Nasze śląskie spoty - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Fajny spocik i fotki
  
 
Kolejny spot odbiędzie się prawdopodobnie w sobotę 02.10.2004 tym razem w Międzybrodziu. Jak pogoda dopisze to szykuje się ognisko a jak pogoda nie dopisze to nie wiem co będzie. Więcej info u Pigletta.
Pozdro:
Madzik
  
 
Pozwoliłam sobie skopiować wypowiedź Pigletta z nowego forum dotyczącą dojazdy do Międzybrodzia To pisał on

Cytat:
Dojazd do Międzybrodzia:

Od Katowic jedzie się dwupasmówką do Bielska, w Bielsku trzeba dojechać do ul. Krakowskiej, która jak sama nazwa wskazuje idzie na Kraków, przez Kozy, Wadowice itp. (łatwo znaleźć na mapie). Aby się do tej ulicy dostać najlepiej nie wbijać się w centrum tylko zaraz na początku Bielska zjechać na dwupasmówkę Cieszyn-Żywiec.
Zjazd na tą drogę łatwo znaleźć. Jak tylko minie się zieloną tablicę Bielsko-Biała jest taki dość długi zakręt w prawo (i ograniczenie do 70 km/h - uwaga na policję!), na którym po prawej jest duża stacja Orlenu a po lewej widać Slovnaft. Kawalątek dalej po prawej są salony Forda, Volvo i Renault i potem widać szukaną dwupasmówkę przechodzącą nad drogą którą jedziemy i zastawiony barierkami zjazd na Cieszyn, a zaraz za nim jest niezastawiony zjazd na Żywiec.

Dalej trzeba jechać dwupasmówką na Żywiec, w pewnym momencie skręca ona w prawo i chyba jest tam już 1 pas, ale potem znowu robią się dwa.. i w pewnym miejscu jest skrzyżowanie ze światłami. Na tym skrzyżowaniu w lewo skręca się na Kraków (po lewej za skrzyżowaniem jest stacja BP) - powinny być jakieś znaki.

Następnie trzeba jechać cały czas tą drogą w kierunku na Kraków aż do miejscowości Kobiernice w której jest rondo. Jest to jedyne rondo na tej trasie więc nie sposób się pomylić. Na rondzie skręca się w prawo i jedzie tak długo aż po lewej stronie niedaleko drogi będzie widać rzekę (Sołę). Na pierwszym i jedynym napotkanym moście trzeba się przeprawić na drugą stronę (miejscowość Porąbka). Jeśli się ominie most to kawałek dalej jest zapora ale prawdopodobnie jest ona ciągle w remoncie i będzie nieprzejezdna... Po przejechaniu przez most trzeba się kierować w prawo, jechać wzdłuż rzeki, minąć zaporę, jechać wzdłuż jeziora i w pewnym momencie skończy się asfalt a zacznie się podjazd do góry i betonowe płyty. Gdzieś tam powinna stać moja Toyka

Jak będziecie wjeżdżać po tych płytach to zaraz po lewej stronie będzie taki placyk na którym można zaparkować.

Żeby dojść do mojego domku trzeba podejść od wspomnianego placyku troszkę w górę (tą drogą którą się jechało) i potem zejść małą ścieżką wzdłuż płotu w stronę jeziora. Przy ścieżce mogą stać jakieś auta, może nawet moje jeśli będzie miejsce. Płot wzdłuż którego się idzie to taka zwykła siatka nie żadne sztachety Idąc ścieżką dochodzicie do polanki i po prawej stronie mijacie jeden domek i drugi z prawej to ten mój (taki trochę za krzakami). Jakby co to pytać który domek jest pana Wiśniowskiego :]

Jeszcze nie wiem o której tam będę ale myślę, że koło 13-14. Jakby co to napiszcie, o której byście się wybierali. Nawet jeśli będzie mało chętnych to i tak raczej tam pojadę.

Tak jak kiedyś pisałem, na miejscu są sztućce, talerze, prąd, gaz. Nie ma bieżącej wody. Weźcie tylko jakieś jedzenie, kiełbaski itp. Jeśli mielibyśmy tam spać to lepiej wziąć coś ciepłego i jakieś śpiwory.

Jakby co to dzwonić




  
 
i jak Wam tam było w Międzybrodziu?? ja znowu pracuję grafikowo, więc czasu mniej, a dodatkowo porzuciłam starlete i zamieniłam ją na znacznie tańszą PKP... niemniej tylko do 12.12... bo potem wszystko wraca do normy.. a tak z ciekawostek, kupuję nową starletę

Noan
  
 
Cytat:
2004-10-04 14:37:52, noan pisze:
i jak Wam tam było w Międzybrodziu?? ja znowu pracuję grafikowo, więc czasu mniej, a dodatkowo porzuciłam starlete i zamieniłam ją na znacznie tańszą PKP... niemniej tylko do 12.12... bo potem wszystko wraca do normy.. a tak z ciekawostek, kupuję nową starletę Noan



