikałem...

Pierwsza rzecz to to, że zaczęło za chwile wracać przez tą rureczkę... środek to taki płyn no i po prostu co trochę wpsikałem to się wylewał... Nie wiem jaką ten układ ma budowę, ale mam nadzieje ze cos tam w srodku zostało. Potem napiskałem troche przez kratki wewnatrz auta i jeszcze pare razy po trochu od dołu no i zobaczymy...

Dziwne troche ze jak wlaczylem w srodku dmuchawe to przez ten odpływ na dole tez dmuchało...

Teraz poczekam pare dni i napisze czy cos sie zmienilo. Na razie w aucie jest ładny zapach.
  
 
Cytat:
2005-07-07 08:59:38, Pigletto pisze:
Perzan, ten środek który kupiłeś to do wentylacji czy do klimatyzacji też? (gdzie i za ile?) [...]



Cześć.
Źle się wyraziłem z ta wentylacją. Oczywiście do klimy też, ale dla mnie to wszystko układ wentylacyjny
Kupiłem przypadkiem na giełdzie przechodząc koło stoiska z kosmetykami samochodowymi Środek o nazwie "Preparat do czyszczenia klimatyzacji" firmowany? przez "Moje Auto" z małym zdjęciem Martyny Wojciechowskiej na etykiecie. Z tego co piszą jest grzybobójczy i odświeżający, cokolwiek to ma znaczyć. Cena to jedyne 35,-.
Producent:
Amtra Sp. z o.o.
ul. Siemońska 2
42-503 Będzin
www.amtra.pl
www.moje-auto.pl
Skrócona instrukcja: obieg zamknięty, zimne powietrze, klima OFF, wiatrak na MAX, pryskać długimi seriami do wlotu powietrza obiegu zamkniętego całą zawartość pojemnika.
Jeszcze nie miałem czasu żeby się z tym zabawić. Jakby co, to opisze efekty
Pozdro.
  
 
Minął właśnie miesiąc od czyszczenia mojej klimki w Carinie i muszę przyznać, że jest nadal bardzo fajniutko .
Czyszczenie robiłem sam.Pisałem o tym w tym wątku. Klima działa teraz non stop, podczas jazdy oczywiście. Zero smrodków.
Pozdrawiam.