Niewidzialna wycieraczka

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Drodzy klubowicze, nie wiem czy słyszeliście o nowym specyfiku do szyb samochodowych. Nazywa się "Niewidzialna wycieraczka". Jest to płyn w opakowaniu ze spryskiwaczem, który rozpyla sie na uprzednio umytą szybę. Krople deszczu pod wpływem prędkości po prostu spływają z szybki tak, że nie trzeba uzywac wycieraczek
Bardzo dobrze to wygląda również na bocznych szybach. Polecam. Kosztuje ok.11,00 zł.
  
 
Warto warto. W sedanach takze na szybę tylną ... bo tam jest niewidzialna wycieraczka - nie działająca niestety

Pozdrawiam
  
 
a jak sie to nazywa?
i gdzie sie to kupuje?
  
 
To sie nazywa po prostu Niewidzialna Wycieraczka (serio) a pod spodem widnieje napis AUTO LAND LOOK. Charakterystyczny niebieski płyn. Ja to kupiłam w Auchanie w Mikołowie ale napewno w każdym innym wiekszym sklepie też to znajdziesz na dziale motoryzacyjnym
  
 
Cytat:
2004-06-07 10:32:00, madzia_83 pisze:
To sie nazywa po prostu Niewidzialna Wycieraczka (serio) a pod spodem widnieje napis AUTO LAND LOOK. Charakterystyczny niebieski płyn. Ja to kupiłam w Auchanie w Mikołowie ale napewno w każdym innym wiekszym sklepie też to znajdziesz na dziale motoryzacyjnym



No,no sprobujemy,sprobujemy i zobaczymy jak to działa - chyba ze nic nie zobaczymy bo "niewidzialna".
Dzięki za info, przy najblizszej okazji kupie sobie ten wynalazek.
  
 
Równie dobrze mozna sobie szybe woskiem oblać

A syszaem o tej wycieraczce... podobno sie sprawdza
  
 
Tak ale zamiast płynu do spryskiwaczy powinno się stosować czystą wodę niestety
  
 
Ja stosuję płyn do spryskiwaczy bo przeicież czasem jest korek i nie jedzie się zbyt szybko i gdy włączam wycieraczki wszystko jest OK. Można stosować płyn do spryskiwaczy.
  
 
Ja niewidzialnej wycieraczki używam od około 4 lat. Jestem a raczej byłem z niej zadowolony, bo ostatnio kuoiłem i okazała sie tandetą. Wczesniej jak spryskałem nią umyta szybę widziałem efekty przez około 2-3 tygodnie (w zależności od pogody i warunków atmosferycznych). Tą "wycieraczkę" którą kupiłem ostatnio dawała efekty na około 5 - 7 dni.
Prawdopodobnie firma produkujaca usiadła na laurach, lub miałem pecha i trafiłem na niedoróbkę.
  
 
ja słyszałem że można sobie uszkodzić (porysować) przez to przednią szybę - dokładnie jak to nie wiem - chyba wtedy nie powinno się po tym pracowac wycieraczkami...
ale na boczne szybki, czy tylną (a moze tez lusterka?!) to musi byc cacy - sam poszukam
  
 
Wlasnie widzialem to "cudo" w carrefour targowek za cale 12 PLN. Ale jeszcze nie kupilem. Zapytam znajomego chemika co o tym mysli.

Jacek
  
 
Aż strach pomyśleć co powie chemik. na opakowaniu pisze, ze to środek łatwopalny, hmmm... śmierdzi spirytusem (proszę nie przecedzać : ). Póki co nie zauważyłam żadnych niepokojacych zmian ani na szybach ani na karoserii. Przetarłam tym wszystkie szybki łącznie z lusterkami. Myślę, że nie powinno to zaszkodzić.
  
 
Używałem i używam - całkiem niezły wynalazek. Faktem jest natomiast, że to już nie ten sam produkt co kiedyś (efekty niewidzialnejwycieraczki szybciej staja sie niewidzialne, że tak powiem). Kropelki spływają z szyby aż miło patrzeć. Polecam. Nie dostrzegłem żadnych efektów ubocznych.
  
 
Stosowalem w poprzednim autku, sprawdza sie raczej przy wiekszych predkosciach. W miejskim ruchu i tak trzeba uzywac "widzialnych" wycieraczek. Polecam takze natrzec tym specyfikiem reflektory, bedzie brud z nich splywal.
  
 
więc i ja spróbuję...
Madziu ostatnio pogoda była w sam raz aby to przetestować a nawet nie zaproponowałaś
Może innym razem, chociaż teraz mamy niesprzyjającą pogodę (tylko słońce i słońce) ale niech jest tak jak teraz jest, to i "niewidzialna wycieraczka" nie będzie mi potrzebna
  
 
A ja na minus...
Wczoraj dostalem info od faceta, ktory zajmuje sie na codzien szybami do autek i koles powiedzial, ze to ustrojstwo wchodzi w reakcje z szyba na tyle, ze potem ciezko to zmazac. Szyba jest "tlusta".
Dodam, ze sam nie uzywalem tego specyfiku i pisze ta informacje jedynie aby poddac ja weryfikacji przez uzytkownikow oraz byc moze uczulic na jakis negatywne skutki dzialania preparatu.

  
 
Cytat:
2004-06-08 11:26:29, makoluck pisze:
A ja na minus...
Wczoraj dostalem info od faceta, ktory zajmuje sie na codzien szybami do autek i koles powiedzial, ze to ustrojstwo wchodzi w reakcje z szyba na tyle, ze potem ciezko to zmazac. Szyba jest "tlusta".
Dodam, ze sam nie uzywalem tego specyfiku i pisze ta informacje jedynie aby poddac ja weryfikacji przez uzytkownikow oraz byc moze uczulic na jakis negatywne skutki dzialania preparatu.



To też prawda...
Jak się używa regularnie to jest spoko. Ale gdy nasmarujesz raz czy dwa a potem dłuugo nie, to własciwie jest gorzej niz było. Kazde wycieraczki wtedy marzą ...
Ja dlatego polecam na wszystko oprócz przedniej szyby, choć na niej widac najlepiej jak podczas jazdy kropelki się łączą, potem coraz więcej i ładnie odpływają... Tylko spoglądajcie czasem na drogę
  
 
Cytat:
To też prawda...
Jak się używa regularnie to jest spoko. Ale gdy nasmarujesz raz czy dwa a potem dłuugo nie, to własciwie jest gorzej niz było. Kazde wycieraczki wtedy marzą ...
Ja dlatego polecam na wszystko oprócz przedniej szyby, choć na niej widac najlepiej jak podczas jazdy kropelki się łączą, potem coraz więcej i ładnie odpływają... Tylko spoglądajcie czasem na drogę



Bo się zauroczysz...


[ wiadomość edytowana przez: janooop dnia 2004-06-09 10:26:33 ]
  
 
No tak ładnie sobie spływają Jakie to uspokajające

Pozdrawiam
  
 
Kiedyś był inny specyfik o nazwie RAIN-X po prostu rewelka!! działanie i jego czas był dużo dłuższy ale jak to na naszym rynku bywa to co dobre szybko znika także przy okazji jakby ktoś to zlokalizował to proszę dać znać!! ja kiedyś używałem takich środków zawodowo ponieważ pracowałem parę latek na myjni samochodowej i mam o nich dobre zdanie ale osobiście na przednią szybę nie polecam !!!! POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH!!!