Hej Noan! Mnie nie było bo zachorowałam nagle i niespodziewanie na grypę ale był Pigletto, Alan i Luke. Poproszę aby i tu zamieścili zdjęcia.
Gwiazdkę sprzedałaś?? Wow ale widzę, że przywiązałaś się nie tylko do marki ale też do modelu fajnie - gratuluję!! No to czekamy kiedy się nią pojawisz na spociku Zrobię se zdjęcie
Trzeba znowu zebrać ekipę - napisz kiedy mniej wiecej by Ci pasowało - coś się skombinuje
Pozdrawiam
madzik


[ wiadomość edytowana przez: madzia_83 dnia 2004-10-04 14:53:28 ]
  
 
Było fajnie choć bawiliśmy się tylko w pięć osób. Upiekliśmy sobie kiełbaski, pooglądaliśmy troszkę najbliższą okolicę i poświeciliśmy (co poniektórzy) w nocy latarką w telefonie szukając drogi do... eee... ;P

Na noc zostałem ja, Alan i jego towarzyszka Agnieszka - było spokojnie

kilka fotek tutaj: zdjęcia
  
 
Znowu jade dzis do Zabrza W niedziele wracam. ZS 71 440. Jak mnie ktos zobaczy, niech trabi. Odwoze zonke (bedzie rodzic w Tarnowskich Gorach). Od niedzieli slomiany wdowiec I tak przez miesiac. A potem... jeszcze sie odezwe
  
 
Cytat:
2004-10-08 16:03:26, Sielan pisze:
Znowu jade dzis do Zabrza W niedziele wracam. ZS 71 440. Jak mnie ktos zobaczy, niech trabi. Odwoze zonke (bedzie rodzic w Tarnowskich Gorach). Od niedzieli slomiany wdowiec I tak przez miesiac. A potem... jeszcze sie odezwe



Sielan a właśnie w czwartek szykuje się spot w Katowicach. Jakbyś mógł to zapraszamy tylko jeszcze tak dokładnie to nie wiadomo o której ale chyba coś o 17.00 na parkingu Geanta. Jeśli zaś chodzi o wycieczki rowerowe to na śląsku nie ma za bardzo gdzie pojeździć no i jeśli idzie o mnie to nie nadaję się na takie coś
  
 
Cytat:
2004-10-18 11:20:37, madzia_83 pisze:
Sielan a właśnie w czwartek szykuje się spot w Katowicach. Jakbyś mógł to zapraszamy tylko jeszcze tak dokładnie to nie wiadomo o której ale chyba coś o 17.00 na parkingu Geanta...



No, nie dalem rady Ale listopad prawie caly spedze na Slasku, wiec moze wtedy
  
 
Cytat:
2004-10-19 19:38:22, Sielan pisze:
No, nie dalem rady Ale listopad prawie caly spedze na Slasku, wiec moze wtedy


Jak spocik wogole bedzie to dopiero w ten czwartek, a skoro mowisz ze listopad spędzisz na ślasku to mysle ze sie coś uda wspólnie wykombinować
Co do tras rowerowych w Beskidach to troche ciężko mi powiedziec bo sam mało jeżdżę ale jeśli chcesz to zapytam kolegi który się tym pasjonuje gdzie można się wybrać o tej porze roku. Generalnie np. w okolicach Bielska można troszkę pojeździć po górach. Zależy jakie trasy Cię interesują - jak długie i w jakim terenie. Fajnie jest np. pojechać sobie rowerkiem na górę Żar w Międzybrodziu - można nawet tam przejechać przez przełęcz Przegibek z Bielska ale to już troszkę dłuższa trasa.
  
 
Cytat:
2004-10-18 11:20:37, madzia_83 pisze:
Sielan a właśnie w czwartek szykuje się spot w Katowicach. Jakbyś mógł to zapraszamy tylko jeszcze tak dokładnie to nie wiadomo o której ale chyba coś o 17.00 na parkingu Geanta. Jeśli zaś chodzi o wycieczki rowerowe to na śląsku nie ma za bardzo gdzie pojeździć no i jeśli idzie o mnie to nie nadaję się na takie coś



Czyli w czwartek 21-10-2004 r. o godz. 17?
Bo akurat będę od mniej więcej 16 w Katowicach, więc może mógłybym się z Wami zapoznać?
  
 
Cytat:
2004-10-19 22:47:48, pysiak pisze:
Czyli w czwartek 21-10-2004 r. o godz. 17? Bo akurat będę od mniej więcej 16 w Katowicach, więc może mógłybym się z Wami zapoznać?



Prawdopodobnie będzie - tz. ja będę w okolicach Katowic ok. 17.30 więc jak możesz to podskocz - pogadamy chetnie zobaczę tą rysę
  
 
Cytat:
2004-10-20 07:55:31, madzia_83 pisze:
Prawdopodobnie będzie - tz. ja będę w okolicach Katowic ok. 17.30 więc jak możesz to podskocz - pogadamy chetnie zobaczę tą rysę



OK.
Mam nadzieję, żę nic mi nie wypadnie.
Czyli rozumiem że spocik ok godz. 17,30 na parkingu koło Geanta.
Pytanie zasadnicze - Geantem przyautostradzie, tym niedaleko praktikera, go sporta i feu verta
Czy dobrze rozumiem?
W którym mijscu parkingu widzicie się najczęściej?
  
