POMPA PALIWA ??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Po przekreceniu stacyjki zawsze bylo wszystkim znane "bzzz" ,a teraz jest (lub nic nie ma) "wrrr" i to slychac ,ze tak ciezko jakos zrobic mu(jej) to "wrrr". Co to moze byc?? Koniec pompy?? Ile za takie cos trzeba zaplacic,a moze idzie naprawic??
  
 
Z tego co wiem, pompy sa nierozbieralne. Pytaj MAGa o cenę.

Można się pokusić o czyszczenie pompy, ale nie gwarantuję sukcesu.
  
 
ja kiedys zaplacilem 300pln za pompe


jazda na gazie i pustki w zbiorniku??
  
 
Cytat:
2004-06-30 16:31:00, WilK pisze:
Z tego co wiem, pompy sa nierozbieralne. Pytaj MAGa o cenę.

Można się pokusić o czyszczenie pompy, ale nie gwarantuję sukcesu.



Na czym ma polegac to czyszczenie??

U mnie na szrocie chca ok 200 zl za pompe,czy ta cena jest ok??I w jakich modelach jest taka sama??
  
 
Na zalaniu naftą np.

A jeżdżenie na pustym zbiorniku paliwa zazwyczaj się kończy zatarciem pompy.
  
 
W poznaniu chodza po 200-250 wiec mysle ze cena jest dobra. A co do zatarcia pompy to ja zamontowalem sobie przekaznik ze w momencie jak przelaczam na LPG to pompa paliwka przestaje pracowac. Rozwiazanie jest zaj.... dla LPG'owców bo chroni pompe
  
 
cena 200 zł jest jak najbardziej ok. ja kupowałem dwa tygodnie temu pompe bo moja też padła i zapłaciłem 180- od renaulta, daje rade, chociaż przy 170 km/h brakuje już paliwa...ale niedługo będe miał od mondeo 2,5 albo jakąś mocną.... to tyle jeżeli chodzi o Sebe.
Borys nie wiem czy wiesz ale twoje rozwiązanie jest owszem fajne ale na krótką metę.... jeżeli odłaćzysz samą pompę to zatrą się wtryskiwaczze gdyż paliwo je chłodzi...możesz mieć dalej tak jak masz, czyli wyłączoną pompę ale równocześnie powinny wyłączać się wtryskiwacze... to mówiłem ja toVinCe
  
 
Cytat:
2004-06-30 18:25:23, VinCe pisze:
cena 200 zł jest jak najbardziej ok. ja kupowałem dwa tygodnie temu pompe bo moja też padła i zapłaciłem 180- od renaulta, daje rade, chociaż przy 170 km/h brakuje już paliwa...ale niedługo będe miał od mondeo 2,5 albo jakąś mocną.... to tyle jeżeli chodzi o Sebe.
Borys nie wiem czy wiesz ale twoje rozwiązanie jest owszem fajne ale na krótką metę.... jeżeli odłaćzysz samą pompę to zatrą się wtryskiwaczze gdyż paliwo je chłodzi...możesz mieć dalej tak jak masz, czyli wyłączoną pompę ale równocześnie powinny wyłączać się wtryskiwacze... to mówiłem ja toVinCe



ale jadac na LPG wtryskiwacze od benzyny nie dzialaja
  
 
oczywiście że działają.... Borysku uwierz mi na słowo jak nie chcesz wymieniać wtryskiwaczy... wałkowałem ten temat z kilkoma gazownikami..
  
 
To zależy od instalki. Przy SGi np sa odłączane. Ale w większości pracują. Solucja - mieć po prostu 10l benzyny w zbiorniku.
  
 
Pracowac VinCe to one nie moga - jedynie dawka paliwa jest przechowywana w "komorze wstepnej". To co sie zaciera, czyli iglica wtryskiwacza i tak nie pracuje. Jedynie zapewniony jest staly obieg paliwa, ktory troche schladza wtryskiwacz, tzn odbiera temperature, dlatego powinno sie miec wlaczona pompe.

Nie obowiazuje w K-Jetronicu.
  
 
Cytat:
2004-06-30 19:01:12, VinCe pisze:
oczywiście że działają.... Borysku uwierz mi na słowo jak nie chcesz wymieniać wtryskiwaczy... wałkowałem ten temat z kilkoma gazownikami..




Masz racje VinCe ,tez rozmawialem na ten temat z moim gazownikiem ,bo mam fabryczne zabezpieczenie antykradziejowe polegajace na odlaczeniu pompy i tez kombinowalem by wylanczac ja jak jezdze na LPG ale mi to stanowczo odradzono.
A czemu pompe szlak trafil to nie wiem,bo paliwa zawsze z 10 litrow bylo ,a wszystko zaczelo dziac sie dzis jak przelaczylem na benzynke i zrobilem z 5 km na niej.
  
 
Cytat:
2004-06-30 18:25:23, VinCe pisze:
cena 200 zł jest jak najbardziej ok. ja kupowałem dwa tygodnie temu pompe bo moja też padła i zapłaciłem 180- od renaulta, daje rade, chociaż przy 170 km/h brakuje już paliwa...ale niedługo będe miał od mondeo 2,5 albo jakąś mocną.... to tyle jeżeli chodzi o Sebe.
Borys nie wiem czy wiesz ale twoje rozwiązanie jest owszem fajne ale na krótką metę.... jeżeli odłaćzysz samą pompę to zatrą się wtryskiwaczze gdyż paliwo je chłodzi...możesz mieć dalej tak jak masz, czyli wyłączoną pompę ale równocześnie powinny wyłączać się wtryskiwacze... to mówiłem ja toVinCe



150 za pompę od fiata marea.... do 140 wystarczyło.... ....a potem wróciłem na gaz
...akurat tej pompy uzywam do odpalania (głównie) więc nie potrzebuję nie wiadomo czego....