Czy licznik zawyża czy zaniża? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2004-06-02 08:08:53, madzia_83 pisze:
He he ja wczoraj jechałam z Żor do domciu i było ograniczenie do 70 km. Jechałam 90km a na wyswietlacz nawet nie mrugnął
Więc licznik "buja" mnie o 20 km.


dzisiaj jechałem tamtędy... gostkowi który jechał przede mną pokazało 78, ale ja byłem zbyt leniwy żeby pojechać tą drogą jakieś 100 m dalej i zobaczyć u siebie jak będzie, tylko skręciłem w bok... ale następnym razem nie omieszkam sprawdzić tego sprzętu
Madziu a może auto które jechało przed Tobą było zbyt blisko Twojego wozu i automat nie zdążył Cię "namierzyć"
  
 
Drogi Ananie nie jechałeś tą stroną o której ja piszę. Jechałeś z Katowic do Gardawic a ja jechałam z Żor na Gardawice. Ten o którym Ty piszesz wskazyje dokładnie.
  
 
Słyszałem, że od jakiegoś czasu te radary nad drogami mogą robić zdjęcia? Prawda to - wydaje mi się że służą one jedynie do pomiaru prędkości i pełnią funkcję ostrzegawczą, ale z kręgów zbliżonych do częstochowskiej drogówki slyszałem, że można zamontować na nich aparat.
Ciekawe.
  
 
"teoretycznie można" - lubię takie straszenie kierowców

madzia_83: Drogi Ananie - normalnie dzisiejszy najlepszy dowcip
  
 
Znać że jednak mam poczucie humoru (to było cyniczne).
  
 
cynicznie do kolegi anana eeps, przepraszam, Alana?!
jestes okrutna!
  
 
Wiem
  
 
Cytat:
MaciekB Wysłany: 2004-06-03 11:55:56
cynicznie do kolegi anana eeps, przepraszam, Alana?!
jestes okrutna!


Maćku ja to wiem najlepiej... tzn. na tyle poznałem Madzię że wiem jaka potrafi być... ale i tak nie jest w... (my już wiemy o co chodzi )
Cytat:
MaciekB Wysłany: 2004-06-03 09:38:50
madzia_83: Drogi Ananie - normalnie dzisiejszy najlepszy dowcip


taaaa tak się uśmiałem że hej

Co do tego radaru w Żorach to może wybierzemy się tam kiedyś razem (zrobimy przy nim kilka rundek) i wyjaśni się czy działa czy też nie...
  
 
Cytat:
2004-06-03 21:00:54, alan03 pisze:
Co do tego radaru w Żorach to może wybierzemy się tam kiedyś razem (zrobimy przy nim kilka rundek) i wyjaśni się czy działa czy też nie...


Jedźcie jedźcie... tylko powoli... bo może nie wiecie, ale na trasie Katowice-Wisła jest też kilka fotoradarów. Nie polecam ich testowania

Poza tym kiedyś na dwupasmówce w Żorach dostałem 50 zł ("za przechodzenie w niedozwolonym miejscu". Szedłem chyba o jakieś 20 km/h za szybko...) no ale to było na zwykłej suszarce... W każdym razie atrakcji tam nie brakuje
  
 
Ehhh Pigletto wiemy o tym tz. ja wiem bo tamtędy czesto jeżdżę.
Strasznie szybko chodzisz... Czyżby nowy Korzeniowski??
  
 
Cytat:
2004-06-04 19:57:29, madzia_83 pisze:
Ehhh Pigletto wiemy o tym tz. ja wiem bo tamtędy czesto jeżdżę.
Strasznie szybko chodzisz... Czyżby nowy Korzeniowski??


Rzekłbym raczej, że Piglettowski...

Chyba mam szczęście (w nieszczęściu) bo jak dotąd wszyscy policjanci, którzy mnie zatrzymywali byli bardzo mili, choć zdarzali się też nieubłagani (jeśli chodzi o kwotę mandatu) ehh...
  
 
nie wiem jak to jest z licznikami... ale dzisiaj jechałem niedaleko Madzi i było tam to urządzonko do sprawdzania prędkości. W jedną stronę jechałem 90 a pokazało 84, natomiast w drugą jechałem 124 a pokazało 117. Wydaje mi się że to jest wina urządzenia...
  