 
Cytat:
2004-10-20 10:48:54, pysiak pisze:
OK. Mam nadzieję, żę nic mi nie wypadnie. Czyli rozumiem że spocik ok godz. 17,30 na parkingu koło Geanta. Pytanie zasadnicze - Geantem przyautostradzie, tym niedaleko praktikera, go sporta i feu verta Czy dobrze rozumiem? W którym mijscu parkingu widzicie się najczęściej?



Tz. Pysiaku jest tak, że koledzy coś przebąkiwali o spocie ale jak to będzie tego nie wiem Ale ponieważ mam umówiona wizytę u lekarzaw Piotrowicach to moge podjechać i tak liczę, że do 17.30- 18.00 powinnam się wyrobić. Może ktoś jeszcze będzie - prawdopodobnie Luke Hondą i więcej nie wiem. Jak masz ochotę to podjedź a jakby nas nie było to zaczekaj. Tak, to Geant przy drodze tam gdzie GoSport i inne sklepy. My się spotykamy właśnie pod GoSportem przy charakterystycznym białym płocie. Zagladnij na: http://www.republika.pl/nane - na galerie - tam są zdjęcia ze spotów
  
 
Cytat:
2004-10-20 10:55:01, madzia_83 pisze:
Zagladnij na: http://www.republika.pl/nane - na galerie - tam są zdjęcia ze spotów



Git stronka!!
Oglądałem już wcześniej.
Ale dlaczego to strona "wkurzonej Madzi?"
Na wkurzoną to tam nie wyglądasz!
  
 
Cytat:
2004-10-20 10:58:59, pysiak pisze:
Git stronka!! Oglądałem już wcześniej. Ale dlaczego to strona "wkurzonej Madzi?" Na wkurzoną to tam nie wyglądasz!



Hehe to nie ja tą nazwę wymyśliłam gdybyś mnie dobrze znał to uznałbyś, że strona słusznie się nazywa a tak w ogóle to z powodu tego zdjęcia przez które wchodzi się na strone
  
 
Cytat:
...Co do tras rowerowych w Beskidach to troche ciężko mi powiedziec bo sam mało jeżdżę ale jeśli chcesz to zapytam kolegi który się tym pasjonuje gdzie można się wybrać o tej porze roku. Generalnie np. w okolicach Bielska można troszkę pojeździć po górach. Zależy jakie trasy Cię interesują - jak długie i w jakim terenie. Fajnie jest np. pojechać sobie rowerkiem na górę Żar w Międzybrodziu - można nawet tam przejechać przez przełęcz Przegibek z Bielska ale to już troszkę dłuższa trasa.



Interesuja mnie traski tak do 50 km. W listopadzie dzien jest krotki, a warunki meteo moga sie czesto zmieniac. Poza tym nie chcialbym zabladzic Dzieki za odzew!


zapomnialem dodac, ze wole raczej bezdroza, drogi polne, lesne, sciezki. Asfalt jest do bani

[ wiadomość edytowana przez: Sielan dnia 2004-10-20 19:59:53 ]
  
 
Spocik był, poznalismy kolegę Pysiaka z Częstochowy i jego Carinkę Śliczne autko i jeszcze śliczniejsza rysa... Potem każdy mógł się przejechać Hondą Luka Oj fajna maszyna ale to nie Toyota
Mam nadzieję, ża Pysiakowi spodobały sie nasze śląskie spoty i będzie nas częściej odwiedzał bo przecież pojawia się teraz w Katowicach. Co do kwestii Carinki to poczekam aż się "trochę" zestarzeje i ją później odkupię - nie potrzebuję jakiś wymyślnych bajerów Czekam też na fotki - mam nadzieję, że Pigletto je tu już tradycyjnie zapoda Pozdro dla wszystkich!
  
 
Witam!
Pierwszy raz byłem na spocie i muszę przyznać, że było bardzo fajnie - takze moi Panstwo , tak latwo sie mnie nie pozbedziecie, teraz wykorzystam kazda okazje zeby sie z Wami spotkac.
Mam nadzieje ze uda sie szybko kolejny spocik zorganizowac w ktorym bede mogl wziac udzial.

Humorek Pysiakowi poprawil sie na tyle, ze udalo mie sie do Czestochowy za 45 minut zajechac.....

Fajnie bylo!
Pozdrawiam wszystkich!

Przepraszam za ortografie, ale cos polskie litery nie dzialaja...
Musze to jakos naprawic, a mam na takie problemy najlepszy sposob - WOJTEK CHODZ NO.....!!!!

  
 
Mam już fotki od Alana. Postaram się wrzucić wieczorem