 
Cytat:
2004-06-02 12:30:34, MaciekB pisze:
też słyszałem, że mam prawo żądać pokazania upływu czasu od dokonania pomiaru - nie raz robią takie numery - nawet się zastanawiam czy raz nie dziabnęli mnie w tak głupi sposób.
Ale ja bym tak sprawy nie zostawił - spisać numery i tel. do komendy, uderzając na samą górę



Ostatnio jak mnie machnęli to sami mi od razu pokazali czas od pomiaru no i niestety wynik też się zgadzał
  
 
Cytat:
2004-06-01 16:05:11, pysiak pisze:
Jak w tytule - czy liczniki w Waszych autach zaniżają prędkość czy też zawyżają?



Robiąc to i owo z GPS'em w różnych markach samochodów na fabrycznych zgodnych ze specyfikacją kołach stwierdzić mogę że jedynie niektóre Mercedesy i BMW pokazują bardzo dokładnie prędkość - w pozostałych niestety wyniki były zawyżone średnio o 3-7%.
Niestety tyczy się to nie tylko błedu prędkościomierza ale i drogomierza a co za tym idzie wskazań komputerów.

Wniosek jest prosty to celowa działalność dywersyjna producentów jeśli wskaźnik pokazuje więcej właściel pojazdu ma większą satysfakcje bo furka ma lepsze osiągi a i zużycie paliwa na wyświetlaczu "komputera" jest przyzwoitsze - niestety po weryfikacji przy dystrybutorze wygląda to inaczej ...
  
 
Cytat:
2004-06-13 19:47:04, Jureq pisze:
..... Wniosek jest prosty to celowa działalność dywersyjna producentów jeśli wskaźnik pokazuje więcej właściel pojazdu ma większą satysfakcje bo furka ma lepsze osiągi a i zużycie paliwa na wyświetlaczu "komputera" jest przyzwoitsze - niestety po weryfikacji przy dystrybutorze wygląda to inaczej ...



ciekawe dlaczego ?
przeciez w obu przypadkach do obliczen "uzyte" sa te same wskazania przejechanego dystansu
 
 
Temat odgrzebany sprzed... 3 lat
  
 
Cytat:
2007-11-29 19:44:10, madzia_83 pisze:
Temat odgrzebany sprzed... 3 lat


i to nie przez byle kogo tylko elitowca
  
 
Cytat:
2007-11-29 19:59:51, Suchy pisze:
i to nie przez byle kogo tylko elitowca


Zmieniamy mu rangę na GÓRNIK
  
 
Cytat:
2007-11-30 14:38:29, madzia_83 pisze:
Zmieniamy mu rangę na GÓRNIK



Kurcze a ja nie mam BELITE1000
  
 
Cytat:
2004-06-13 19:47:04, Jureq pisze:
Wniosek jest prosty to celowa działalność dywersyjna producentów jeśli wskaźnik pokazuje więcej właściel pojazdu ma większą satysfakcje bo furka ma lepsze osiągi a i zużycie paliwa na wyświetlaczu "komputera" jest przyzwoitsze - niestety po weryfikacji przy dystrybutorze wygląda to inaczej ...



NIESTETY TO CELOWE DZIAŁANIE PRODUCENTÓW MOŻNA TO PORÓWNAĆ Z CZUJNIKAMI PRĘDKOŚCI KÓŁ W UKŁADZIE ABS KOMPUTER ABS DOKŁADNIE WIE Z JAKĄ PRĘDKOŚCIĄ JEDZIEMY ALE PRODUCENT ZANIŻA TO ABY NIE BYŁO PROBLEMÓW Z WŁADZAMI ŻE LICZNIK MNIE OKŁAMAŁ


ZRESZTĄ PRODUCENCI WYRAŹNIE MÓWIĄ ŻE LICZNIK TO TYLKO WSKAŹNIK A NIE URZĄDZENIE POMIAROWE I PRZEKŁAMUJE OKOŁO 10% ( OCZYWIŚCIE W DÓŁ ) NAJLEPIEJ TO PORÓWNAĆ Z GPS , JAK JEST NAWIGACJA WIDAĆ ILE FAKTYCZNIE SIĘ JEDZIE WTEDY NIESTETY WIDAĆ ŻE DO KUBICY NAM DALEKO